Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónaposan mennyit hízott...

Két hónaposan mennyit hízott a babátok?

Figyelt kérdés
Nem az én babám a barátnőm pici lánya két honapos 2800g született,2500g jöttek haza,a héten lesz két honapos és 3600g! Nekem annyira kicsi nem értem nekem is van egy kisfiam és mi sokkal nagyobbak voltunk ilyenkor már és a védőnö illetve a gyerekorvos is azt mondta tökéletes volt!De a a barátnőmmek nem mondják hogy mennyire kicsi!!!Nem értem ja és szoptat állandoan szo szerint nappal nem alszik a pici semmit csak szopizik éjjel meg pár orát!
2015. ápr. 21. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kicsi a kislány. Eleve elég kis súllyal született és azóta is hozza a havi 50 dkg hízást. Egy 2500 g-mal hazavitt baba semmiképpen sem lehetne most 2 hósan 5 kg.

A kérdésedre válaszolva 3,5 kg-val született a lányom, 2 hónaposan volt 5120 g és a védőnő folyton azzal cseszegetett, hogy túl sokat hízik.

2015. ápr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen elég heti 100g hízás, tehát még túl is teljesítette a barátnőd és a kisfia. A legkisebb súlyhoz, tehát a 2500g-hoz kell nézni. Ha egész nap szoptat az jó, biztos alszik azért közben. Majd kialakul a napirendjük.
2015. ápr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Múlthét kedden volt 2 hónapos a kislányom. 2830 grammal,48 centivel született. Most 5400, és 62-es ruhát hord.

Azt mondta a gyerekorvos, hogy teljesen normális, hogy ennyit hízott, mivel kisebb súllyal született.

2015. ápr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Magyarul 1100 gr-ot hízott 6-7 hét alatt (mióta haza mentek). Ez teljesen rendben van.
2015. ápr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fiúk átlagosan jobban gyarapszanak, mint a lányok. Összehasonlítod a kèlét gyereket holott nem mindegy az sem, hogy a Te fiad mennyivel szülstett.
2015. ápr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is rendben van 7 het alatt 1100 gramm hizas. Relativ, hogy szerinted kicsike. Az enyem 4200 grammal szuletett, ket honaposan 6 kg volt, ehhez kepest tenyleg kicsi, megis rendben van.
2015. ápr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2950 grammal született és 48 cm-el,2750 volt mikor kiengedtek a kórházból.

Nekem 1 hónaposan volt 3610gramm, 2 hónaposan 4745 gramm és 55 cm volt. :)

Tegnap mértük 17hetesen és 3 naposan 5880 gramm.

A nővérem fiát 2300grammal hozták haza, 2 hónaposan 4600gramm volt.

Nem tudom talán picit kisebb,de számít ez? Minden baba más ütemben fejlődik. Kár lenne őket hasonlítgatni. Amint elkezdik a hozzátáplálást "meg amúgy is" utol éri a társait:)

Egyébként meg írtad,hogy " De a a barátnőmmek nem mondják hogy mennyire kicsi!!!

Azért annyira nagyon nem kicsi.

2015. ápr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%

Hát jó picike szerintem is.

Egyébként fontos erre figyelni.

Leírom barátnőm hogy járt.

Ő fia 2700grammal született és 1hónaposan volt 2900gramm. Azt mondta, hogy neki a doki mondta, hogy jó a súlya a kicsinek, mert lassan szedte vissza azt is, ami a kórházban lement róla. Nekem 1hónappal született hamarabb a fiam az övénél, 2600grammal, ő egy hónaposan már 3500gramm volt. 2hónaposan pedig 4700gramm. Mikor mondta, hogy mekkora lett egy hósan a kisfia, még viccesen vissza is kérdeztem, hogy szépen nő, de biztos rosszul modtad, már biztos nem csak 2900gramm, hanem 3900gramm. Erre elkomolyodott és mondta, hogy nem, jól mondta. És ő is éjjel nappal 1-2óránként szoptatott. Aztán 6hetesen kerültek be a heim pálba 3000grammosan, ahol mondták neki, hogy a teje akár a víz, hiába szoptatott éjjel nappal nem táplálta jól a kicsit, és már csak vegetált a kisfiu. Ott ráálltak a tápszerre és 3óránként etették, és szépen elkezdett hízni. Egyre élénkebb volt és szemmel láthatólag elkezdett fejlődni.

Az ilyen kis súllyal született babák általában sokkal jobban híznak az első pár hónapban.

Nem biztos, hogy nyugodt lennék a barátnőd helyében. :(

2015. ápr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!