Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a babája nagy súllyal született, és iszonyatos ütemben növekedett? Nálunk a "pici" még csak 5 hónapos, és már közel van a 9kg-hoz.

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, jár -e, vagy járt -e valaki hasonló cipőben? Mindig rémisztgetnek, hogy egy évesen kellene ekkorának lennie. Nem kövér baba amúgy, mert ehhez a súlyhoz 73cm, és nagyon mozgékony is, nincs egy perc megállása. Már négy hónapos kora után fordult oda-vissza. Ja, és mielőtt kédezné valaki, 4 hónapos koráig csak anyatejet kapott, és addigra elérte a 8kg-ot. Most hozzátáplálok óvatosan, mert kevés szegénynek a tej. Tehát nem "tömtem", mint azt sokan feltételezik, ha látják. Egyébként 4430g-al született, természetes úton.

2015. jan. 4. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Orvos mit mondott? Kicsi az eselye, de akar az agyalapi mirigy hibas mukodese is allhat a hatterben. A felmenok magasak?
2015. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam anyatejes volt 6 hós koráig. 9300 g volt és 74 cm. 4,5 hósan megfordult hasra, 5,5 vissza. 3290-el hoztuk haza, 3570-el született. 1 évesen 13 kg volt. Most lesz 6 éves februárban. 126 cm, és 23 kg körül van. Magas, vékony gyerek. Nyugi, majd ha többet mozog, nem fog ilyen ütembe hízni. 6 hó után átlag 20-30 dkg-at hízott havonta.
2015. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is most lesz 5 hónapos, 4 kg-mal született és 52 cm-rel, most pedig 8100 gramm és 70 cm.

Én is megkaptam már, hogy nem jól csinálom, meg tömöm, pedig nem, egyszerűen csak ilyen "fajta".

Egyébként én viszonylag kicsi vagyok (160/50), féejem átlagos (180/90), de mindkét oldalon vannak 190 cm felettiek, szóval simán örökölhette, de még az is lehet, hogy majd lelassul a növekedése és ő sem lesz átlagtól nagyobb...

2015. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A fiam 3630 grammal született, és 4,5 hónaposan már 8350 g volt és hetvenpár centi. Szóval nincs semmi gond, ne hallgass másokra, fő, hogy egészséges!
2015. jan. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, magas a család. Én magam, nő létemre 185 cm vagyok, a párom szintén, de az unokabátyám pl. két méter felett van. De ennek ellenére is meglep néha, milyen nagy, főleg más, hasonló korú gyerekek mellett tűnik fel nagyon. :)
2015. jan. 4. 12:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam 4050 grammal született és 53 cm-rel, most lesz 5 hónapos, majd jövő héten viszem mérésre, úgyhogy még nem tudom jelenleg mekkora, de 4 hónaposan 7900 gramm és 68 cm volt. Vagyis 15 centit nőtt 4 hónap alatt!! :)

Ugyan olyan mint Te is mondod, erős, mozgékony, 3 hónaposan már hasra fordult. Nem tömtem soha, nem is lehet mert nem hagyja. Szopzik és tápszerrel is kell pótolni, de ha ő nem éhes, akkor sehogy sem lehet beleerőltetni. Elfordul, eltolja a cumisüveget egész pici kora óta. A nagyságához képest sosem evett sokat. Mi még csak magasak sem vagyunk, és 168 cm vagyok, a férjem 174... A doktornő mindig megjegyzi, hogy milyen nagy, erős baba, de soha nem mondott semmi olyat, hogy probléma lenne... Amúgy is, ha majd kúszni-mászni, járni kezdenek, akkor már lemozogják, és nem fognak ilyen mértékben gyarapodni. Szerintem ne aggódj, öülj, hogy ilyen szép erős, nagy babád van! :)

2015. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4850gr-mal született és 59cm-rel. 5 hósan 9580gr és 80cm volt. A 2. babám 4100gr-mal, 56cm-rel született, 5 hósan 7800gr, 74cm volt.
2015. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt én sem mondhatnám, hogy sokat evett volna, vagy sokat enne. Mikor a kisebb babák már 170 körül szopiztak, (azzal dicsekedett az anyjuk), akkor az enyém még mindig csak a 100-120-at tartotta. Valószínű örökölte, hogy ilyen szép nagy lesz, csak néha elgondolkodom, mi lesz, ha nem áll meg ez a mértékű növekedése. Meg persze, mindig akad, aki csodáskodik, hogy teeee jóóóó ég!!! Mivel tömöd ezt a gyereket? A doktornő viszont midig dícséri, hogy szép, egészséges és jól fejlődik. Minden előbb is zajlik nála, pl. már két foga kint van, ami szintén elég korai. (Erre is azt mondták, hogy biztos már a rántott húst akarja rágni) :S
2015. jan. 4. 13:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Majd a doki szól,ha bármi hormon gondra gyanakodik a növekedését illetően. Én nekem el kellett vinnem a lányomat endokrinológushoz,mert neki meg cicije van születésétől.De ő is elég nagy. 3400/56-al született (hosszú,de átlagos szerintem ez).

4hónaposan 7210/68 volt. 6 hósan 8420/73 ,tehát annyival nem nagyobb a te gyermeked szerintem.Enyém 6 hó alatt hízott 5kilót,tied meg 5hó alatt.Nem vészes szerintem.

Lányom most múlt 3 hónappal 2 éves, súlya totál átlagos lett, 12 kiló ( legtöbb korabeli 14-15-16kiló,de alacsonyabb jó 6-8 centivel) , centiben meg van kb 95, 26-os lábbal. És mi átlagosak vagyunk , én 171/68,párom 180/55 (ő vékony eléggé,de nem óriás magasságú). Hát lehetséges hogy a lányom 180 felett lesz,de édesapám majdnem 2 méter és a 12 éves öcsém is már 174 centi 43-as lábbal.

2015. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!