Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy a lassan 10 hós...

Normális hogy a lassan 10 hós fiam nem ismétel szótagokat?

Figyelt kérdés
Zajokra felfigyel, és magyaráz ő folyamatosan de csak eeee, öööö magánhangzókat összeköttetés. Tehát a hallása szerintem rendben van de az ismerőseim gyerekei már mondogatják hogy ma-ma, da-da, stb. és legutóbb az egyik megjegyezte hogy az enyém el van maradva és nézessem meg szakemberrel
2015. máj. 8. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mozgásfejlődése hol tart?
2015. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mászik, bútorok mellett kapaszkodva lépdel és kapaszkodás nélkül feláll
2015. máj. 8. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem nincs baja(bár nem vagyok orvos).

De úgy gondolom,hogy neki előbb a mozgása fejlődött és most fog az értelme is.

Ha másfél évesen sem "mond" szavakat akkor érdemesebb ezen aggódni.

Addig meg ne erőltesd semmire a babád,mert a "szomszédasszony" azt mondta.

Nálunk a mozgással volt ilyesmi és míg az én fiam szintén megtanult járni :) addig az ővé sem tudott többet:)

Illetve az én fiam kitúnő tanuló lett az övé közepes.

Ennyit erről,ne hagyd magad elbizonytalanítani:)

Majd az idő eldönti.Addig még rengeteg ideje van a babádnak!

2015. máj. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

semmi baj nincs vele

10 hónaposan ezen felesleges aggódni

és nem fog komolyan venni egy doki sem ennyi idős gyerekkel

ha 3 évesen nem beszél akkor tess aggódni

addig nyugi van


az ismerősöket meg tojd le magasról és ne hasonlítsd a gyereked az övékhez


(am az enyém 3éves 4 hónaposak kezdett beszélni - és szakvizsgálat szerint semmi baja nincs ö ilyen - ennyi pont - ok most már beszél kb 1 év alatt behozta amit lemaradt :-) minden ráhatás nélkül)

2015. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs vele semmi baj! Azért 10 hónaposan ez még nem elvárás. Lehet, hogy vannak babák akik ilyenkor már mondanak 1-2 szótagot, de attól még a babád nincs elmaradva.
2015. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia. Lányom sosem mondta, hogy ba-ba, da-da, ma-ma...nem gagyogott semmit babakorába csak sikítozott, meg fura köszörülést adott ki:) Aggódtam Én is, de 1,5 évesen már le se lehetett lőni annyid beszélt. Most 3 éves és választékosabban beszél mint Én, néha elmondok egy Imát, hogy csak 5 percre maradjon csendbe. Egyáltalán nem kell aggódnod szerintem. Ha bármi gond lenne 3 éves koráig nem foglalkoznak vele, csak ha nagyon szembetűnő a probléma:) Fiaddal semmi gond,a kisfiam 8 hónapos és hasonlóan nem gagyog mint a nővére, de nem aggódok mert látom hogy okos megért sok mindent.

Csak nyugi:)

2015. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem vegul hogy alakultak a dolgok nalatok? Koszonom
2023. aug. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!