Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Összetett kérdés. Valakinél...

Összetett kérdés. Valakinél volt hasonló?

Figyelt kérdés

Fiúnk 8 hónapos. Kizárólag anyatejes. 6 hónaposan elkezdtem kóstoltatni, de nagyon lassan haladok. Mindenből 4 kanállal eszik, pedig mindenhogy próbálram. Új ízt szopi után, később szopi előtt. Se így is. Csak a cici. Jó súlyban van, sőt...:-) doktornő szerint ez nem baj, legyek türelemes. Egyébként az vagyok, nem erőltetem. De néha ott van bennem a kétely.

Rá fog valamikor kapni az étkezésre? Eddig alma, krumpli, sütőtök, meggy, répa, fehérrepa, cékla amit kóstolt. Holnap zeller:-)

Illetve még 1 kérdés. Még nem ül, és kúszik. Elég kényelmes baba. Terpeszpelus volt 6 hónapos koraig, későn kezdett el forogni is. Van aki mindent ennyire későn csinál? Hagyom a saját tempójában fejlődni, de néha elfog a bizonytalansag. Védőnő, orvos nyugtat. Én sem akarok ezen kattogni, csak érdekel, h másnál is előfordult ennyire halmozott csúszás mindenben? Bocs ha hosszúra sikeredett. Köszönöm, hogy végig olvastad.



2015. máj. 21. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem kell az iskolába bejárnod szoptatni...


Minden gyerek más tempóban fejlődik, van, aki hamarabb, van aki később csinálja a dolgokat. Lehet, azért lassúbb, mert nagy a súlya. De lehet, hogy nincs összefüggés.

2015. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Anno szüleim (gyógypedagógusok) a szülés után mondták, hogy egyetlen "kéretlen" jótanács: fejlődéssel kapcsolatban nézzem meg a véghatáridőket. Ha addig nem csinál valamit, akkor szakember, addig meg tegyek rá.


Én voltam az, aki tényleg az utolsó pillanatban csinálta mindent. Ha 18 hónapos korig kell járni, én a 18. hónap betöltése után két nappal csináltam, de akkor két nap alatt felálltam és jártam is. Egészséges felnőtt lett belőlem.


A lányom is kissé lassabb típus. 10 hónaposan kezdett mászni, de ugyanazon a napon kapaszkodva felállt.

Most egy éves, még nem jár kapaszkodás nélkül, de tudom, hogy még fél éve van rá.


Amiket leírtál, normálisan fejlődik, tényleg nincs vele gond. Nem verseny ez. Vannak lassabban fejlődő gyerekek, 6-7 éves korra érnek el azonos szintet a gyerekek. Van, akinél a beszédfejlődés csúszik kicsit, van, akinél a mozgásfejlődés. Amíg a normális határidőn belül van, addig ne foglalkozz vele.


Láttam én is 9 hónapost önállóan járni, de ő nem az átlag. Az átlag 12-18 hónapos kora között kezd el járni.


Szóval nézz utána a véghatáridőknek, nyomtasd ki. Amíg a jelzett kor nem jön el, ne foglalkozz vele, hogy csinálja-e vagy sem. Hosszútávon nincs jelentősége. Az orvosban bízz meg, ez a szakmája. Ha serinte nincs gond, ne gondold túl. Akkor nincs gond, ennyi.

2015. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem ducika, de tény h masszív baba. 3600 ga születesi súlya,53 cm, most 8 hónaposan 8300 g, 71 cm.
2015. máj. 21. 21:38
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
fiunk..
2015. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Étkezés: vannak jó és kevésbé jó evő gyerekek.

Ha a súlya megfelelő, akkor végképp nem aggódnék.


Anno kérdeztem a gyerekorvost, hogy miből tudom, hogy jól fejlődik-e fizikailag. Mondta, hogy a kóros soványságot lehetetlen nem észrevenni, tudni fogom. Addig meg ne foglalkozzak vele.


Idővel majd rákap a rendes ételre is, olyanról még nem hallottam, hogy valaki kamaszkorig anyatejen élt volna.

2015. máj. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valakinél volt hasonló tapasztalat az étkezéssel kapcsolatban? Ott mikor érzett rá a picurka?
2015. máj. 21. 21:44
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A mozgàsa miatt ne aggodj, vannak olyan babàk, akik egyik naprol a màsikra mèrföldeket vàltoznak. Az pedig nagyon jò, hogy mèg mindig szopizik. Talàn megprobàlhatnàd, hogy teszel egy kis anyatejet az èteleibe. Lehet a megszokott ìz miatt nem lenne neki fura. Kèsőbb csökkentenèd.
2015. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az étkezéshez:

Nekem a második gyerekem volt ilyen, semmi pépeset nem akart enni, 7,5 éves koráig csak anyatejet fogadott el, a kanalat kilökte, bármi is volt benne.

Aztán odaültettem az asztalhoz, és lássunk csodát, amit ő meg tudott fogni kézzel és megenni, azt ette meg, csak és kizrólag. Így sokáig levest csak úgy tudtam neki adni, hogy a leves "belső dolgait" kézzel ette, közben én kiskanállal pár kanál levet mellé adtam.

Főzeléket vagy ilyesmit csak később evett, úgy egy évesen kezdett kanállal is önállóan enni.

A harmadik gyerekemet már eleve BLW módszerrel etettem, ennek nézz utána.

Szerintem logikus, és megéri. :)

Mondjuk nem vettem soha szigorúan, ha kellett, a szájába adtam dolgokat, de alapvetően maguktól ettek kezdettől.

2015. máj. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
hopp, 7,5 hónapos koráig persze. :)
2015. máj. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem
2015. máj. 22. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!