Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel lett könnyebb...

Mennyivel lett könnyebb babáddal akkor, amikor elkezdett beszélni, és meg tudta mondani, miért sir, mi a baja?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi,egyszerübb lesz e akkor ha beszél.Most nagyon nehéz vele,van hogy egész éjjel sir és nem tudjuk mi a baja pedig már 1 éves.
2015. ápr. 18. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
2 éves a kisfiunk, egy szövegláda:-) 1 évesen is rengeteget kommunikált, de - ahogy írod - a babanyelvet nem mindig értettük, hát...volt belőle feszültség! De most már jelentősen könnyebb! Még most is van olyan, amikor közöl valamit, de még a babanyelv és a rendes beszéd határát súrolja, na olyankor okosnak kell lennünk, hogy kitaláljuk, mit akar. De többnyire szépen, értheően beszél, megmutatja, hogy mije fáj vagy hol ütötte meg, megmondja, milyen színűt szeretne valamiből, szval könnyebb!
2015. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

15 hónapos a fiam és már alap szavakkal kommunikál. Ha valamit kér, akkor rámutat és mondja Addddd! Ha jön hozzám, hogy Mámmááá, akkor tudom, hogy éhes. "Isz" annyit jelent, hogy inni akar, de olyan helyen van a pohara mindig, hogy maga is érte tud menni és elérni könnyen. Ha kakilt, akkor jön hozzám szintén és húzogatja a pelusát. Kérdezem, Kaka van? Ő mondja: iiii

Ő sokat jelel is, amit én már az elejétől kezdve próbáltam megérteni. Ha a hülykujját a fejéhez ütögeti, azzal jelzi, hogy már nagyon álmos és aludni akar például. Persze sokszor, amikor sír, én sem tudom mindig, hogy mi baja, pedig szegénykém baba nyelven magyarázza a problémáit nekem. Általában a hisztisség áll ezeknek a hátterében, semmi más.

2015. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk nem lett könnyebb a beszéddel :( Addig még nem tudott beszélni egy angyal volt,azóta mióta beszél nagyon beindult a hiszti. Hisztizik mindenért . Csak mondja és mondja hogy mit akar. Amúgy most lesz két éves ,beszélni olyan másfél évesen kezdett. De mára szinte tökéletesre fejlesztette,szal megy a "menj innen" "Állj fel"" Add ide" meg hasonló társai :S Szóval így sem ugy sem egyszerű az élet. :(
2015. ápr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó,nekünk már most is egész nap megy a hiszti ugyhogy ezen nem fog változtatni az ha majd beszél:(de az csak könnyebb lett,hogyha mondjuk éjjel sir,akkor már meg tudja mondani hogy mi a baja,és nem kell találgatnod??
2015. ápr. 18. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze ,abból a szempontból könnyebb ,mert legalább nem kell tippelgetnünk mi a baja. De azóta miota beszél ,annyi baja lett h csuda :-) Amugy szépen szól ha éhes ,ha kér valamit ,megmutatja h mije fáj,puszit kér rá :-) Szal valamilyen szinten egyszerűbb . (3-as vagyok)
2015. ápr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!