Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Támogatnátok, hogy Magyarorszá...

Támogatnátok, hogy Magyarországon is lehessen uniszex neveket adni?

Figyelt kérdés
Miért igen/nem?
2015. ápr. 17. 20:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem.Csak összezavarná a piciket. Szerintem.
2015. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem.

Vannak lány és fiú nevek és maradjon is ez így.

Lassan már a gyerek neme is unisex lesz.Undorító merre megy a világ...

2015. ápr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem. Szerintem tök béna, én pl a Született feleségekben évekig nem értettem, hogy hogy lehetett Zack neve eredetileg Dana, mikor olvastam valahol, hogy a Dana unisex név. Hogy a bánatba tud fiúnév lenni a Dana? Miért nem Dan vagy Daniel?? Jaj, ne... Jönnének a lány Lacikák, meg Józsikák meg a fiú Jázminok :))
2015. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem, mert totalis hulyesegnek tartom
2015. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Erről eszembe jutott egy vita. Egyik ismerősömet Jácintnak (fiú) hívták, a másikat Nárcisznak (lány). Egymásnak ugrottak egyszer, hogy kinek a szülei tévedtek. Nárcisz szerint a Jácint is lány név. Jácint viszont állította, hogy a Nárcisz fiú név. :D
2015. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs gond ezzel, és itt nem a lány Lacira gondolok, de pl. a Gabi lehet a Gábor és a Gabriella becézése is, mégse fura, hogy egyik fiú másik lány. Tehát a spontán kialakult uniszex nevek szerintem nem zavaróak.
2015. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem, semmi esetre sem.

Kislányom olyan nevet kapott, amit sokan fiúnévnek hisznek. Már ebből is sok félreértés volt, akkor egy uniszex névből mennyi lenne?

2015. ápr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

A Nárcisz és a Jácint is fiúnév, az eredetije Nacisszosz és Hüakinthosz, mindkét férfi a görög mitológia alakja.


Szerintem egyébként semmi gond nem lenne az Uniszex nevekkel, egyről biztosan tudok, bár csak a becézett formája uniszex: Gabi. Angol nyelvterületen van ennek divatja, érdekes ugyanakkor, hogy a fiúnevekből gyakran lesz lánynév is, ám ha egy név eredetileg csak lánynév, akkor azt nem kezdik el fiúknak adni.

2015. ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nem
2015. ápr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A Nárcisz lánynév.
2015. ápr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!