Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Azt eszi, amit mi. " Ez mit...

"Azt eszi, amit mi. " Ez mit takar nálatok?

Figyelt kérdés

Főleg kisebbekre gondolok, ahol néhány foga van csak.

Mennyi idős, hány foggal és konkrétan milyen ételeket kap?


2015. máj. 2. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
1 éves koráig külön főztem a kislányunknak, akkor 8 foga volt. Gombát nem kapott, mást ügyesen evett. Én amúgy sem főzök túl fűszeresen, így nyugodtan ehette azt, amit mi.
2015. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
6 honaposan jott ki az also ket foga, akkor mar stabilan ult. Igeny szerint taplaltam hozza, ami tobbek kozott azt is jelenti, hogy a mi eteleinkbol vettem ki neki zoldseget (persze foztem, paroltam neki kulon is). En soha nem puresitettem, odaadtam neki a repat ugy, ahogy van (hasabokra vagtam fozes elott), krumplit is, kesobb a csirket. A a mai napig nagyon keveset sozok, vegetat nem hasznalok. A ket kis fogaval es az inyevel, a sajat tempojaban, mellettunk ulve elnyammogta azt, amit ele raktam. Nagyon szepen megtanult ragni, annyit a szajaba venni, amennyit kell, biztonsagosan ette mar ekkor a puha ennivalokat. A modszerre (a nem pepesitesre) elegge fel kell keszulni, sokszor kohogott (normalis dolog, mukodnek a reflexei), de mindig ott kell lenni, figyelni. Eleg valtozatosan eszunk mi is, nagyon sok zoldseget, alatalaban az a koretunk, igy konnyu dolgunk volt, nem feltetlen kellett kulon keszulgetni. Az alapanyagoknal pedig az ajanlott tablazatot vettem figyelembe, es mindent a megfelelo idoben adtam.
2015. máj. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy éves, 4 foga van eddig (alsó és felső metszők).

Eddig üveges bébiételeket kapott, de gondban vagyok azzal, hogy a mi ételünkből egyen. Az a része rendben van, hogy mi tányéron utófűszerezünk magunknak.


Viszont nem rág. Harap, mint egy cápa és nyelné egyben. Nem fuldoklik, hanem konkrétan megakad az egész és nincs köhögés, megáll az oxigénellátás. Nem egyszer úgy ütögettük/ráztuk ki belőle a falatot, mert már kékült.

2-3 mm-nél nagyobb ételdarabot nem merek adni neki emiatt.

Próbálkoztam kiflivel, banánnal, párolt répával, egész hámozott almával, stb - mindegyiknél hatalmas darabot harap le és nyelné egyben, rágás nélkül.


Így a sajátunkból csak úgy kaphat, hogy villával alaposan szétnyomkodjuk, vagy rámegyünk botmixerrel. De nem ehet így mindig - viszont az életét se akarom veszélyeztetni. Bármilyen ötlet?

2015. máj. 2. 17:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a kiflit pl. szétcsipkedtem neki apróbb darabokra a tányéron, a kekszet is összetörtem. A banánt is vastagabb karikákra lehet vágni. Ha túl nagy egy falat, tanítsd meg neki, h inkább vegye ki a szájából, ne nyelje le.
2015. máj. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

egy éves koráig mindig uveges pépet kapott? hm... már 8 honaposan kezdhetted volna a villával széttorni a ti ennivalotokbol kivett répát, tésztát, csirkehust, borsot, krumplit...igazábol mindent...


nekem ez hihetetlen hogy eddig csak uveges pépeket kapott

2015. máj. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

egyébként, amit a 4-es irt nem rossz...

viszont az én fiam, ha tul nagy a falat, nem veszi ki a szájábol és mi sem tudjuk kivenni..ugy osszeszoritja a száját, hogy nem tudok belenyulni.

ugyhogy mikor 3-4 szer igy járt és lilult már a gyerek, meg fuldoklott, azt mondtam, oké- majd én adok neki falatkákat.

2015. máj. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5. Üveges babakaját nem csak pépeket lehet ám kapni. Van belőle darabos is.

Az én fiam a villával összetört ételtől öklendezett. Ő amíg nem rágott, addig tényleg pépeset evett, a hagymalevest is sajtos pirítóssal. Kérdező, szerintem semmi baj nem lesz abból, ha villával még töröd neki az ételt, amíg nem lesz rendesen foga. Azért négy még nem sok mindenre elég. Én is próbálkoznék apróra vágott puha étellel, krumpli, brokkoli, sárgarépa, banán, sajt.

2015. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát... nézd... Először is, ez nem verseny, felesleges evési ritmus terén bárkihez hasonlítani a babádat.

Van, amelyik azonnal rákap a darabosra, ügyesen rág, mások kevésbé ügyesek, de nem azt jelenti, hogy élete végéig pürét kap.

A nagyobbik fiamnak 11 hónapos korában jött ki az első foga. Addig még darabost sem tudtam neki adni, öklendezett, fuldoklott tőle. Amikor már volt vagy 8 foga, ő maga jött rá arra, jó rágni. Másfél éves koráig félig pürés állagúan kapta az ételeket, mert máshogyan nem volt hajlandó megenni. Szépen belejött a rágásba, ügyessé vált, megtanult harapni, később már összekockázni vagy csipegetni sem kellett az ételt.

A kisebbik fiamnak már 6 hónaposan négy foga volt, most 15 hónaposan 8 foga van, viszont ő 8-10 hónapos kora között úgy döntött, vált a darabosra. Nem volt hajlandó pürét enni, azóta is darabosan eszik mindent, még szétnyomkodni sem kell. Valahogy ő jobban ráérzett erre a dologra, ügyesen harap, ha túl nagy a falat, kiveszi a szájából, míg a tesója max. fuldoklott.


Az azt eszi, ami mi pedig nálam ebben a korban többnyire a főzelékeket jelentette. 1 éves kora körül már nem főztem külön a főzelékeket, de kapott a paradicsomos gombócból, rakott krumpliból (egy év és a tojásfehérje bevezetése után már fehérjét is), zöldséges rizsből, párolt csirkecomb, húslevesből, de a nagyon fűszeres ételeket vagy a még nem ajánlott ételeket nem adtam (pörkölt, csípős, gomba, apró magvas gyümik stb.).

2015. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a fogak számától függ a rágás. A fiamnak 8 hónaposan jött ki az első foga, de már előtte egészben ette az almát. Olyan éles a kis ínyük, hogy el tudják rágni a gyümölcsöt, főtt zöldséget, a húst nyilván nem. Add neki kis darabokban az ételt, majd idővel megtanulja megrágni. Ahogy inni is fog tudni folyamatosan, nem csak kortyonként, mint az elején.
2015. máj. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!