Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok mikor és mennyit...

Leírnátok mikor és mennyit eszik 8-9hós babátok?

Figyelt kérdés
Leginkább szoptatott babákra vagyok kíváncsi.

2015. máj. 19. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

8kor szopik 2 deci körül.

10kor is,akkor már nem olyan sokat van,hogy egy decitvan,hogy 130-at

13kor ebéd nem mérem,jó nagy adagot eszik

4-5kor uzsonna attól függ mikor kel

8körül vacsora 2-2,5 deci

mondjuk már valamennyivel ki kell egészítenem sajnos ezeknek a mennyiségeknek már nem a teljes része tej. 8hónapos.

2015. máj. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A lányom ugyan tápszeres, de azért leírom, hátha ez is segít (8,5 hónapos).

Reggelire 170 ml tápszert iszik, tízóraira üveges gyümölcsdesszertet, mert sajna ha én készítek neki gyümölcs pürét, vagy katonákat, azt nem hajlandó megenni. Ebből ha jó napja van eszik fél üveggel, ha nem akkor csak max 6-7 kanállal. Ebédre főzelék van: vagy üvegeset kap vagy húslevest főzök neki, abból nyomkodom össze a zöldségeket neki ez kb 2-2,5 dl szokott lenni. (Amiket eszik, krumpli, rizs, répa, zeller, spenót, cékla, paradicsom, borsó, karfiol, spárga, brokkoli, sütőtök, kukorica, csirkehús, pulykahús, hal, marhahús, csirkemáj.)

Uzsonnára 30 g Sinemilt kap 1/3 üveg gyümölcsdesszerttel vacsorára pedig 210 ml tápszert.

Ezeken kívül napközben nasinak vagy egy gerezd almár, körtét kap (kizárólag akkor fogadja el ha látja, hogy abból kap amit én eszek), vagy egy kiflicsücsköt.

A savanyított tejtermékeket már megpróbáltuk bevezetni, de a joghurttól durván kiütéses lett, most hanyagoljuk egy ideig a témát.

2015. máj. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én babám is tápszeres, de azért leírom:

Reggel (8-9 óra körül) kb. 180 ml tápszer

Ebédre (dél - 1 óra körül) főzelék, után egy kis gyümölcs

Uzsonnára (5 óra körül) tejpép vagy szintén főzelék, vagy túrós desszert, de van hogy tápszer (kb. 180 ml)

Vacsira (este 9 körül) 200 ml tápszer

2015. máj. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8 hónapos a fiúnk, anyatejes. 10 óra körül próbálok kóstoltatni, de alig eszik mást. 4 kanál alma, vagy krumpli, vagy sütőtök. De ennél több nem megy. Egyébként igény szerint szopizik, nem mérem.
2015. máj. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9hós reggel 6kor anyatej 2dl vagy több. fél9-9kor gyümölcs egy üveges hipp. Ebéd délben 163g de van amikor 2 üveget is megeszik.Aztán délután babadesszert vagy gyümölcs keksszel. Vacsora tejpép + anyatej ha kéri ( annyira már nem igényli az estit.)
2015. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat és szívesen várom továbbiakat is. Addig leírom nálunk, hogy van.:

Reggeli 6-7körül anyatej (nem tudom mennyit eszik milliben)

tízórai 10 kor 80g üveges gyümölcs +anyatej

ebéd 14:00 100g bébiétel +anyatej

uzsonna 18:30 130g tejpép

vacsora 20:00 anyatej amin el is alszik

éjszaka egyszer szopizik egy keveset,de ezt nem mindig kéri.

Az anyatején kívül nem sokat iszik, csak vízzel probálkozunk.Mivel nem ismeri a cumisüveget, így még tanulni kell az ivást. Jövő héten tölti a 9.hónapot . Szerintetek jó ez így?

2015. máj. 19. 20:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nektek ez így jó akkor nekünk is. Nincs ezzel semmi baj Szerintem. Gondolom dokival védőnővel is beszéltél.
2015. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, ne érts félre, pusztán jó szándékból mondom, de egy ekkora babának már 2 étkezést ki kellet volna váltani, mert az anyatejben ilyenkor már nincs meg minden, amire szüksége van. Ne hagyd el a szoptatást, de ebédre meg kellene ennie egy egész adag főzeléket hússal. Ennyi idős korára kimerülnek a vas tartalékai, az anyatejben sincs már annyi, mint kéne és ezt hússal lehet a legjobban pótolni. Szerintem tízóraira elég egy kis gyümölcs, azt 2 óra alatt megemészti, az ebédet meg hozd előre délre és kapjon egy egész adag főzeléket hússal, kb. 190-210 grammot. Ha üvegest adsz, javaslom a 190g-os Kecskemétit. Nálunk, bár tápszeresek vagyunk (ezért kérlek ne vedd komolytalannak a válaszomat) így néz ki egy nap:

reggeli (8h): 210 ml táp

ebéd (12h): 190 g főzelék hússal

uzsonna (16h): 210 ml táp vagy gyümölcs gabonával

vacsora (20h): 190 g főzelék hússal (kicsi fiamnak jó étvágya van, de látszatja is van: 9 hónapos és szalad, szó szerint!)

ezután (22h): 210 ml táp.

Remélem tudtam segíteni?!

2015. máj. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó adnék neki többet ebédre, de elfordul, hadonászik a kezével. Ilyenkor pár korty vízet iszik és megkínállom cicivel.

Akkor kipróbálom, hogy kevesebbet adok tízóraira hátha többet eszik ebédre.

Kap vasat cseppekben.

2015. máj. 20. 07:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem szeretnék belepofázni a dologba, de ezt a helyzetet én is pontosan ismerem. Azért fordítja el a fejét, mert tudja, hogy utána kap cicit. Ha nem kér több főzeléket próbáld meg, hogy nem adsz neki cicit, hanem utána még cc. 1/2 óránként megkínálod az ebédje maradékával, hogy tudja nem kap cicit, meg kell enni a főzeléket. Tényleg csak jó szándékból írom, ezen már mi is átestünk, de így sikerült megoldani.
2015. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!