Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Babé koszmó elleni sampon...

A Babé koszmó elleni sampon előtt be kell kenni olajjal a baba fejbőrét, vagy nem muszáj?

Figyelt kérdés
Kicsit hámlik, ahogy ma délelőtt megfésültem, akkor kezdett el hámlani, mintha korpás lenne, szerintem ez még nem koszmó, csak meg szeretnénk előzni. Mennyi idős koráig alakulhat ki a koszmó? És miért?
2010. febr. 23. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Egészen csecsemő kortól kialakulhat, szerintem nincs meghatározva, hogy mettől meddig. Száraz a fejbőre a babának, azért jön elő.

Persze, nyugodtan használhatod a Babé-t. Sőt, nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy bármeddig használhatjuk, javasolja, hogy minél tovább használjuk. Most lesz 18 hónapos a kisfiam, még mindig a Babé koszmó ellenit használom. Igaz nem olcsó, de nagyon-nagyon sokáig elég. Jó volt nekünk más sampon is, de pl. legutóbb a Johnson's gyereksampont próbáltuk ki (nincs több könnycsepp formulával), na, úgy csípte a gyerek szemét. Kipróbáltam én is, és az enyémet is csípte, így visszatértünk a rég bevált Babé-ra.

2010. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én nem kentem be előtte a fejbőrét olajjal, a sampon bőven elég volt.
2010. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Akkor ez nem csípi a szemét, ha véletlen bele menne?
2010. febr. 23. 12:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már kialakult a koszmó,nyugodtan olajozhatod elötte,az nem árt,csak jobban segít felpuhítani a bőrt.

De mindenféleképpen vakarászni kell a fejéről,mert maga a sampon nem tünteti el (legalábbis nálunk így volt)

2010. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy szokott az arcán is hámlani a bőr, valószínűleg kiázott a pocakomban, a keze nagyon hámlott, amikor megszületett, a lábfeje is. Elég száraz a bőre helyenként.
2010. febr. 23. 12:14
 6/12 anonim ***** válasza:

A koszmó az úgy néz ki,hogy ilyen sárgás és "lemez szerű" darabokban lehet lekaparászni... De ha elterjed átmehet pl szemöldök tájékra is...

Ha szerinted a Te babádnak nem ilyen van,csak hámlik a bőre,akkor próbáld ki a mandulaolajat.Tényleg nagyon jó.

2010. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
bármikor kialakulhat, az unokaöcsémnek 2 évesen jött elő:)
2010. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem kell előtte bekenni olajjal,mert azt nagyon nehezen oldja fel bármi.Tehát a samponból szinte semmi nem fog "eljutni" a fejbőrig.Elég csak a sampon.Nekünk 3 nap alatt teljesen elmúlt tőle.
2010. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem függ attól mennyire makacs a koszmó. Kisfiamnak az volt, semmi nem használt még a babé sem, csak ha előtte olajoztunk is, de aztán bevált. Sajnos a koszmó még mindig többször előjön nála pedig már 2,5 éves és ez sajnos még eltarthat egy ideig, de a samponnal elégedettek vagyunk. A doktornő amikor elkezdődött a hercehurca azt mondta faggyútúltermelés okozhatja a kis fején ezt.
2010. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, éppen hogy csak elkezdődött, már használtuk a Babé sampont, és teljesen rendbe jött a babám fejbőre. Azóta is csak azt használjuk. Előtte nem volt szükség külön olajozásra.

Ha a babád bőre máshol is száraz, próbáld ki azt, hogy olívaolajat teszel a fürdővízébe! Mi először csak olajos vízben fürdettük a babámat, aztán most már, hogy szeret játszani a habokkal, a habfürdő mellé is csöpögtetünk olívaolajat, így nem szárad ki a kis bőre. Még az én kezemnek is jót tesz.:-)

2010. febr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!