Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszert 1 évesnél idősebb...

Tápszert 1 évesnél idősebb babánál is ír az orvos receptre?

Figyelt kérdés

13 hónapos koráig szoptattam a babámat, most választottam el orvosi javaslatra.

Tápszert javasolt a doki, de nem mondta, hogy kiírja. Nem tudom, hogy lehetséges kiíratni-olcsóbb lenne-gondolom.

Hetente elfogy 1 csomag, ami igencsak megterheli a költségvetésünket.

14 hónapos most a fiam.


2010. febr. 22. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ennyi idősnek már nem írják ki receptre, az csak fél éves korig jár vagy ha beteg a baba és spec. tápszert kap, akkor 1 éves korig... [link]
2010. febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszoló pontosan leírta, sajnos nem írnak fel 1 éves kor után.

Én is kicsit izgulok, mert már 11 hónapos a kisfiam és reggel meg este igényli a tápszert...

2010. febr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Háát, nem jó hír:(

Van ötletetek valami alternatív megoldásra? Tejet adtam neki, majd leharapták a fejemet. Valami hormon miatt 3 éves korig nem javasolják sem a házi, sem a bolti tejet.

Szoptatni egészségügyi okból nem tudom tovább.

2010. febr. 22. 09:53
 4/13 anonim ***** válasza:
A DM és a ROSSMANN saját márkás tápszere ugyan olyan jó minőségű,mint a nagy nevek(Milupa,Beba),csak fele annyiba kerül(a DM-es kb.1100-1200 ft/doboz).Még az összetevője is ugyanaz(az arányok).
2010. febr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Többet vettünk, de csak a Mildibé banánosat eszi meg, ami 9 hónapos kortól van ráadásul:(((
2010. febr. 22. 10:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy 1 éves kor után mehet a tej, én adni is fogok az tuti. De ha te nem szeretnél van a nestlének is pl dobozos junior tejitala 1 doboz kb 1600 Ft és 9 étkezésre elég.
2010. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Az nem baj,h 9 hós kortól van,mert 3 éves korig nyugodtan adhatod neki(utána is).Az én 21 hónaposom is tápszert eszik(mielőtt megkövezne vki tejérzékeny a kicsi),ő Bebát és Milupát eszik a Jó éjszakát fajtát.Mindkettő 6 hós kortól adható,mégsem szándékozom lecserélni,végig ezt fogom adni.
2010. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezt a hülyeséget ki mondta neked, hogy 3 éves korig nem lehet tejet adni? 1 éves korig nem lehet. Adjál csak neki nyugodtan tejet, de először úgy hogy fele tej, fele víz. Persze forralva.
2010. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mármint a kommented előtti utolsó válaszoló.
2010. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kiírják egy éves kor felett is receptre, ha allergia-hajlam van.
2010. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!