Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utóbbi pár napban azt vettem...

Utóbbi pár napban azt vettem észre 5 hetes kislányomnál, hogy ahogy oldalt fekszik, azon az oldalán és a lepedő is tök nedves. Pisi vagy megizzadt?

Figyelt kérdés
Nehéz eldönteni, hogy pisi-e vagy esetleg megizzadt? Fehér ruhán és a lepedőn is színtelen, szaga nincs, ez izzadásra utalna, viszont olyan hamar lett legutoljára is egy nagy tócsa, h az mégis pisire utal.
2008. aug. 28. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Saját magad megválaszoltad a kérdésed!

Annyit nem tud izzadni, bármennyire meleg is van, hogy csucsogjon a lepedő:)))

Lehet rosszul adtad rá a pelust. A széle visszagyűrödhetett. Jártam már igy én is, hogy kifolyt a pisije.

2008. aug. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem viszont az 5 hónapos kislányom,mióta ilyen meleg van ( kb.: 2 hónapja) nagyon izzad,de csak a kis fejecskéje! 10 perc alatt a feje alatt a lepedő tiszta viz lesz. Mikor szopik,akkor meg méginkább. Mindig törölgetnem kell szopi közben a fejecskéjét,mert nagy cseppekben folyik róla a víz. A lányod alatt pontosan hol lesz vizes a lepedő? Feje alatt,vagy lejebb is?

2008. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Neki fejecskéje még sose izzadt, az oldala, ahogy azon fekszik és összeér, tehát kb derakánál van ez.


Csak pl a pelus, ha pisis lesz, akkor egyértelműen sárgás lesz, ez viszont teljesen színtelen. - nem pisire utal

szagtalan is - nem pisire utal


De ugyanakkor legutoljára pár perc alatt akkora tócsa lett az oldalánál, h lepedő és ruhacsere lett belőle -pisire utal


De ha pl háton fekszik úgy még sose volt ez, pedig hát úgy is kéne akkor izzadnia - pisire utal.

Szóval tényleg nem tudom eldönteni.

2008. aug. 28. 11:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor valószínű,hogy tényleg pisi van a háttérben. Lehet,hogy pici már neki a pelus. Most lehet hülyén hangzott...,de én mindig jóval nagyobb pelenkát használok,mert nálunk is mindig kifolyt a pisi,meg más is. Most 8 kg-os a lányom,de már a 9-18kg-ig pelust haszlálom. Azóta az egész éjszakát kibírja a pelus,nem kell azért felébresztenem,hogy kicseréljem neki. Előtte mindig tiszta pisisen ébredt:( Lehet nálad is ez lenne a megoldás:))
2008. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!