Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki nem akar gyereket,...

Ha valaki nem akar gyereket, akkor azt szokták rá mondani, hogy önző. De mennyivel önzetlenebb dolog azért gyereket vállalni, hogy ne legyünk egyedül, vagy legyen aki gondoz minket, ha idősek leszünk?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 17:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%

Miért, szerinted ezért vállalnak gyereket?

Én azért vállalok,hogy szerethessem, hogy megadhassak neki mindent. Hogy legyen valami, valaki a férjemből és belőlem. Önzőség gyereket vállalni?

Tudod te mennyi lemondás, olykor feladás egy gyerek? Hogy milyen éjszakákon át nem aludni,amikor sír, vagy később, mondjuk az érettségi előtti hetekben? Milyen rettegve várni egy szimpla vérvételét,hogy csak minden rendben legyen? Nem hiszem,hogy az önző szó az, ami idepasszol!

2011. szept. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
90%
Én azt se értem, miért lenne önző, aki nem akar gyereket. Mi benne az önzés?
2011. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is az jutott eszembe, hogy mégis ki az aki azt mondja, hogy önző aki nem akar gyereket?
2011. szept. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
58%

hidd el, az önzőség szépen elfér a látszólagos önfeláldozás mellett


mellesleg ha értelmezed a kérdést, akkor láthatod, hogy nincs benne olyan kijelentés, miszerint minden szülő önzőségből vállal gyereket

konklúzió: valószínűleg pont te tartozol ezek közé az önző emberek közé, akik hárítani szoktak, hogy márpedig mekkora önfeláldozás a gyerekvállalás. a segélyek, pszichopatizmus, meg a társadalmi elvárások mást mutatnak.


ha valóban önfeláldozó lennél, kivennél egy gyereket az árvaházból. hogy is van ez? (szeretem az álszent embereket...)

2011. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
22%
ez az elsőnek ment
2011. szept. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem önzőség

hanem magánügy h ki válla gyereket és ki nem


és ne gondolom h ez vezetné azokat kik gyereket vállalnak

spec nekem 3 van de ez még nem jutott eszembe

h ne legyen egyedül akkor kell egy társ olyan aki szintén nem akar gyereket


sok olyan idős van aki egyedül van mert a gyerekei rá se néznek

2011. szept. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak önzőség (illetve nem is) emiatt nem vállalnak gyereket. Aki meg vállal szintén nem azért teszi, hogy ápolják öreg korában. Ez elég szűk látókörű gondolkozás, ha valaki eszerint vállalna vagy nem vállalna gyereket, és az is szűk látókörűség, ha valaki azt gondolja, hogy ez így van.

Aki nem vállal babát, annak általában komolyabb indokai vannak.

2011. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
20%

Első vagyok!

A nagyon okos válaszolónak üzenem, aki megítél ismeretlenül embereket. Na nálam pont ráfaragtál, a GYED-et sem igényeltem meg. Nincs rá szükségem, így nem veszem el "mástól"! Szóval itt már bukott az,hogy esetleg segélyért szülök.

100%-ig biztos vagyok benne,hogy nincs gyereked. Ha lenne, akkor tudnád, hogy bizony a gyerek a rengeteg öröm mellett, rengeteg lemondás is. Ha valaki nagyon önző, akkor max. nem vállalja. De azt sem írtam,hogy önző az aki nem szül gyereket. Miért lenne az?

Viszont hülyeség azt írni,hogy az emberek azért vállalnak gyereket,hogy ne maradjanak egyedül, hogy gondozza őket valaki! Nekem, nekünk pl. ez meg sem fordult a fejünkben. Ahogy szerintem a fiatalok nagy részének sem ez az első gondolatuk,hogy jaj szüljünk gyorsan,hogy ha egyáltalán megérjük az öregkort, akkor legyen, aki gondoz!

Hogy miért nem hozok ki árvaházból gyereket? Személy szerint tudod miért? Mert nem vagyok álszent, nem vagyok Teréz anya. Magamnak akarok szülni, ha már az Isten adott rá lehetőséget. Nem mártírkodásból akarok anya lenni.

Szóval te nagyon nem tudsz szöveget értelmezni, kedves válaszoló!

2011. szept. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
25%

08:01

onnan tudom hogy 1 buta nő vagy, hogy


1. nem tudod értelmezni a szövegeket

2. le is pontozol, mert nem tetszik valami

3. olvasod te egyáltalán amit írsz? "Ha valaki nagyon önző, akkor max. nem vállalja. De azt sem írtam,hogy önző az aki nem szül gyereket."

4. csattanónak "Szóval te nagyon nem tudsz szöveget értelmezni, kedves válaszoló!"

kérem valaki döntse el, hogy kettőnk közül ki nem tud szöveget értelmezni.

5. én vagyok a hülye hogy szóba állok veled

2011. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Utolso: eldontottem melyikotok nem tud szoveget ertelmezni. A valasztas rad esett!!!

A buta jelzo is inkabb teged illet!!

2011. szept. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!