Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenségnek számít kereszte...

Illetlenségnek számít keresztelőre fehér ruhát felvenni?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem keresztelője lesz a nyáron és úgy gondoltam, hogy kosztüm helyett egy fehér, térdig érő nyári ruhát vennék fel. Nagyon szeretem és tisztelem őket, így nem szeretném ha tiszteletlenségnek vennék az öltözetem. Tudom, hogy esküvőkor nem illik fehér ruhát felvenni. A keresztelő sem kivétel ez alól?

Köszönöm

17/L


2011. máj. 17. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Én simán felvenném, nyáron nagyon szépen mutat egy fehér ruha. Nem hiszem,h illetlenség lenne.
2011. máj. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esküvőn is csak azért nem illik, mert az a menyasszony színe, viszont keresztelőn nem hiszem, hogy ez a csecsemő színe lenne, szóval bátran vedd fel:)
2011. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem illetlenség, nyugodtan felveheted.
2011. máj. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindhármatoknak! :)
2011. máj. 19. 22:27
 5/7 anonim válasza:

én láttam a keresztelőmről készült képeket...anyukám fehér nyári ruhában volt,elvileg akkor nem tiszteletlenség:D:)


12/L

2011. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nálunk most volt keresztelő, mindenki elegáns ruhában volt, de ettől függetlenül a szín teljesen mindegy! :) Sőt, még a kisbaba is fehérbe volt öltöztetve.
2011. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindegy milyen szin, de unnepelyesen, apoltnak kell oltozni. A feher pont jo, unnepelyes, csinos, tiszta szin.
2011. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!