Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdekelne hogy adhatok e...

NikiDávid kérdése:

Érdekelne hogy adhatok e gyerekemnek Snezana, Snjezana, Emperatris nevet? Melyik van magyarositva?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 25. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha leadsz egy nyilatkozatot, hogy valamilyen nemzetiséghez tartozónak (ezek szerb nevek talán?) vallod magad, akkor emiatt engedélyezik az adott nemzetiség neveinek adását.


Tehát egy magát amerikainak valló pl. adhatja a Jessica nevet ilyen írásmóddal.

2015. ápr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magyar a nemzetiségem, pont itt olvastm hogy egy hölgy Snezana nevet adott meg 2013 a lányának de nem találom a magyar nevek Között amiket engedejezbek?!
2015. ápr. 26. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem adta.
2015. ápr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Magyar a nemzetiségem"


Igen, ettől függetlenül vallhatod magad kínai nemzetiséginek is, a szabadságjogaidba beletartozik és nem kérdőjelezhetik meg. Kiskapu a szabályozáson, ha az utalást már nem értetted.

2015. ápr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ugy néztem hogy szláv eredetü, szoval ha szlávnak mondom magam akkor adhatom azt nevet, bocs nehezen értem meg a dolgokat :(
2015. ápr. 27. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Be kell nyújtani az MTA-hoz egy kérvényt, ilyen papírt önkormányzatnál kérhetsz, le kell írni benne a kívánt nevet, és egy indoklást.

időben kell elkezdeni a kérvényeztetést, mert sokáig eltart, mire eldöntik, hogy bekerül a névlistába, vagy sem.

Viszont arra számíts, hogy nem így lesz leírva, az MTA magyarosítja a neveket, tehát (sajnos az első két nevet nem tudom hogy ejtik) az Emperatris is Emperátrisz-ként lesz engedélyezve, az első kettő is fonetikusan. Leírva is és kiejtve is szörnyű, ne haragudj, lehet csak az én ízlésem ilyen gyatra..nem szólok bele, hogy milyen nevet adsz a gyermekednek, csak azt javaslom, jól gondold át, ne keserítsd meg az életét.

2015. máj. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!