Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babának miket kell...

7 hónapos babának miket kell tudnia?

Figyelt kérdés
Az én babám csak 6 hónaposan kezdett forogni oda-vissza. Most szépen nyúl a tárgyak után, forgást gyakorolja, de semmi több. Másnak már feltérdel és felül a babája. Persze ő is húzza fel magát ülésbe, de így ültetni nem szeretném.
2015. máj. 11. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

7 hónaposan forgott hasról hátra, hátról hasra és körbe is. Kúszott, négykézlábra állt és rugózott előre hátra, innen pedig támaszkodva kiült oldalra. Ülni (támaszkodás nélkül), felállni és mászni pont egy héttel azelőtt tanult meg hogy 8 hónapos lett.

Ugyan nem lenne baj, ha kúszna már, de szerintem semmivel sincs lemaradva. Majd csinál mindent a maga tempójában, siettetni úgy sem tudod és így is meg fog tudni csinálni mindent. Nem kell minden gyereknek a nagykönyvben leírtak szerint fejlődnie (ők nem olvasták ;) ).

2015. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyobbik fiam 7 hónaposan forgott hasról hátra és vissza, és ennyi. Kb ekkoriban kezdett el kúszni, majd 8 hónaposan felült, felállt és elkezdett mászni, pár nap leforgása alatt. 11 hónaposan indult el önállóan, esés nélkül. Kisebbik fiam 7,5 hónaposan kezdett el forogni (korababa, 1,5 hónappal előbb született), 9 hónaposan ült fel, kb 10 hónaposan kezdett el mászni (a kúszás kimaradt), 12 hónaposan indult el önállóan. Szerintem ne siettess semmit, és legfőképp ne segíts neki, ne vezesd majd kézenfogva, ne ültesd bébikompba és ilyenek, mert ismerek ilyen babákat és csak rosszat tett nekik a siettetés. És ne aggódj, ennyi idősen ennyit kell tudnia :)
2015. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!