Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírhatnékom van! Alvásgondok...

Sírhatnékom van! Alvásgondok 16 hónapos kislányomnál tanácsok?

Figyelt kérdés

kislányom legalább másfél hónapja nem alszik rendesen el.

19 körül fürcsi kap tejcsit, és alvás. (születése óta ez a rutinos napirend )

berakom az ágyába és feláll, üvöltözök, kiveszem, berakom magam mellé, bármit csinálok nem alszik !!!

fetreng szegény, 2óra hossza mire elalszik.

régen olyan szépen aludt, most meg mióta nyár van semmit se, napközben is épphogy elalszik fél órát aztán felébred.

az este meg vmi rémálom.

nem is álmos ! most tegyem le 18 órakor hogy hátha elalszik 8 órára? vagy mi??

a férjemmel is szeretnék együtt lenni kicsit, de nem tudok mert a lányommal kinlódok, ..

egyszerűen nem álmos.. mit csináljak?

tegnap már a két szemem kisírtam mert volt legalább 22 óra mire elaludt nagy nehezen..

segítsetek mit csinálhatnék vele, jó alvás praktikák?


2011. júl. 25. 12:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Egy, ami tuti beválik minden gyereknél: a kifáradás. Rossz idő miatt a játszótér nem megoldás, mi csizmát húzunk meg kabátot és sétálunk, amíg bírja. Szerencsére nem kéreckedik, hogy vegyem fel, szalad, sétál sokat. Nálunk ez válik be.
2011. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

ezt is próbáltuk már tegnap is szülőknél voltunk

kertes házban laknak, egész nap rohangált,

...mégse használt.

7 napból 1 szer ha elalszik szépen..

2011. júl. 25. 12:36
 3/33 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is jártunk hasonló cipőben. Aztán váltottunkk tápszert, mert már nem volt elég laktató neki, és szerintem éhes maradt. Kifárasztás is jó ötlet. Csak nálunk ezzel az volt a próbléma, h a kislányom felvetette magát...így ez nem vált be hosszútávon. Mi ebéd, vacsi után olvasunk. Utána mindig tudja, h jön a kiságy. Egy időbe, amikor nagyon anyás volt, úgy aludt el, h a szobájában a másik ágyon ültem. Rászóltam, amikor felkellt, ha kellett vissza fektettem. Majd pár hónap után kijöttem. Amikor hív, szól akkor bemegyek hozzá, ha kell mindig adok neki puszit. Egyenlőre nálunk ez müködik. Remélem tudtam segíteni!
2011. júl. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

én is gondoltam hátha éhes maradt, de nem mindíg eltolja a poharat és akkor tudom hogy elég.

meg is van telve a pocija ,. de nincs túletetve hogy azért ne aludna esetleg..

ő velünk van egy szobában ugyanis csak egy nagy szobánk van,,

tv nem zavarja levan némítva, sötét van, mégse alszik, hiába fáradt semmi sem használ ELEGEM VAN

2011. júl. 25. 12:43
 5/33 anonim ***** válasza:
29%
Mindenkivel előfordul (bizony gyerekeknél is) hogy egyszerűen van egy időszaka, amikor nem alszik. Azért vagy otthon, hogy vigyázz rá. Nem egy kolonc, akit le kell rakni ritunosan mindennap.Ne haragudj hogy ezt mondom, de azért sírod ki a szemed, mert a gyereked nem alszik el időben? Az alvást nem lehet erőltetni. Egy ismerősömnek még rosszabb volt. Éjszaka sem aludt! Elaludt, majd óránként felköltötte az anyját. De végül egy idő után megszűnt. Ne félj, majd jobb lesz, addig próbálj meg bevetni 1-2 praktikát.
2011. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Kicsit később fektetni? Szerintem nyáron nagyon korai a 7 óra. Világos van, és hiába sötétítesz be, ezt érzik a gyerekek. (meg felnőttek is :) Mi nyáron egy órával később fektetjük őket, így fél9-kor mennek aludni, míg télen fél8kor.
2011. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

És ha 8 fele lenne fürcsi és alvás? Lehet hogy ha később viszed azonnal elalszik. Nekem is ha korán lerakom őket, korábban kelnek, alig alszanak. Ha álmos, akkor tedd le.

Mikor kel? Nap közben mikor alszik, mennyit?

2011. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

"..Azért vagy otthon, hogy vigyázz rá. Nem egy kolonc, akit le kell rakni ritunosan mindennap.Ne haragudj hogy ezt mondom, de azért sírod ki a szemed, mert a gyereked nem alszik el időben? .."


köszi szépen a választ, úgy látom semmit sem fogtál fel abból, amit írtam, és inkább ne is írtűl volna hülyeségeket meg pláne nem.

még hogy kolonc, és akkor mi van ha sírok?

kinlódik ő is meg én is

de biztos tökéletes anyuka vagy. gratulálok, én nem vagyok az !

2011. júl. 25. 12:52
 9/33 anonim ***** válasza:
77%

szerintem meg nagyon korán teszed le. csecsemőként f8-kor letenni teljesen jó de egy 1,5 éves 9-ig ébren maradhat, mikor már sötét van akkor letenni, ők elég "ösztönlények" még :)

6kor le ne tedd szegényt :D mi 7kor megyünk le a játszótérre még kicsit vacsi után, aztán 8kor feljövünk, fürdés, mese vagy dalok, aztán 9kor megkapja a tejét és 20 percen belül elalszik :)

2011. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Korán fekteted le, nem olyan már az alvásigénye, mint egy éves kora alatt! Ezen tényleg nem érdemes sírni szerintem sem.

A három gyereknél nálunk is számtalanszor előfordult ilyen. Túl korán fürdeted, fekteted. Nyár van, told el egy órával a fürdetést, és ne fektesd le, csak akkor, amikor megfigyeled, hogy általában elalszik. Felesleges órákon át várni, hogy elalszik.

2011. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!