Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 27 hónapos gyerekem délután...

27 hónapos gyerekem délután nem akar aludni. Mit tudok tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
1-2 hete nem alszik délután a gyerekem. 8 körül ébred reggel, és 1 óra körül próbálom letenni, volt hogy egyszer-kétszer de az inkább már erőszakos módszer volt,beleparancsoltam az ágyba és szó szerint lefogtam, hogy maradjon ott, ne mászkáljon előbb utóbb elaludt,de ez meg nekem rossz,mert nem gondolom hogy birkóznom kéne ezért vele. Viszont ha nem alszik,azért valamennyire látom rajta,hogy nyűgösebb, koordinálatlanabb a mozgása már 4-5 óra fele..és túlpörög. Esténként is később alszik el, régen 8 körül,most már 9,fél 10 is mire elalszik,de bizony volt hogy mostanába 10 körül...ott is mellé kell feküdnöm úgy alszik el, éjjel felébred, felriad, sírva jön át hozzánk, akkor odaengedem közénk, de nem velünk alszik el,bár ez most nem lényeges..ez így is fog maradni,mit tegyek?

2015. máj. 13. 13:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam azt is hogy lemegyek vele játszótérre,de nem aludt el könnyebben, no meg mindig nem tudok délelőtt sétálgatni vele..hiszen itthon is van dolgom.
2015. máj. 13. 13:48
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Semmit. Ha nem alszik, hát nem alszik. Az enyém sem aludt 2 éves kora óta. A bölcsiben és az oviban is csak feküdt csendesen.
2015. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen időszak, még 2 éves sem volt. Jött a foga és nagyon nyűglődött, majd megszokta és már dacból nem aludt. Aztán pár nap alatt erélyesen visszaszoktattam, rendszert vezettem be, előtte sokszor random módokon aludt (őszintén, annyit szenvedtünk, h örültem, ha aludt- babakocsiban, vagy épp velem az ágyban). Azóta alszik. Nagyon kibírhatatlan volt vele a nap, délután érezhetően nyűgösebb volt, tudtam, hogy szüksége van még rá. Most is úgy csinálom, hogy mellé fekszek, sokszor hamarabb elalszok, mint ő, aztán végül ő is elalszik. PEdig sokszor mondaná ő is, hogy nem tud aludni, inkább játszana... aztán meg alszik 2 órát, érdekes :)

Szóval ha látod rajta, hogy álmos, és csak dacból alszik, akkor szerintem vezess be egy rendszert, ha eddig nem volt. Nálunk 2 mese van alvás előtt, bár mostanában nem is igényelte, anélkül lefekszik. Csak most meg sokat variál alvás előtt: takarjam be, inni kér, cumit kér még, megint takarjam be. Ha nem szólok rá erélyesen hogy elég ebből, akkor ez menne egész alvás helyett.

2015. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehet később kéne lefektetnem, 2 óra fele..egyébként meg birkóznom kell vele,hogy maradjon ágybna,mellette fekszem,könyv is van nálam,de le akar szállni és kimenni játszani..
2015. máj. 13. 14:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Esetleg reggel ébreszd fel korábban 1 órával... kislányom is ennyi idős, hét közben, mikor a nagyobbat oviba visszük ugye korán kell kelni, akkor délben szó nélkül szunya van, ellenben hétvégén 1 órával később kelnek, na akkor még 2 órakor sem akar aludni, olyan 4 óra körül álmosodik el, de akkor már nem szoktam hagyni aludni... azért az, hogy 8kor kel, aludjon nap közben 2 órát, és este 8kor megint aludjon, szerintem ebben a korban már csak álom :)
2015. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, az is jó ötlet, nem is néztem, mikor kel. Az enyém 7 körül kel és így indulunk el aludni 13:30-14:00 között. 14:00-14:30 között alszik el. Van, hogy alszik 16:00-ig is. Bár ő este közel sem 8-kor megy ágyba, 21:30-22:00 között alszik el.

Mondjuk ma ő is csak fél órát aludt, meg is lepődtem. Tuti a hidegfront :P Amúgy is hisztis egész nap :/


(a szintén 27 hós fiú anyukája)

2015. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezt jól aláírtam, szóval 14:15-ös válaszoló voltam :)
2015. máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,az előbb keltést ki fogom próbálni,) Én is korainak tartom így az egy órát, amúgy ma kilenckor kelt, szóval nem csodálkozom..én is buta vagyok ám,át se gondoltam,hogy ma később kelt..mindegy,talán elfelejti nekem a mai meccseléseket.)
2015. máj. 13. 16:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Én sem aludtam már, de anya megmondta, hogy őt az nem érdekli szundítok-e, de két órán át ágyban kell legyek. És, ha nem is aludtam, akkor csak feküdtem csendben, és látszott. Nyugisabb voltam, sokkal kezelhetpbb, mert egyébként már kora délután hisztiztem minden apróságon.
2015. máj. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De van amikor csak birkózással tudom ágyba parancsolni,olyan kegyetlennek tűnik
2015. máj. 13. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!