Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kislányomnál mikor...

10 hónapos kislányomnál mikor és hogyan kezdjem majd el a bilizést? Ti mikor és hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 07:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

2,5 évesen kezdtem, 1 hét alatt sikerült.

Ha te most elkezded, akkor még 1,5 év takarítás vár rád, mert állandóan be fog pisilni, kakilni. Vagy egész napra rákötözöd a bilire.

Olyan pici még, hagyd már békén.

2011. júl. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
10 hósan sehogy,másfél évesen mutattam meg neki a bilit,de akkor csak játszott vele.
2011. júl. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Esküszöm, hogy eddig én is azt mondtam, hogy nem szabad erőltetni, és hogy túl pici még hozzá. De most már egyre több olyan anyuka véleményét hallom, akik nagyon korán ráültették a gyereket a bilire, és hamar, max. másfél éves korukra szobatiszták is lettek. Szóval igazán nem tudom már, mit higgyek.

Mindenesetre 21 hónapos a kisfiam, bacik a bilin ülni... :(

2011. júl. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem szabad erőltetni. Nálunk is kint volt a bili korán , de 2 és fél éves elmúlt, mikor szólt , hogy kell pisilnie. Tényleg magától eljön ez az idő.
2011. júl. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

èn is egyre több anyukától hallom.


az én elvem hogy probáld meg ültesd rá. játszatok vagy olvassatok együtt ott, de ne eröltesd, ha nem akar ott ülni akkor próbáld meg egy hónap múlva. ha szeret ott ülni akkor minden nap.


a barátnöm kisfia 1 éves. ö délben eszik majd utánna kakil, és végig nyafogja a bilin ülést, de a barátnöm erölteti. ezt nem tartom jónak.

2011. júl. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Ez már komolyan vicc: "nem szabad erőltetni"!


Kíváncsi lennék, ha nem ebben a mai "modern" világban lennék, és mosná mindenki a textilpelust kézzel, akkor is ezt mondanák. Anyáink, és nagyanyáink is mikor már már tudott ülni egyedül a baba, bizony ráültette a bilire, és senki nem lett sem testileg, sem lelkileg sérült. Valamint elég furcsának tartom, hogy manapság az a normális ha egy 2-3 éves gyereken még ott a pelus.


Szerintem igen is kezd el a biliztetést, ha mást nem csak szokja meg, hogy ráül, aztán a többit majd lehet később próbálni. A kislányom most 11 hónapos, és mi is ismerkedünk már a bilivel, illetve már nem sok van vissza a járáshoz, és ez amint sikerül(remélem még a nyáron), megyünk ki az udvarra bugyi nélkül, és tanulunk bilizni.

2011. júl. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó, már meg se haragudj, de nagyon buta vagy!


Ne hasonlítsd már össze a mai világot a 20-30-40 évvel ezelőtti világgal. Régen már pár hetes babának turmixolt kakaslevest és tejeskávét is adtak, ugye most nem adnád oda?? Nagyim is mesélte, hogy a két hónapos anyukának töltött káposztát adott... Ugye Te azt nem adnál most, mert régen is így csinálták?


Régen más világ volt, a nőknek muszáj volt erőltetni a babával kapcsolatos dolgokat és felgyorsítani a normál biológiai folyamatokat, mert muszáj volt korán visszamenni dolgozniuk vagy ha parasztasszonyok voltak, akkor meg sem tehették, hogy csak a babával foglalatoskodtak.


A KORAI BILIRE SZOKTATÁS ÁRTALMAS!


A kutatók azonosították azokat a szakaszokat amelyeken egy kisgyerek keresztülmegy, amíg kialakul nála a húgyhólyag és a belek irányításának képessége:


- 15 hónaposan tudatosul, hogy nedves vagy piszkos a pelenkája vagy a ruhája

- másfél, 2 évesen (egyeseknél még később )felismeri, mikor pisil vagy kakil, megtanulja azokat a szavakat amelyekkel ezt jelezheti nekünk

- két és fél- 3 évesen előre szól, amikor mennie kell

- 3 éves kora körül már irányítani tudja a húgyhólyagját, és tud „várni” egy kis ideig


Kedves Kérdező! VÁRJ MÉG a bilire szoktatással! Nem vagy semmiről sem lemaradva!


