Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minimál babaruha-lista auguszt...

Minimál babaruha-lista augusztus végi, szeptember eleji gyereknek?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy augusztus végi, szeptember eleji babának miből mennyit vennétek 56-os és 62-es méretben?


Rövid ujjú body

Hosszú ujjú body

Rugdalózó

..stb


Ilyenre hogy kocsikabát, harisnya, bundazsák gondolom nem lesz szüksége kis méretben, mert nem lesz olyan rossz idő (de lehet rosszul gondolom).


Mennyi kell az egyes darabokból, hogy ne is vegyünk sokat, mert idő előtt kinövi, de ne is legyen kevés, hogy minden nap mosni kelljen?


Egy nem bukós és egy bukós babánál hogyan alakulnak a darabszámok?


2015. ápr. 25. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia.Én is addigra várom a lányom! :-) Engem is érdekelnének a vélemények!Én úgy gondolom bodykból (rövid,hosszú),rúgikból,nadrágokból,zokniból 8-10 db-ot veszek,4-5 db pulcsit/kardigánt,2 kocsikabátot.Lehet a biztonság kedvéért beszerzek egy vékonyabb bundazságot,és 2 harisnyát,volt már igen hideg szeptemberünk,de inkább leggingset veszek,hozzá 2-3 tunikát! :-)
2015. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Itt is kislány érkezik. :)
2015. ápr. 26. 09:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Tavaly szeptember legelején született a lányom leírom, hogy nekünk miből mennyi volt. Tényleg alapcsomagot készítettünk csak össze.

8 db hosszú ujjú body

2 db talpas nadrág

2 db hosszú ujjú pamut póló

1 db kocsikabát

6 db pamut hosszú ujjú rugi

2 db plüss hosszú ujjú rugi

2 db pamut sapi

1 db vastag hálózsák (ezt utólag szereztük be mert nem viselte el magán a takarót)

3 pár babazokni

Ezek mind 56-os méretűek voltak. Nagy babát jósoltak nekünk végig 4 kg felettit, végül 52 cm-vel született és 3,5 kg-val. Ezeket a ruhákat 2 hónapig hordta utána váltottu k 62-es méretre. Abból is ugyanennyit vettünk mindenből, csak kiegészült 2 db vastag füles sapival, 2 db harisnyával, és egy overállal.

3 naponta mostam, kislányom nem volt bukós viszont pisiben tocsogós, hátközépig fosós baleset többször is előfordult.

Azt javaslom, hogy overált ne vegyetek addig amíg ténylegesen nem lesz szükség rá mert elég drágák és egy 56-os méretet valószínű pont kinőne mire olyanra fordulna az idő, hogy rá kell adni. Kocsikabát viszont kell mert hiába tudsz te még rövidujjúban kint sétálni az újszülöttek hőháztartása még nem működik rendesen és hozzá vannak még szokva a pocakban lévő 36 fokhoz, egy átlag 20-22 fokos őszi napon ők fáznak kocsikabát nélkül. Éppen ezért rövid ujjú bodykra egyáltalán nincs is szükség.

Ha kérdésed van még nyugodtan írj.

2015. ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Augusztus 15-i kisfiamnak ilyeneket vettünk/kaptunk.

56-os méretben volt 8-10 body hosszú és rövid. 3-4 nadrág és ugyanennyi pulcsi, meg vagy 6 db rugi.

Mi kendőztünk 3 hetes korától, abban sétáltunk mindig, így bundazsák nem volt. Az autóban volt egy hordozó, meg takarót raktam rá, nem vastagot. Mindig tapogattam a tarkója alatt, hogy nincs e leizzadva, meg a bokáját néztem, hogy nem fázik-e.

Őt nem kellett gyakran öltöztetni (akkor, most 3 ruhacsere is van, mert egyedül szeretne enni...)

3,5 kg és 50 cm volt születésekor, 3 hónapig használtuk az 56-os méretet. Én pólyáztam is, imádta.

2015. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kezd körvonalazódni, hogy miből mennyit veszek. :)


3-as!

A kocsikabát nem kényelmetlen egy ülni még nem tudó babának? Nem gyűrődik alá? Nem praktikusabb még amíg pici több rugival és takaróval védeni a babakocsiban?

(Nincs tapasztalatom, ezért kérdezem.)

2015. máj. 1. 08:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kényelmetlen nekik ne aggódj. :)

A több rugival az a gond hogy ha még alulról be is takargatod (hónaljig valószínű be fogod) ott megsül. Ezért célszerű a kocsikabát (nem gyűrődik, hiszen egy újszülött csecsemő nem nagyon ficereg, úgy fekszik ahogyan leteszed) felülről az véd, alulról meg a takaró.

2015. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!