Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos baba étrendje hogy...

4 hónapos baba étrendje hogy legyen?

Figyelt kérdés
Már 3 hónaposan a gyerekorvosunk mondta, hogy kezdjem el adni neki a répa/krumpli/alma pépeket tízóraira és uzsonnára, ugyan nem akartam felülírni azt amit az orvos mond, de kicsit korainak éreztem, úgyhogy akkor nem kezdtem el neki adni ezeket. Most hogy 4 hónapos és ilyen kortól már a boltban is lehet kapni mindenféle pépeket, elkezdem. Amúgy tápszeres, anyatejet egyszer kap egy nap, akkor is tápszerre kiegészítve. Szóval hogy alakítsam az étrendjét? Ötször eszik egy nap.
2015. máj. 3. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
ha most kezded el akkor nem igen kell alakítani. 10 órakor kostoltass vele gyümit. de ne bébikajákat, csak 1 ízt kezdetben, hogy kiderüljön, nem allergiás vagy nem érzékeny-e rá. első nap 2 kanál, másnap 4... szép lassan. 2-4 hét lesz mire a 10órai kiváltod, utána meg jöhetnek a zöldségek, ha már kóstoltattad azokat, akkor jöhetnek a bébikaják ebédre vagy uszira
2015. máj. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wiky93 ***** válasza:

Így van..ha még csak most kóstoltatod nincs mit kialakítani..

Tízóraira vagy ebédre a tápszer előtt vagy után kóstoltasd meg vele az almának a levét. Ez tartson el 3-4napig, aztán jöhet az almapép ugyanígy és sorjában.

Kislányomat 3,5 hósan kezdtem hozzátáplálni, 2hét alatt váltottam ki a tízórait, meg ebédre kap főzeléket+tápszert, jövőhéten lesz 4,5 hós.

Reggel tápszer, 10órai gyümi, ebéd főzelék+tàpszer, uzsi tápszer, vacsi tápszer :)

2015. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!