Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan motiváljam 8 hónapos...

Hogyan motiváljam 8 hónapos kisfiamat a kúszásra-mászásra?

Figyelt kérdés

Tudna mászni, még ügyesebben is mint kúszni.

Tesz 1-2 mászómozdulatot, de általában inkább tolatva lecsücsül, aminek az a következménye, hogy csak még távolabb kerül a céljától.

Nem tudom, mivel motiváljam.

Inkább megvárja, hogy felvegyem és odavigyem, ahová szeretne eljutni, vagy oda nem viszem neki a játékot.

Ha nem teszem, sír, morog, bevörösödik a feje, feszíti magát.

Egyébként sem nagyon találja fel magát semmivel, azt élvezi, ha kézben lehet és mindent elmutogatok neki.

Segítenétek? Köszönöm előre is.



2015. márc. 15. 18:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és mászás közben nyafog, mintha nem tudná eldönteni, hogy sírjon-e vagy nevessen.
2015. márc. 15. 18:25
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Tedd le, és haygyd, hoyg magától másszon oda, ahová akar. Ne tedd oda, ne segíts neki, mert ezzel csak akadályozod.

Meg egyébként se legyen annyit kézben, hagyd minél többet felfedezni a környezetét.


Ha minden nyafogásra felveszed, akkor teljesen értelmetlen neki bármit is csinálni.

2015. márc. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
A kúszás, mászás , felállás, járás alapvető mozgásminták. Ez azt jelenti, hogy a megjelenésük időpontja genetikailag kódolt. Nem lehet siettetni. Bármilyen fejlesztéssel, tornával, úszással max. 3 héttel lehet előrébb hozni őket. (Természetesen ez egészséges gyerekekre igaz.) Meglepő módon késleltetni se lehet. Híres történet, hogy két osztrák pszichológusnő a második világháború után Albániába utazott, és ott bölcsőjükbe lekötözött csecsemőket vizsgáltak. Miután kiszabadították a gyerekeket, pár nap alatt utolérték a normálisan fejlődő kortársaikat. Tehát szerintem ne foglalkozz a dologgal. Legyen sokat szabadon, egy pléden a földön, és el fog kezdeni mászni, ha számára itt lesz az ideje.
2015. márc. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
ha lerakom elé a mobilom vagy a sutivel/kajaval teli tanyerom ezerrel maszatol felé. olyan dolgot tegyél elé ami tiltott gyumolcs szamara :)
2015. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

kicsit hagyd önllóan is felfedezni, ne szólj bele, csak megfigyelő légy, vagy esetleg ott se légy


különben jóhog könnyebb minden segítséggel, és mindent anyától várni

túl sokat vagy a sarkában :)

2015. márc. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tedd le a játékot és mássz vele együtt.
2015. márc. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! :)

Kajával sajnos nem tudom csalogatni, mert éktelen visításba kezd és potyognak a könnyei, mint akit éheztetnek. Pedig elhihetitek, hogy nem (lassan 10 kiló). :D

Tudom, hogy nem kellene felvenni, de megesik rajta a szívem, amivel persze hátráltatom őt. Ördögi kör.

Nyöszörög, nyafog, sikít, ha nem az van, amit ő akar és ő márpedig anyától várja a segítséget.

Azért remélem nemsokára megindul.

2015. márc. 16. 13:42
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

csak megemlítem, hogy amikor tanul járni, de csak kapszkodva fog még, akkor sem szabad az ujjunkat odaadni kéz kezébe, hogy őúgy menjen, mert azzal megint oda jutunk hog ymagától nem akar menni, segítségre szorul, kéri.


nem értem miért vagyo lepontozva fentebb, alap, mindenhol írják, hogy hagyni kell a gyereket fejlődni. nem pedig hátráltatni

segítség akkor kell, ha neurológiai eset, nem akar kőszni, kimarad a mászás, stb

addig meg biztosítani kell neki a biztonságos, megfelelő környezetet, megfelelő játékokat, ill. lehetőségeket a fejlődéséhez, abba nem beavatozni kell és megzavarni, hanem segíteni.

2015. márc. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*a szóban forgó segítség beavatkozás kategória
2015. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es. Nem én pontoztalak le, ezt szeretném, ha tudnád. :)

Hogyan tudnék úgy segíteni, hogy az ne minősüljön beavatkozásnak? Ha egyszer nem indul semerre, csak nyafog? Mászik előre kettőt-hármat, aztán leül és nekiáll nyafogni. És ez így mehetne egészen 2-3 órán keresztül, amíg ébren van, ha nem avatkozom be.

Most (sem) tudok sajnos okos lenni... :(

2015. márc. 16. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!