Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és mit eszik 8-10 hós...

Mennyit és mit eszik 8-10 hós babátok?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 25. 20:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

a fiam 8,5 hós.

reggel 7kor 240ml tápszer

12-12,30 ebédre 240ml főzelék zöldségekből ... ma pl krumpli-répa-brokkoli-karalábé és husi.

azt 4-4,30kor 240 ml vagy hasonló zöldségekből főzelék, vagy tegnap körte-alma-gesztenye és két mérőkanál 7gabonás pép

19-20között vacsi 240ml tápszer.

azt alvás és éjjel 3-5 között 240ml tápszer. bár ezt majd csökkenteni szeretném, mert tegnap csak 180ml-t tudtam neki adni (fogyóban volt a tápszer) és ezzel a mennyiséggel is ugyan úgy aludt reggel fél7ig.

amúgy kisfiú és 10kg és 77cm. :)

2015. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi. reggel 7 és dél között nem eszik?
2015. ápr. 25. 20:52
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam szintén 8 és fél hónapos.

Reggel amikor felkel szopizik, nem tudom mennyit. :) Általában 6-7 között kel.

10-kor valamilyen gyümölcs egy üveges bébiétel, vagy annak megfelelő mennyiség.

14-kor főzelék (zöldségek husival)

18 óra körül 200 ml gabonapép gyümöllcsel (100 ml a gabonapép és 100 ml a gyümölcs kb.)

Este fürdés után 200 ml tápszer.

74 cm és 9 kg.

2015. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

nem tízóraizik, mert általában azt átalussza :) de ha mégis adok neki akkor úgy elcsúszik az egész nap, az alvás, az ebéd....amikor adtam neki tízórait akkor olyan 2-3 körül ebédelt, de azt is volt hogy 2x-re ette meg, 6körül uzsonnázott...7-8körül meg jött a vacsi. azt gondoltam először hogy nem is gond, hátha nem kel éjszaka, de rosszabb volt, sírva kelt...gondoltam sok neki estére a kaja. így maradunk ennél a verziónál :) így mindent megeszik.

2015. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
megint első vagyok, de ha tízóraizik, mert nem aludt annyit, akkor vagy 150ml tápszert vagy 150ml gyümölcsöt adok neki. ettől nem lakik jól nagyon így 1 óra körül tud ebédelni. de ilyen kb 2 hetente 1x van :)
2015. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia! Szintén 8,5 hónapos, 9,5 kg-os, 72 cm-es kisfiú.

Reggel kb fél 6-kor kel, akkor 250 ml tápszer, aztán visszaalszik.

Kb fél 9-kor valami szendvicsféle, pl csirkemellsonka kenyérrel, vagy macisajt kenyérrel, aztán dél körül valami húsos főzelék (eszik májat is), vagy ha olyan levest főzök (pl húsleves), akkorvannak a sűrűjét töröm neki össze, aztán uzsonnára valami könnyű, pl gyümölcs+keksz, vagy natúrjoghurt+gyümölcs, aztán fél 7-kor 250 ml tápszer és alszik reggel fél 6-ig.

Te babád Kérdező?

2015. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

nekem lányom van, elég nehezen hízik, es sokszor ebred, ezert tettem fel a kerdest, ha bar jo kedvu baba, talan emelnem kellene az adagokat? 9 hos, 8 kg...3,6 kgal szuletett..

szopizik reggel szerintem max 120 ml korul (ezt onnan gondolom hogy én kb 60-70 mili korul tudok fejni), 10 fél 10-kor eszik kb. 170 ml gyumolcsot rizzsel vagy zabpehellyel. ehetne tobbet is mert kinalom, de nem kér....a maradekot felhasznalom ebedre: gyumolcsel izesitett tejpepet kap 180-200 ml korul. du. 4kor szopizik, gondolom ez is kb 120 ml...18.00 vacsi: 200 ml fozelek husival. lefekves elott szopi, ezt mostanaba kiegeszitem 100 mili tapszerrel, de ettol fuggetlen eleg gyakran kel, szoval ettol nem alszik jobban, csak hát adom neki hatha jobban hizik....

ejszaka egyszer-ketszer szopizik de az inkabb csak.cumizas..

2015. ápr. 25. 21:30
 8/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok...

mindig is kelt éjjel? nem lehet hogy a husos főzelék miatt kel, szomja pl, vagy mint az én fiam, hogy sok neki és kényelmetlen degeszre tömött pocakkal aludni...

ebédre mért nem adsz neki rendes kaját? általában az ilyen pépeket köztes étkezésre szokták adni, esetleg adhatod neki vacsira. 9 hós a lányod, szerintem nyugodtan ki lehet neki váltani a napközbeni étkezéseket és csak reggel este szopi. lehet ezért hízik nehezen mert a szopi már nem elég neki. adj neki rendes kaját pépeket.

2015. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
5 hos kora ota kel...eleinte vacsira kapta a pepet, csak aztan azt gondoltam, hatha szomjas ra es azert kel ejjel...igy megcsereltem a fozelekkel de ugyanugy kelt/kel tehat ugy vettem eszrr nincs jelentosege. egy darab foga sincs még ezert nem valtottam ki még a delutani etkezest, mert nem akarok neki sem napi ketszer fozeleket, vagy napu 3szot gyumolcsot adni...az volna jo ha o is ehetne mar szendvicset de sajnos az még odébb van:( amugy ejjel probaltam itatni de csak cicit fogad el.. mivel vacsorara azert potolok.neki, az ebredes oka inkabb fogzas vagy ilyesmi...de hogy nem hizik az tenyleg arra utalhat hogy keves az adag..
2015. ápr. 25. 21:44
 10/16 anonim ***** válasza:

egyes vagyok.

az én fiamnak van alul két foga és felül az egyik szélső metszőfoga jön, de a darabosat nem fogadja el. nagyon ritkán ha csipkedek neki egy kis főtt almát, vagy répát...stb. ma pl a banánt kezdtem bevezetni azt szépen csipkedtem neki. tehát nyugodtan adj neki rendes ebédet, turmixold neki össze. pl a nővérem fia is annyi idős mint az én fiam, egy foga sincs de úgy eszi a darabos ételt, szépen szétnyomja az ínyével. próbáltad amúgy a darabosat adni a lányodnak? a zöldségekkel gyümölcsökkel hogy van? jól megy a hozzátáplálás?

2015. ápr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!