Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes babam meg mindig...

5 hetes babam meg mindig sarga. Van okom aggodni?

Figyelt kérdés
Besargult mielott hazajottunk a korhazbol, harmadik nap, lampa ala tettek 6 orat mielott hazajottunk. Azota sarga. Tegnap volt a haziorvos, 3 kg-al szuletett, 2,800 volt mikor hazajottunk, tegnap mertunk 4-kg-ot,s nott 4 cm-t. Enni eszik(csak cicizunk), nem aluszekony, ebren van 3-4 orakat is. A majara kaptunk szirupot, Hepaid junior, ezt addig kell adjam mig el.nem mulik... Haziorvos nem nagyon mondott semmit, de mintha lattam rajta, hogy nem tetszik neki a sargasag... Szerintetek van okom az aggodalomra? Mit tegyek, hogy elmuljon?

2015. ápr. 25. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha túl sárga lenne, lépnének. Itt Angliában nem is lámpázzák őket, ha nem muszáj. Mind a két lányom besárgult, hetekig sárgák voltak, mire elmúlt. A védőnő csak figyelemmel kísérte. 2. lányomnál kicsit súlyosabbnak látták, akkor kellett vérvizsgálat, plusz bementünk korházba, hogy megnézzék, de végül nem csináltak semmit.

Ne aggódj szerintem. Az egész baba sárga? Nekünk főleg a fejük volt sárga. Mindig lefényképeztük vakuval, hogy jobban lássuk. A végén már csak a kis nózija meg a füle volt sárga. Ha vakuval lefényképezed, jobban látszik, hogy tényleg sárga e, vagy csak a fényjáték miatt. A végén mi már nem tudtuk eldönteni, hogy sárga e, vagy csak beképzeljük. Kiderült, hogy a nappaliban a sárga sötétítő miatt sárgábbnak tűnt a gyerek:D

2015. ápr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam még 6 hetesen is sárga volt.Őt kékfényezni kellett még a kórházban.Vért vettek a babádtól?Szerintem érdemes lenne megemlíteni a gyerekorvosnak,nézni esetleg egy értéket,hogy megnyugodj.
2015. ápr. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kislányom 6 hétig volt sárga. Nem kapott gyógyszert, az orvosunk azt mondta napoztassam. Nem direkt, hanem ablakon keresztül, mert le kellett vetkőztetni pelusra, hogy a bőrét érje a nap. Szerintem humánusabb, mint a gyógyszer. És sokat kellett szopiztatni, a folyadék is segít.
2015. ápr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, én is ugyan ebben a cipőben járok. A fiam vasárnap lessz 6 hetes és 38 hétre született. Hizik fejlődik de még mindig sárga.. Én is adtam neki 2 hétig ezt a Hepaid Juniort, de sajnos nekem nagyon görcsös volt tőlle mert cukrot tartalmaz..adott a doktornő más szirupot Liv.52..Voltunk vérteszten is a bilirubin szintje 11.49..neked mennyi idő után mult el? vagy mit csnáltál amitől elmulott..
2015. okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!