Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alakult ki az az új...

Miért alakult ki az az új irány, hogy a gyerek 1 éves koráig ne húzogassuk a kukiját illetve hogy ne kapjon lisztes terméket, pl. kekszet?

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a gyerekorvosunkra hallgatok ezekben a dolgokban, vegyes álláspontot képvisel. :-))

Ő azt mondta, hogy azért nem szabad húzogatni, mert könnyen berepef a bőr, és a rosszul gyógyult hegektől lesz később a fitymaszűkület.

Viszont lisztes dolgot 6 hónapos kortól javasol adni, mert nem attól lesz lisztérzékeny, ha korán adod, hanem eleve annak születik. Csak 3-4 hónaposan még nagyon megviselik a babákat az allergiás tünetek, de 6 hónaposan már elég erősek, legyűrik. :-)

2010. febr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egyikkel sem értek egyet. Most 5 hós lesz a kisfiam, már hátra lehet húzni teljesen a bőrt a kukiján.

A lisztes dologban annyiban értek egyet, hogy 6 hós koráig nem fogok neki glutén tartalmút adni. Mondjuk mi veszélyeztetettek vagyunk, mert öcsém cöliákiás.

2010. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

2 hónapos korában az orvos probléma mentesen felhúzta a fütyin a bőrt teljesen, és azóta minden fürcsinél, így tisztítjuk.

A kekszet, babapiskótát pedig 7 hónapos kora óta adom a babámnak.

11 hós kisfiú anyukája.

2010. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Helló! Én húzogattam az elejétől fogva, anyukámra hallgattam.

Már csak egy pici hiányzik, most lesz 1 éves a fiam.

Lisztes dolgot is evett, elég korán.

2010. febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 fiúgyerkőcöm van.Szerintem egyéni, hogy mikor lehet elkezdeni a felhúzogatást. A két nagyobbnál pár hósan teljesen fel lehetett szinte húzni. A kicsinél viszont egyáltalán nem lehet. Nála azt mondta a doki, hogy ha sugárban tud pisilni akkor hagyjuk addig békén amíg nem oldódik fel egy kicsit, nehogy hegesedjen és csak rosszat tegyünk neki a húzogatással.

A lisztet pedig 7-8 hótól lassan adogattam nekik.

2010. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!