Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezen miért kellene megsértődnöm?

Ezen miért kellene megsértődnöm?

Figyelt kérdés

A lányunk gyakorlatilag az apja klónja. Már az utolsó trimeszteri 4D UH-n is megjegyezte a szonográfus, hogy döbbenetesen látszanak az arc karakteres vonásai (nagyon jellegzetes orr és szemforma). Külsőre az én génjeim valahol elakadtak, talán a füle...


A nyilvánvaló egyezés miatt szinte mindenkinek az az első mondata, hogy "tiszta apja", "hát, neked nem sok közöd van hozzá".

A múltkor egy ismerős mondta, hogy jujj, de hát ez milyen sértő, hogy viselem? Sehogy, valóban olyan, mintha fénymásoltuk volna, az apja külseje meg tetszik, egyébként a gyártási folyamatig se jutottunk volna el - szóval örülök, hogy külsőleg rá ütött.


Van, aki ilyenen megsértődne?


2015. ápr. 24. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a középső gyerekkel van így. Tiszta apja :D Én sem találom sértőnek :)
2015. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mindenki ezt mondja a lányunkra. Nekem sem sértő. Egyébként már nálunk is a 4d UH felvételen is látható volt, hogy nagyon hasonlít rá és igazam is lett. Szerintem inkább az apáknak sértő az, ha valaki ezt mondja nekik. Én egyszer mondtam egy babára, hogy tiszta anyja és az apja vérig sértődött, pedig tényleg tiszta anyja volt. :D Egyébként egyedül anyósomtól esik rosszul, mert ő folyton ezzel jön és lehet rajta látni, hogy örül neki, hangoztatja, mert nem vagyok épp a szíve csücske és nekem sem ő. :D
2015. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem sértő! :) Te szülted, így senki nem mondhatja hogy nincs közöd hozzá!

Nálunk pont fordítva van. Apja nagyon vékony, hosszúkás feje van...a fiunk meg olyan dagi volt/mostmár kicsit megnyúlt, de még mindig husis/, és egyáltalán semmilyen vonást nem látok belőle az apjából. Sokszor együtt nézzük a gyereket, és nem tudjuk kire hasonlít! :) Újszülöttként egy az egyben rám ütött.

Az én esetemben ciki lett volna, ha valaki megkérdezi hogy biztos ő az apja? Szerintem kiosztottam volna az illetőt! :) Eddig még nem kérdezték!

2015. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is tiszta apja a kisfiam, múltkor a gyerekorvosunk mondta, hogy szembetalálkozott a férjemmel amikor ment le tőlünk (beteg volt a pici), hogy "jesszusom, olyan volt, mintha a gyerek jött volna szemben nagyban".. :D Viszont úgy van ahogy a második válaszoló írta, az anyósomtól valamiért nekem is rosszul esik, ő valahogy úgy mondja :D (pl. dicséri hogy milyen szép, és hozzáteszi, hogy csak az apjára hasonlít..és nem viccelődve... bár ha jobb kedvem van épp, akkor ezen is csak röhögök).
2015. ápr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is ez a helyzet. pont olyan mint az apja gyerekkorában. Engem nem zavar, mindig annyit mondok rá, hogy nekem az apja is tetszik :D.

De egyik nap nekem is kicsit sok volt. Párom családja (kb10 fő, nagyik, nagynénik, anyós..) folyamatosan ilyeneket: "Milyen jó, hogy az apjára hasonlít", "milyen szép gyerek, olyan arányos mindene, tiszta apja" (hozzátenném nem vagyok csúnya, kis egóval sőőt..) , meg hogy tiszta nagyapja, nagyanyja, anyósom.. már mindenkire hasonlított a saját rokonságukból! Ez kicsit már sok volt, majdnem megkérdeztem, hogy miért ha rám hasonlítana csúnya lenne és aránytalan, vagy mi?? Szóval nem mindegy a hangsúly, meg a szövegkörnyezet ;)!

2015. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem sértődök meg,a lányom kiköpött apja,mondták már nekem azt is,hogy még szerencse,hogy én szültem,mert ha a férjem szülte volna akkor erősen gondolkodhatnék rajta tőlem van-e,mert annyira csak az apjára hajaz.Engem nem érdekel,imádjuk és kész! :)
2015. ápr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ditta323 ***** válasza:

Lányom is tiszta apja 😊. Mikor olyan jegyzi meg akit nem nagyon szimpatizálok egyből rávágom, hogy nem kell dns teszt...

Amúgy én is szoktam mondani a kisasszonynak, hogy tiszta apád vagy😊

Anyósom külön kategória, mindig megjegyzi, hogy ő nem látja benne a fiát (alig 8hónap alatt 3* látta),persze nem reagálok rá és elengedem a fülem mellett...(semleges anyóssal a kapcsolatunk)

2015. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fiam is tiszta apja, de már a könyökömon jön ki ez a mondat, nincs olyan mondat h ne jegyezné meg valaki. Azt szoktam mondani, h legalább nem kellett tesztet csináltatnunk... :D Anyós is szereti hangoztatni h kire is hasonlít. (De még jó h nem rá) A fiam dédimamája (párom részéről) eljött hozzánk mikor a kisfiú 2hónapos volt. "jááájj hát nézzétek mán', azok az ujjacskák!!!Mint az enyimek!" Visszagondolva röhögök rajta, de akkor főtt az agyam rendesen. :D Csípem az öreglányt, de a mai napig elmondja ezt, pedig a fiam már 3 éves. Hozzáteszem kb az én ujjaim is olyanok mint a gyereké, de ezt úgyse tudnám megmagyarázni ugye :D
2015. ápr. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

*nincs olyan NAP*

bocsánat elirtam :)

2015. ápr. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is tiszta apja,mindenki szerint.Én ennek örülök,hiszem az apukája arcát imádom.:-)
2015. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!