Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babátok hogy viselkedi...

2 hetes babátok hogy viselkedik? Tényleg csak esznek alszanak?

Figyelt kérdés

2 hetes a babám. Nappal is sokat ébren van. Fél órát nézelődik és utána sír. Alig lehet elaltatni. Éjjel 11 kor evett majd fél 3 kor és csak reggel fél 6 kor aludt el. Addig sírt max 10 percet volt el egyedül. Normális ez? Pelus üres, pocak tele, ringattam, nem fázott melege sem volt. Próbáltam babakocsiban is altatni az sem ment. Puki büfi volt. Hasa nem fájhatott mert nem kuporodott össze.

Mikor fog ez elmúlni? Mindenkitől azt hallom hogy csak esznek alszanak. Leteszik a kiságyba és egyedül elalszanak. Hát nekem nem. Mit csinálok rosszul?


2015. máj. 19. 07:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmit sem csinálsz rosszul! Biztos vannak olyan szerencsések akiknek tényleg csak eszik-alszik a baba, de az én fiam, és a környezetünkben a többi baba pont úgy "működött" mint a tiéd.

Ne hagy egyedül sírni, ő még fel sem fogta hogy kibújt a világra! Egy tehetetlen, éretlen idegrendszerű kisbaba, idő kell neki hogy alkalmazkodjon. Van akinek több van akinek kevesebb.

A jelszó: elmúlik ;)

2015. máj. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 9 hónapos és kis túlzással még mindig igaz rá, amit leírtál. Na jó, most már inkább mosolygós és akkor visít, ha nem teljesül az akarata, de nagyon durvák voltak az első hónapok és a környezetemben nagyon sok mindenkinek volt ugyanilyen a babája.
2015. máj. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
aludt ha elringattam, enni evett 2óránként a többi időben meg vagy nézelődött, vagy sírt.. leginkább sírt, mert hasfájós volt 1 hét után..kemény időszak, kitartás
2015. máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Enyém az evett és aludt.
2015. máj. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első 6 héten a kislányom szinte egyfolytában sírt (á, dehogy inkább ordított) emellett napközben szinte nem is aludt. Nekem hasfájós volt. Ja nem csak akkor fájhat egy csecsemő hasa ha összekuporodik, a mi gyerekünk soha nem kuporodott össze pedig durván hasfájós volt!
2015. máj. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kitartás! Igen, mindenki úgy készül hogy eszik alszik, aztán jön a valóság. Az én babám is ilyen volt, már elvittem dokihoz, mert max 20 percet aludt egyhuzamban. Ő ilyen, nincs semmi baja. 3 hónapos korától az éjszakát szinte mindig végigalussza, de nappal továbbra is max 30 percet alszik.
2015. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam eszik-alszik baba volt szerencsére. A babák nem egyformák, van olyan is, mint a tiéd és olyan is, mint az enyém. Majdcsak alakul, kitartást kívánok.
2015. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ugyanilyen volt az én lányom is...kb. 2 hetes korától 6 hónapos koráig 2*30 percben kimerült a nappali alvása...pedig a hasfájást kinőtte 2 hónaposan...nekünk az alvástréning oldotta meg (megtanulta az önálló alvást) illetve ezzel egy füst alatt végre nagy nehezen rászokott a cumira, mivel sehogy máshogy nem volt hajlandó aludni, ez nekünk nagy öröm...azóta 1,5-2 órákat minimum alszik nappal...de van hogy 3-at is. Türelem, majd megérik rá, próbáld cumiztatni, semmi képp se engedd hogy cicin aludjon el, és nem hatásos semmi olyan altatási módszer, amihez te kellesz. Az ilyen babákat meg kell tanítani önállóan aludni a hosszú alvás érdekében. Ha úgy alszik el hogy segítesz benne, akkor fél óra múlva megébred, és ez a segítsége ha nem lesz ott, nem fog tudni vissza aludni.
2015. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!