Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásban kérhetek...

Hozzátáplálásban kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés
Védőnőm nem túl közlékeny. 6,5 hónapos, anyatejes a kisfiam. Kb 1 hónapja kezdtük, most ott tartunk, hogy délelőtt eszik egy adag gyümölcsöt, este pedig egy adag tejpépet. Mi legyen a következő lépés? Eddig őszibarack, alma, sütőtök, amit kóstolt. Mikor kell az ebédet is kiváltani, és mivel kezdjem a kóstoltatást?
2015. máj. 8. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2 hetente szoktak 1 étkezést kiváltani - v amilyen ütemben engedi a babád. Én a kismamablogon lévő hozzátáplálási táblázatból főzök a lánykámnak.
2015. máj. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Délután is adhatsz neki szilárdat, nem csak este és délelőtt. Lehet az uzsonna kiváltása, vagy az ebédé. Húst is tehetsz az ételbe nyugodtan, hogy laktatóbb legyen. Krumpli, spenót ezeket nyugodtan adhatod. Én babakajában vezettem be az ízeket és a szerint főztem. Azért pontról pontra nem kell követni, de mindennap se ugyanazt add neki mert megunja. Pl. ha minden este tejpépet is kap, hamar rá fog unni.
2015. máj. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szia, mi 5 hósan kezdtük. én először az ebédet, majd az uzsonnát váltottam ki, mivel tízórait nem nagyon eszik.

nyugodtan adhatsz neki már zöldséget is...krumpli, répa, cékla, gesztenye (van fagyasztott natúr, tescóban 400ft 250g), húst is adhatsz neki majd, de előbb zöldségeket vezesd be neki. az én fiam nagyon szereti a krumpli/répa/hús kombinációt. azóta már 9 hós, és rakok bele fehérrépát is, olyan mint a fincsi hús leves :)

2015. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most adj krumplit, mert ebédet például, csak akkor tudsz kiváltani, ha krumplit már evett, mert minden főzeléknek ez kell majd legyen az alapja, az elején. Egyébként, az étkezések kiváltásával szerintem még ráérsz, hadd kóstolgasson. Szoptasd, amíg tudod, minden étkezésnél (persze ne az esti tejpépnél, mert ha megeszi belőle az adagját, arra már nem kell "rátölteni"), aztán kapjon főzeléket, mert a hozzátáplálás célja ennyi idősen még csak annyi, hogy kóstoljon és szopi után adsz neki, amennyit elfogad. Lehet, hogy nem fog megenni egy egy teljes adagot, de csak hozzátáplálod, magyarán: adsz még neki a szopihoz, hogy pótold azokat a vitaminokat stb., ami a tejben ilyenkor már nincs. Vagy készíts neki főzeléket, lefejt anyatejjel, mondjuk ezt majd, akkor tudod megcsinálni, ha legalább még 2-3 félét kóstoltattál vele a mostanin kívül. A hússal még ráérsz, nekem, azt mondta a védőnőm (hál'istennek ellentéte a tiédnek), hogy 8 és fél hónaposan mehet hús: csirke, aztán pulyka. Mi ma töltöttük a 9. hónapot, az ebéd és a vacsi van kiváltva, mindkettő főzelék. Sajnos ő tápszeres, de azt tudom, hogy napi fél litert meg kell innia egy ekkora babának (tápszerből és anyatejből is) tehát 2 étkezés kiváltása mellett még ilyenkor is szükséges 3 szoptatásra vagy 3 adag tápszerre. Egyébként az előttem szólónak: jó, hogy írtad, hirtelen nem jutott volna eszembe mondani, de a Kismamablog.hu-n, hihetetlen jó dolgokat olvashatsz kb. mindenről! Érdemes böngészni!
2015. máj. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, lenne egy kérdésem 2-eshez: Bocsi, de egy kicsit én is bezavarodtam: azt olvastam hozzátáplálási táblázatban, hogy "spenót, sóska 10-11 hónapos kortól, heti max. egyszer." Most, akkor mehet vagy nem? 9 hónaposak vagyunk, te mit tudsz erről? Tudom, hogy nem így kéne kérdeznem, de, ha segítenél megköszönném! Én eddig ez alapján nem mertem neki adni, a kislányom meg 2 hónap múlva 5 éves lesz, úgyhogy uram bocsá' nem emlékszem, hogy mikor kapta, bár arra igen, hogy imádta a spenótos tésztát csirkével! Köszönöm, ha válaszolnál?! :-)
2015. máj. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4-es a védőnőtől kapott táblázatomban 8-10hónaptól írja a spenótot,sóskát. már adhatsz neki
2015. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod, de annak ellenére, hogy egyszer ezt már végig játszottam, most totál nem tudom mit tegyek néha? Ha segítenél még egy picit: zöldbab? Mi a véleményed, szerinted, mikor mehet? És még egyszer köszi!
2015. máj. 10. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És még egy kérdés: te kaptál táblázatot? Jó a védőnőd, jobb, mint az enyém, én nem kaptam!
2015. máj. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

kedves 4es, 3as vagyok. én kaptam táblázatot, de nagyon vacakot, tényleg csak arra volt jó hogy mint tapasztalatlan első babás meg tudjam tenni az első lépéseket, azt mondhatni dobtam is ki a kukába. én itt a netről vettem párat...


[link]


[link]


ezt a kettőt szoktam nézni...a spenót az egyikba 8 hós kortól van a másikban 10-11 hótól. de én már 7 hósan adtam a fiamnak semmi baja nincsen.

2015. máj. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a zöldbabot elvileg 6-8 hónap között lehet,de ha puffadós,hasfájós,hagynám. vagy espumisannal
2015. máj. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!