Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelőre csak egy fehér...

Keresztelőre csak egy fehér natúr pamut (tesco-s) rugdalózó?

Figyelt kérdés

Én leszek a keresztanyja egy 8 hónapos kisbabának. Az anyukája (aki az én barátnőm) nem akarja csinosba öltöztetni a fiát, mondván az overáll alatt úgysem látszik, bőven elég egy fehér rugi.

Hogy tudnám rábeszélni, hogy azért egy templomba illik kiöltözni, még az overáll alatt is? Én nem vagyok vallásos, de még én is megtisztelem őket ennyivel (elnézést attól, aki vallásos, senkit nem akarok megbántani).

Ennyi erővel én is vehetnék a kabátom alá sima pamut pólót, és nem öltöznék ki én sem.

Kellene erre a kisbabára valami csinos nadrág, pulóverrel legalább, nem?

Mit gondoltok?


2010. febr. 23. 10:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Őszintén,én sem biztos,hogy vennék csak azért egy új cuccot,amit aztán nem tudok ráadni máskor.Persze csak akkor,ha tényleg nem látszik az overall alatt.Ha ő így látja jónak,tiszteletben kell tartanod.
2010. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
2010. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Bocs, nekem más szúrt szemet a kérdésben. Nem vagy vallásos, de te leszel a keresztanyja? Vagy én értettem félre?

Amúgy tényleg egy csinos kis ruha (nadrág, ingecske kisfiúnál) vagy egy csinos fehér rugdalózó nem olyan nagy kiadás és mégis elegánsabb, teljesen igazd van.

2010. febr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Jól értetted, nem vagyok vallásos. A baba anyukája sem vallásos, a nagymama miatt lesz megkeresztelve a baba. Tudom, hogy ez bántja a vallásosok fülét,és sajnálom, hogy ezt kell olvasnotok.


Ruha-kérdés: beleszólni nem fogok, ha rugi lesz rajta, hát rugi, csak furcsállom...

2010. febr. 23. 10:50
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Nem a fülemet bántja, hanem ez egyszerűen hazugság. Megígéred a templomban a gyerek vallásos nevelését, holott azt sem tudod mi az. Mintha én megígérném, hogy valakit megtanítok anyanyelvi szinten oroszul bezsélni, holott csak köszönni tudok. Erről a pap is tud? És ő belement? Ne értsd félre, nem az a baj, hogy nem vagy hívő, ez a te dolgod, hanem ez a képmutató hazugság, mégha a nagymama kedvéért is van. Nem lehetne akkor egy hívő embert találni a családban, baráti körben?
2010. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy általában a keresztelői ruhát a keresztszülő szokta megvenni. Lepd meg a barátnődet valami szép kis ruhával a kisfiú számára, biztos szívesen ráadja. És akkor ő egy fillért sem költött rá:)
2010. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy én veszem meg a ruhát (olvastam erről a szokásról), csak attól félek, hogy azt úgy tekintené a barátnőm, hogy bele akarok szólni a gyereke öltözékébe. De majd inkább megbeszélem vele, hogy szeretné-e, ha én vennék neki ruhát, nehogy sértődés legyen.


Katolikus templomban lesz a keresztelő. Én nem vagyok megkeresztelve. A pap tud róla, így hivatalosan én nem keresztszülő leszek, hanem kereszttanú.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2010. febr. 23. 10:59
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is megbeszéltem a barátnőmmel és együtt néztük ki a ruhát. Igaz, hogy neki kislánya lesz, de a kis habos fehérruha már megvan:) (Én egyszerűbbet vettem volna, de neki ez a tündérruha:) jobban tetszett.)


Nekem furcsa ez a "csak azért legyen keresztelő, mert úgy illik, de igazából senkinek nem jelent semmit" szokás... De mindenki másként csinálja, ez is igaz...

2010. febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ezzel egyetértek, nekem is furcsa, hogy nem vallásos családban keresztelő legyen.

De mindegy, most nem ez a téma...

2010. febr. 23. 11:07
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
De a kérdésre is válaszoltam, szóval egy reagálás erre is belefért:) Mondjuk ha valamit én furcsának tartok, annak nem asszisztálok hozzá... Oké, befogtam, ami nekem hazugság, az másnak bőven beleférhet.
2010. febr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!