Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes babám nem szeret...

7 hetes babám nem szeret hason lenni, aludni se sokat alszik úgy. Érdemes erőltetni? Tudom a kúszás így indul el.

Figyelt kérdés
Háton fekve keze-lába jár, oldalra tekereg, majdnem átfordul.
2015. ápr. 18. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A kúszás azért még elég messze van egy 7 hetes babánál ;)

Igen kell "erőltetni" minden nap egy kicsivel többet hagyd hason, csak így erősödik a hátizma, hanyatt fekve nem. Háton fekve azért jár keze lába mert fejletlen még az idegrendszere. Altassátok hanyatt, aztán fordítsátok át hasra hogy a nagy kalimpálásban fel ne ébressze magát.

2015. ápr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Én egyik gyermekemet sem altattam hason, növeli a bölcsőhalál esélyét. Oldalukra fektetve alszanak, kitámasztom a hátukat egy olyan háromszög alakú párnával.

A kérdésedre válaszolva, ahogy elkezd majd forogni a babád, rájön a hasonfekvés ízére:-) Hidd el! Nagyon ügyesek ezek a babók, rájön majd, hogy hason fekve a lábával tudja előre lökdösni magát. Akkor érdemes majd motiválni színes csörgővel vagy bármi színes dologgal. Addig is azért napont pár percre tedd hasra, ha picit nyekereg, dúdolj neki vagy feküdj mellé Te is közel az arcához. Ha rájön arra, hogy a fejét felemelve a te arcodat látja, már nem is lesz neki annyira rossz. De azért ne kínozd! Eljön majd az ideje a hasonkúszásnak, nyugi!

2015. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Én se erőltettem neki a hason fekvést. Ahogy az előző írta ahogy elkezdett forogni, megerősíti magának a kis izmait és szeretni fog hason is lenni. Nálunk nem emlékszek pontosan, de olyan 3-4 hónapos koráig nem szeretett, ahogy elkezdett forogni, mászni azóta hason alszik. Persze néha tedd le hasra, de ne erőltesd ha nagyon nem kényelmes neki akkor fordítsd vissza.
2015. ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sem szerette hason lenni. Olyan 4 hónapos volt mikor naponta 1x megpróbáltam hasra tenni, de mindig sírásba fulladt, így nem erőltettem. Most 10.én volt 6 hónapos, előtte 1 héttel fordult meg hátról-hasra és vissza, azóta nincs baj ha hason van.
2015. ápr. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tímea1225 válasza:
A kisfiam 1,5 éves,picikorában ő sem szeretett hason feküdni.Azért naponta 1-2 alkalommal próbálkoztunk a hátizom erősödése miatt,de nem eröltettük.Így is megtanult kúszni-mászni.Most meg szinte csak hason alszik.Én leteszem oldalra,ő hasra fordul.És milyen édes,mikor a hátsóját feltolja és szinte négykézláb alszik!!
2015. ápr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!