Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babám küzd az alvás...

4 hónapos babám küzd az alvás ellen. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Főleg nappal nem akar aludni, van hogy egész nap kb egy órát alszik, azt is 10 perces részletekben, de a fáradtságtól már szenved, néha üvölt is, de csak azért sem alszik. Eleinte játszik, eszik, gügyög, de mikor kezd álmosodni akkor már semmi se jó. Ha leteszem, felveszem altatni próbálom, szopiztatni... Semmi, nyűgös lesz, elfordul a cicitől is, kapálózik, s sír. Ez addig megy mig végképp nem birja és kidől. Éjjel könnyebb, szinte mindig fél tíz körül elalszik, általában egyszer kell 3-4 óra körül, bár ez az időpont változó. Mindenesetre akkor is ébren akarna maradni, ilyenkor általában sikerül visszaaltatni, de van hogy egy-másfél óra múlva. Hat fele szinte mindig felkel akármikor is aludt evett előtte és van hogy vissza se alszik. Tegnap például nem aludt vissza reggel, kb 9 óra fele pár perc szundítás, aztán néhány óránként még pár perc. Védőnő és szerintem is ez nagyon kevés alvás, de nem tudom mit csináljak.


Lehet a fogához van köze? Mert midig a szájában dugdossa a kezét, szinte őrjöngve mintha ideges lenne. S érdekes a két hónapos oltásra esténként már szépen elaludt magától, semmi ilyen gond nem volt, de az oltás óta egyre rosszabb. Vagy csak véletlen hogy akkortól?



2015. máj. 8. 07:28
1 2
 1/13 Wiky93 ***** válasza:

Persze az ínye valószínű viszket neki, azért tömi a kezét a szájába, kislányom 4,5hós, 2hós kora óta fogzik..

Nemtudom sajnos mitől nem akar aludni, én csajom magától nem képes aludni, ha álmos de pl nem mutatja jeleit (szemdörzsölés, ásítás) akkor nyöszörög és adok neki teát megnyugszik, elalszik, de van amikor dolgaim vannak aztán nyöszörög és bealszik magától (ritka eset, mert mindig altatni kell)


Mi kb 3x alszunk egy nap, fél órákat, van amikor 1x 3at is, meg van amikor 1x 1et is :)

Mi múlthéten kaptuk a 4hós oltást, felborult az alvásunk tőle egy pár napra.. 7-től 7-ig alszik, de az oltás után hajnalban felkelt lázas volt, utána követte még vagy 3 nap, hogy hajnalban felkelt, hálistennek vossza állt minden :)

2015. máj. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Wiky93 ***** válasza:

vissza*


Vidd el a gyerekorvoshoz hátha tud valamit ajánlani, aztán lehet tényleg a foga miatt van ez és ír fel valamit.

2015. máj. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt.

Egyszerű az oka: most nyílik az értelme, minden túl érdekes, annyi a látnivaló, ő meg túl fáradt. :)

Nem véletlen, hogy éjjel könnyebben szundizik.

Próbáld meg, hogy amikor fáradt, sötétíts be, halkíts le mindent és úgy altass.

2015. máj. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát igen, a világ nagyon érdekli, de szerintem amikor már alszik ez nem ok rá hogy miért ébred fel 10 perc múlva. Álmában csak nem az jár a buksijában hogy de jó lenne nézelődni... Főleg ezért aggaszt, a gyors ébredés miatt, na meg mert nem piheni ki magát.

Próbáltam a sötétítést, meg hogy semmi nem ment, s teljesen csöndben voltunk, de akkor meg egyszer csak felüvölt és csak akkor nyugszik meg ha egy kis fénycsinálás után lát engem vagy az apját.

2015. máj. 8. 11:34
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszer próbáld ki hogy adsz neki egy kis nurofent.Ekkora babának 2.5 mlt ajánlanak de próbáld ki hogy csak 1 mlt adsz neki.Talán egy alszik tőle.Nem azt mondom hogy állandóan ezt adj neki de egyszer próbáld ki.

Nálunk most van a fogzás és van hogy 2 órán keresztül nyöszörög akkor szoktam egy picit adni és alszik vagy 1.5 órát.

Szerintem megnyugtatná!

2015. máj. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a tanácsot. Ki fogom próbálni.
2015. máj. 8. 13:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Bevált valami? Hogy alakult a dolog?
2015. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán vált be semmi. Sőt, bizonyos értelemben rosszabb lett. Nappal egyszer alszik kb félórát, ez úgy ahogy beállt, de viszont most már nem egyszer kell éjjel. Van hogy óránként, de van hogy csak kétszer-háromszor. Doki szerint neki egyszerűen kevesebb az alvás igénye, mint más babáknak. Egyébként minden normális vele, egy lassan egyéves irtó gyors ütemben fejlődő energiabomba baba. A gyorsat értem úgy, hogy pl 6 és fél hósan már sétált egyedül, ágyra mászott, most pedig már senki nem hiszi el hogy még egyéves sincs mert szaladgál, s egyéb a korához képest még kicsit korai dolgot csinál.Orvos szerint ez a minden érdekli, túl éber, s tulpörög dolog is közre játszhat a kevés alvásában. De mivel nem kimerült, egészséges, s ténylegesen minden rendben van vele, az mondták ne csináljak ebből gondot, majd változik a dolog. A baj csak az hogy 1-2 orás alvásaimmal én kezdek már teljesen kimerülni, mert mire én elaludnék a drágám mindig kinyitja a szemeit. Lehet hogy csak 5percekre, de én meg lassan tudok elaludni bármilyen fáradt vagyok.
2015. dec. 16. 22:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Pakolj el mindent a kiságyból!

Ne legyen semmi játék, gondolom a forgót már leszerelted ha volt is.

Semmi ne legyen túl színes! Vagy mintás.

Az én trükköm még a hálózsák. Írod, hogy áll, na az kicsit akadályozza, plusz nem tud kimaszni se a zsákból, se később a kiságyból.

2015. dec. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi újabban fenékmasszázst (és néha dentinoxot) alkalmazunk. A fenékmasszázstól szuperül ellazul és elalszik.

De ha tényleg elég a te babádnak ennyi, hát akkor ez van. De akkor miért volt olyan hulla fáradt, mint írod a kérdésedben?

2015. dec. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!