Üdv

5 hónapos kislány anyukája


Látható tehát, hogy a szobatisztaság valójában egy képesség, amelynek birtokában a gyerek már tud „visszatartani”, vagyis ellenőrizni, irányítani tudja bizonyos testi szükségleteit. (dr. Ranschburg Jenő)

2011. júl. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Hát akkor én a "nagyon buták" táborába tartozom 2 lányom már másfél évesen szobatiszta volt.És minden erőltetés nélkül,tudatosan szóltak.Én ugy gondoltam hogy nekem se lenne jó a pisis pelusba aszalódni egész nap,főleg nyáron.Akármilyen hipermodern is a pelus.A fiam viszont 17 hós és valóban nem érett még erre,már ráül,de csak játszik rajta..Tudja ha bekakil,én értelmesen magyarázok neki.Nem erőltetem.Ennyi.Fel kell ismerni mikor van itt az ideje.Ez anyai ösztön szerintem.Ugy ahogy a gyerekek nem egyszerre iskolaérettek igy erre sem egyszerre érnek meg.
2011. júl. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Ja és (előző vagyok)9 hósan kezdtem a lányoknál.Ha Te ugy látod a babádat hogy érdemes,kezd el.Semmi baja nem lesz.Bizz benne és magadban.Elősször csak néha,napi 1x aztán igy tovább.A fiam már nézi hogy van-e benne valami(nincs).Eljutsz majd a kb óránkénti próbálásra,és tudni fogod kb mikor kell pisilnie.Közbe mond neki el a dolgokat,megérti,többet mint hinnéd.Sok sikert!
2011. júl. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves 8:41 Teljesen egyetértek a véleményeddel!!!Én úgy gondoltam hogy veszek egy bilit és ismerkedünk vele.Természetesen semmit sem erőltetek!!!Sok gyereket hallok hogy szeret rajta üldögélni.Aztán ha másfél évesen akkor akkor ha meg két és félévesen akkor akkor lesz szobatiszta de legalább próbáljuk.Nekem van olyan ismerősöm aki másfél éves elmúlt a gyereke és még csak bilit sem látott!Én ezt nem tartom helyesnek!És igen is régen a szüleink nagyszülein sok mindent jól csináltak.Na nem a töltött káposztára gondolok hanem sok minden másra.Ezeknek a mai gyerekeknek már nem lehet semmit adni!Méz, tej egyszerűen semmit!Persze vannak határok és megbolondítanak minket szülőket.Régen egész piciknek mézet raktak a teába vagy az almába most meg.....!Én sem adom úgy ahogy sokan mások mert megrémítettek bennünket azok a hülye kutatók!Félek ezért én sem adom, pedig nekünk sem volt tőle bajunk és a szüleinknek nagyszüleinknek sem.

Van egy másik ismerősöm akinek a babája másfél évesen már szobatiszta volt mert időben elkezdte de aki el sem kezdi ne csodálkozzon hogy a gyereke még 3 éves kora körül is pelenkát hord!Ezek az anyukák lusták, kényelmesek!!!Könnyebb pelusba zárni a gyereket mint időt és energiát szakítani rá.Le lehet pontozni!!!!!!

9:34 Mint kiderült nem értek veled egyet.Én nem mondom hogy az én gyerekem már másfél évesen szobatiszta lesz de nem erőltetve lehet próbálkozni, ismerkedni a dologgal.Ezek a kutatások, rosszul vagyok tőlük!Én nem is olvasok ilyeneket!Biztosan egy pelenka gyár készítette hogy nehogy már ideje korán leszoktassuk mi szülők a gyereketeket a pelenka hordásáról!Sőt ez a kutatás azt sugallja nekünk hogy még csak meg se próbáljuk, mert a gyerek lelki sérült lesz!Ugyan már!!!Mi meg mint látjuk sokan bedőlünk neki.....Sajnos!


Nem kioktatni akartam senki, de én így gondolom!

2011. júl. 5. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!