Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeretnek a babák...

Briguska99 kérdése:

Miért nem szeretnek a babák hason feküdni? Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim között van olyan, akinek a gyermeke szeretett hason feküdni, de az én fiam nem szereti ha ébren van. Aludni szeret hason szerencsére. Rendszeresen hasra teszem amikor ébren van, változó ideig tűri, eddig a rekord kb 2 perc volt. Pedig a doki külön kérte hogy csak hasra fektessem. Már szépen tartja a fejét, néha megpróbálja kinyújtani a karját ("fekvőtámasz"),persze még mindig hamar kifárad mert pici. Próbálkoztam játékokkal, odaültem hozzá, beszéltem neki, simogattam, de nem segit, hamar kiborul, megnyugtatom es visszateszem hasra aztán már megnyugtatni se lehet...van ötlete valakinek?

7 hetes baba anyukája



2015. máj. 15. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindig csak addig tedd hasra amíg neki kényelmes. Ha sír nyugtasd meg és tedd le a hátára majd egy 5 perc múlva megint hasra amíg neki jó. Semmiképp se erőltesd. Egyre jobban, hosszabb időt is ellesz. Mikor a játékok még jobban felkeltik a figyelmét. Na meg ha megtanul maga fordulno hasra már szeretno fogja. Gyenge még elfaradt, szépen minden nappal egyre jobb lesz :)
2015. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
az enyém 6 hós koráig utálta.....nem tudom miért...2 hetes koráig csak úgy volt hajlandó aludni, aztán utána soha többet, úgy kellett 10 percig hallgatni naponta a zokogását, hogy legalább annyit legyen hason...ami azt illeti, meg is látszik, hogy 6 hós koráig utálta (onnantól azért nem, mert megtanult visszafordulni..). Le van maradva a kortársaihoz képest, 10 hós, még nem ül, nem mászik, csak kúszik. Mondjuk én nem bánom, tudom hogy majd behozza, de tény, az lett volna az igazi ha minél többet van hason.
2015. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

7 hetesen még nagyon gyenge ahhoz a keze, hogy sokáig tartsa magát, illetve a fejét tartani is fárasztó.

Nekem a fiam és a lányom is hason aludt, de amúgy nem lehetett őket hasra tenni, max 1-2 percre, mert elkezdtek sírni. Aztán amikor már próbáltak kúszni, akkor nagyon sokat voltak hason. Lányom 8 hónapos, ő most a hátán nem marad meg. :)))

A lényeg, hogy ne erőltesd a babádnak a hason levést. Amikor már látod, hogy nem jó neki, akkor fektesd a hátára, játsszál vele, stb. Aztán majd lassan belejön, ha hason alszik , akkor az már elég sok idő hason töltve.

2015. máj. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is mindenki azt mondta, hogy amikor csak tudom hasra tegyem a gyerekeimet mert úgy fejlődnek jobban, de egész piciként, pár hetesen még nagyon megerőltető nekik hason feküdni mert ha látni akarnak vmit akkor ugye emelni kell a testüket, ezért nem tetszik nekik. Idővel megszokják de tényleg csak annyit tedd hasra ami neki jól esik. Nem lesz baja ha háton is fekszik. :)

Fiam pl keveset szeretett hason lenni eleinte, aztán ahogy fejlődött, egyre többet volt hason majd egy idő után már ő fordította mindig magát hasra és jött a kúszás-mászás stb...

A kislányom pl háton utált lenni kb 6 hós koráig, most azért viseli el mert ugye már forog oda-vissza. Ő pl mindig hason volt de pár perc után ő is megunta szintén azért mert nagy erőfeszítés nekik.

Ne erőltesd, nem hason fekve kell felnőniük, csak rakd többször hasra, akár csak 1-2 percre és ne görcsölj rá.

Minden jót.

2015. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A babák szeretnek hason feküdni. A mi családunkban legalábbis az összes.

A tied viszont még CSAK HÉT HETES! Nem kell még hasra fektetni, ha nem tetszik neki, elég, ha hason alszik.

Ne erőltesd.

2015. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a valaszokat! Igazabol en is ugy gondolom hogy nem kell nyuzni a gyereket, de amikor a vedönönek es a gyerekorvosnak azt valaszoltam hogy gyakran van hason amikor alszik, majdnem megköveztek es azt mondtak hogy AZ NEM ELÉG, MINDIG HASON KELL LENNIE! Ertem en hogy olyankor fejlödnek az izmai, de kinozni sem akarom. Mindig felveszem ha sir, megnyugtatom. Ha hason fekve alszik ugy nem erösödik sem a keze, sem a nyaka.
2015. máj. 16. 12:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mert az ortopéd szakorvos szerint meg elég, ha csak sokat van hason, nem kell mindig. Mondjuk ugyanez az orvos falnak megy a védőnők és a gyerekorvosok túlzásaitól és a felesleges pánikkeltéstől.
2015. máj. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szuper...köszönöm a segítséget mindenkinek! :-)
2015. máj. 17. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!