Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy műtét miatt nem lehet...

Egy műtét miatt nem lehet gyerekem soha Nem tudom feldolgozni Van valaki hasonló helyzetben? Eléggé el vagyok keseredve

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Nekem sem lehet.

Nagy ügy, kerestem más életcélt, és most már nem is akarok, mert remek így az életem.

2015. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok éve derült ki, hogy nem lehet babám. Akkor úgy éreztem, belehalok, feldolgozhatatlan és mindenféle rosszat. Nagyon belesodortam magam a negatív lelki dolgokba. Aztán az ezoteria felé fordultam választ keresve. Választ nem kaptam, valamiféle nyugalmat igen. Most van egy párom, aki mellett visszanyertem azt a tudatot, hogy NŐ vagyok - csupa nagy betűvel. Hogy Ákost idézzem: "Nem ide jöttem, nem ezt akartam": most mégis terhesek közt dolgozom. És dolgozom fel a történteket.


Keress valakit aki segít. Ismerőst, barátot, szakembert mielőtt rámenne az életed és olyan mélységekbe sodornád magad mint én tettem anno.


Mindent túl lehet élni és ami nem öl meg...

Kívánom, hogy találd meg a lelki nyugalmadat, a feldolgozás útját.

2015. ápr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm még friss a dolog azért probálkozok de idő kell mindenhez
2015. ápr. 20. 16:53
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Én nem terveztem a babád, de egy alkalom elég volt hogy nem figyeltünk és terhes lettem. Persze utána nagyon vártam és örültünk neki, de probléma adódott a szülésem közben. Most nem részletezném, de olyan szintű depresszióba estem, hogy nem akartam hazavinni a gyermekemet a kórházból. Mondtam, hogy nekem ez a gyerek nem kell, újra terhes akarok lenni, babát szeretnék de nem így, nem ilyen szülést, nekem "normális" gyerek kell. A végén már az idegállapotom miatt nem akarták hazaadni. 3-4 hónapig reggeltől estig sírtam, este nem tudtam aludni, pánikrohamaim voltak, nem mertem egyedül maradni, valakinek mindig mellettem kellett lennie. Szidtam mindenkit, utáltam mindenkit, azt éreztem hogy az élet igazságtalan, így már nincs értelme élni stbstb. Elmentem pszihológushoz, semmit nem ért azon kívül, hogy megtudtam hogy depressziós vagyok és hogy kényszergondolataim vannak. Annyit tanácsolt amit megfogadtam, hogy ha jön valami negatív gondolat akkor ne nyomjam el, ne az legyen hogy nem akarok rosszra gondolni csak hagyjam, hogy az a gondolat ami jön az menjen is el (pl képzeljek el egy hajót és amikor jön a rossz gondolat képzeljem a gondolatot a hajóra ami el is úszik). Nem egy a helyzetünk, de én teljesen megértelek, sz@r az elején ha közölnek valami rossz hírt de mindent fel lehet dolgozni. Próbáld meg lekötni magad valamivel. Egyébként az én férjemnek már van egy kislánya és ugyanúgy szeretem mint a sajátomat. Mindig mondták régen, hogy ha majd születik egy gyerekem megtudom mekkora kbség van a saját és másé között...hát nem, nem tudnék különbséget tenni köztük. Ismerősöm is olyan férfival együtt akinek már van egy kisfia (fél éves volt a baba mikor meghalt az anyuka). Nyilván ez utóbbi csúnya példa, de lehet te is találkozol később egy férfival akinek lesz gyereke, vagy örökbe fogadni is lehet. Nem attól lesz anya valaki, hogy megszül egy gyereket ezt nekem hidd el, én már évek óta nevelem párom gyerekét akit az "anyja" évek óta meg se látogatta, nem én szültem de engem hív anyának. Sok sz@r dolog van ebbe az életbe de túl rövid ahhoz, hogy nagyon komolyan vegyük, mert csak belebolondulunk és nem vesszük észre a jó dolgokat:).
2015. ápr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*babát
2015. ápr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok: nyersnek tűnhettem, bocsánat, de már sikerül így felfognom, és ez jó.


Mikor megtudtam, hogy 99%-ban teherbe sem eshetek betegség miatt, nagyon kiborultam.

Sírtam egy csomót, selejtnek éreztem magam, és a párommal komolyan leültem beszélni, ha gyereket akar, tőlem nem kaphatja meg, és ha emiatt elmenne, teljesen megértem.


Ő maradt, lassan elfogadtuk, hogy nem lesz gyerekünk.

És ahogy múlt az idő, talán tudat alatt, de olyan életet alakítottunk ki a kedvessel, amibe bele sem fér a gyerek. Így is nagyon jól érezzük magunkat, szeretjük egymást, am hobbinkat, a munkánkat (ő kevésbé), és így nincs felesleges vágyódás.


De, ehhez idő kell, sok, türelem és megértés a csaáld felől is.

És egy jó tanács: ne hagyd sajnáltatni magad, mert csak még inkább begubózol.

2015. ápr. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló.


Köszönöm imádom a gyerekeket és folyton azon járt az eszem, hogy hogy lehet a sajátot szeretni és mindig úgy éreztem, hogy bármilyen kisgyerek volt a környezetembe azt feltétel nélkül imádtam annak ellenére hogy nem az enyém volt.

2015. ápr. 21. 06:06
 8/10 anonim ***** válasza:

szia én 25 éves voltam amikor ki kellett venni a méhem, tény akkor már volt egy 1 éves lányom így van saját gyermekem, viszont mindig nagy családról álmodtam, szóval így is elég sokkoló volt, de úgy voltam vele, hogy ha ez az ára, hogy éljek, akkor nem érdekel... azt soha nem gondoltam, hogy emiatt nem vagyok nő, a nőiességet nem egy belső szerv határozza meg, szóval ha esetleg ilyen gondolataid is vannak ezt gyorsan felejtsd el :)

azt írod, mennyire tudod más gyermekét is szeretni... akkor van lehetőség, hogy anya legyél... ahogy a 2-es (?)válaszoló írta, örökbe lehet fogadni :) nekem a vér szerinti lányom mellett van egy pici örökbe fogadott kisfiam is :) őszintén mondom, hogy semmi különbség nincs a kettő között, ugyanúgy imádom mintha én szültem volna :) szóval fel a fejjel, nincs még minden veszve!!! :)

2015. ápr. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon meg tudlak érteni, én is így éreznék.., de miután a fájdalom kezd enyhülni, próbáld terelni a gondolataidat az örökbefogadás felé, szerintem az segíthet!
2015. ápr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon aranyosak vagytok

Főleg az nyugtat meg, hogy 2 ember is irta, hogy saját gyermeke is van meg nem saját és nem tud különbséget tenni ez megnyugtató bár n ezt nem tudom meg soha de legalább ezen nem rágódok hogy a sajátom milyen lett volna


Örökbefogadás igen..... eszembe jutott de előttem van még a gyógyulás és cssak utánna dehát én előre gondolkozok mindig :)

2015. ápr. 21. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!