Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez a súly kevés!?

Szerintetek ez a súly kevés!?

Figyelt kérdés

37. Hètre született ez kisfiam is 2920 gr ès 52 cm rel

7 hónaposan volt 6650 gr ès 69 cm

vèdőnő azt mondta 450 gr hízott egy hónap alatt ès az elvårt 600 gr , könyörgöm mi az hogy elvårt !!!??

Már utålok hozzá menni mert felidegesít ezzel a hízåsi hisztèriájával !!

Ja és amiket tud a babám , forog mindkèt irånyba, kommandózik a könyökèn odahuzza magát a kiszemelt tàrgyhoz, játékhoz ,mindenre figyel , sikongat, mama baba irtó èdes!!

Persze az nem baj hogy a lànyom meg 2,5 èvesen 16 kg !!??

A nagyfiam meg alig 7 èvesen 21 kg !!?

Ugy làtszik a fiúk nålunk ilyen cinegèk ennyi , ja ès nem betegesek !!


2015. ápr. 30. 04:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Abszolút rendben van, 400 gramm havonta elég, a lányom annyikat hízott, nem volt gond sose. Ne törődj a védőnővel!
2015. ápr. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Ez a tipikus okoskodik de nem tudja mit típusu védönö.


7 hósan a minimum 7 kg, DE csak abban az esetben, ha a gyermek elötte közepes szinten fejlödött. Kíssúllyal született, és mindig egyenletesen kicsit gyarapodo gyereknél nem gond, ha nem éri el a minimumot. A lányég, hogy az ö ütemében fejlödjön.


Pont ezért nem is lenne szabad havonta nézegetni, mert majd az egyéves eredmény számít, addig meg te úgy is észre veszed, ha valami baj lenne.


Manapság bizony nem a kistestsúly a baj, hanem a nagy. Inkább a lányod testsúlyával kellene jobban törödnötök, mert az viszont elég sok. Azt neki mind plusszban kell cipelnie, gondolj bele, hogy ö most kb egy 2 kg-s táskával rohangál egész nap, mennyire megterhelö a szívnek tüdönek és mindennek. ÈS ami alegrosszabb, ha már most túl nagy a gyermek, akkor ahogy nöl egyre nehezebb lesz letornásznia.


A kistestsúly nem annyira probléma már manapság. Régen azt modnták, mert ha beteg lesz és fogy.... Manapság ez már nem gond, ha még egy csúnya fertözést is elkap, szuper tápanyag dús dolgok vanna, amivel a korházban egyböl helyre hozzák.

2015. ápr. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyik gyereked súlyával sincs gond. A lányodat se kezd el macerálni 2,5 évesen, azért nehogy már egy nagyobb gyereket azonnal fogyókúrára fogjunk. Mennyi egyébként a magassága?

A fiaid kisebbek, ennyi. Korábban is született a kisfiad, igen pici súllyal, mit vár a védőnő?

2015. ápr. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A világon semmi gond a gyerek súlyával! A védőnődnek van gyereke vagy csak tankönyvből tájékozódik? Elvárt hízás, elvárt növekedés, elvárt ez, elvárt az.. Mi felnőttek talán egyformák vagyunk?
2015. ápr. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát a majdnen 3 kg szerintem marhára nincs köze az igen pici súlyhoz!!

Szerintem!!

2015. ápr. 30. 14:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem értem miért sértődtél meg, nem bántottalak. Nekem egy 2900 grammos baba pici, lehet, hogy azért, mert az enyém 3900 grammal született, nem tudom, de nekem pici. Sajnálom, ha sértő ez neked, nem annak szántam, sőt csak meg akartalak nyugtatni, hogy ekkora születési súly mellett 7 hónaposan teljesen jó a súlya. Így válaszoljon itt az ember :(
2015. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem sértődtem meg nincs is miért!

De akkor sincs igazad ,mert egy 2920 gr.mos baba nem pici a pici 2000gr az pici!!!

Gondolkodj egy kicsit 80 gr válaszja el a 3000 gr -tól vagyis az átlag újszülöttek súlya 3 kg

2015. ápr. 30. 15:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó, lehet :) Mondom a sajátom miatt is biztos nagyon pici nekem egy ekkora baba, és igazából a környezetemben kb. az átlag babák 3300-3500 grammosak. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy rendben van a kisfiad súlya,hiszen ha belegondolsz fél éves korára kell dupláznia egy babának, nálatok ez bőven megvan.
2015. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszát mindenkinek!!!!
2015. ápr. 30. 15:52
 10/10 anonim ***** válasza:
20%

Egy atlag ujszulott sulya 3,4-3,6 kg. Tehat ez alapjan 3 kg alatti babak kicsik, a 4 kg feletti babak meg nagyok. 2 kilos baba meg nem pici, hanem koraszulott.


A vedonovel ne foglalkozz, ha boldog a baba, akkor nincs baj, eleg a 450 gramm hizas.

2015. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!