Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amiota megszuletett a babánk,...

Amiota megszuletett a babánk, nehezen viselem párom szuleit. Rosszban lenni nem szeretnék, de képtelen vagyok változtatni a helyzeten. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Imadjak a kicsit, heti 1x latjak, nem lakunk egyutt. Mikor megszuletett, azt mondtak, most hagyjuk oket, mi lehetunk vele eleget. Azota ha itt vannak, hozza sem nyulhatok a picihez.Allandoan felveszik, tartogatjak, ha sir, ha jatszik, mindegy. Masnap eleg nehez nekem egyedul. Elore stresszelek, amikor taláxunk.

Sztem nem tartnak tul jo anyanak, nem tudjak, milyen egy "normalis" napunk. Mindenben ellentmondanak nekem, igy kell, ugy kell, ne higgyem, hogy nem tudnak elbánni egy kicsivel. Normalis hogy igy érzek?Tegnap már nem birtam, akaratlanul is megbantottam oket.


2008. aug. 31. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokszor van így sok családban..akármennyire is furcsán hangzik meg kell mondani, hogy a te családod és itt ez a szokás, nem kell felvenniük állandóan, mert nyugodtan add elő mi az amit lehet és mi az amit nem...ez lehet vita tárgya, de ha előre nem készítetted fel őket, akkor ez a megoldás és egy kis vita hosszútávon megtérülhet, de a párod felől is közeledhetsz. Megmondhatod neki is , hogy ez neked nem jó és puhítsa meg a szüleit, mert elfajulhat a dolog.

Hát és mi van ha megbántódnak? Te is meg vagy bántva ezzel amit csinálnak és cseppet semérdekli őket, mert akkor megkérdeznének.

Én már most próbálom ellegyinteni, hogy nálunkez meg az nem lesz és kész..cukorkával csokival tömik a sógorom 3 éves lányát, utána meg meglepődnekha nem ebédel..hát erre mondtam valamit, após egyből mondta, hogy majd az en gyerekem is fog kapni, erre mondtam majd én eldöntöm mit kap..láttam a sértődést, de legyen tisztába, nem neki szülök, hanem magamnak és a páromnak...

Szóval tudommilyen szar, mert én semakarok senkit megbántani, de tudom, hogy nekem csinálnak mejd depressziót, ha beszólnak ilyen miatt..

2008. aug. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igaza van az előttem válaszolónak. Ez a baba a tied és a párodé, nem a párod szüleié! Te van az édesanyja, aki tudja, mire van szüksége, aki mindig mellette van stb. Ne hagyd magad, állj ki magatokért. Ami nálatok van, az legyen a ti szabályitok szerint és ha ezt nem hajlandók elfogadni, megérteni, magukra vessenek. Gondolom a párod is meléd áll ebben a kérdésben és mivel az ő szülei, próbálja ő megértetni velük ezt. Ha nem megy, fordulj a drasztikus megoldás felé, akár a veszekedés felé is (nálunk is ze történt és hidd el, jobb lett utána, legalább azt csinálják, amit mondunk), úgy neveld a babád, ahogy nektek jó!
2008. aug. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A te házad a te várad.Ott te vagy a főnök. ÉS ha vkinek nem tetszenek a dolgok,kívül tágasabb.Nálunk is voltak gondok,holott az én apósom egy tök jó fej pasas.Anyósom nincs...Amikor átjött,jó hangosan ráköszönt a babára-most 15 hetes!-és már nyúlt is érte,h a pihenőszékből kivegye.Ezután le fel sétált vele.Én nem szoktam kikapkodni,mert jól elvan,elég,ha lát engem.Pláne,ha tele a pocak.Az lett az eredménye,h az én nem bukós babám kidobta a kaját.És akkor elegem lett.Megmondtam neki,ha átjön ne kurjongatva köszönjön,és mielőtt kivenné,talán kérdezze meg.Azt mondta igazam van,és szóljak nyugodtan,ha vmit nem jól csinál.Végül is szóbol ért az ember,nem?Szerencsés vagyok úgy gondolom.
2008. aug. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom ahogy az előttem szólok. Kezd a párodnál, hogy jó lenne ha szólna a szüleinek. Ha nem megy, akkor te jössz. Először finoman, ha nem megy erősebben, ha úgy sem akkor csak veszekedéssel fog menni. Az is lehet hogy örökre megharagszanak, de lehet hogy egy idő után beismerik, de az is lehet hogy megértik egyből vagy rövid idő alatt.

Ha meg megharagszanak akkor az az ő bajuk. Mivel nem laktok együtt könnyebb helyzetben vagy.

Kitartás! Türelem! Sok erőt kívánok neked!

2008. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja és mi az hogy ti hagyjátok őket, mert ti lehettek vele eleget. Meg hogy nem nyúlhatsz hozzá a picihez.

Az ilyen emberek nem is tudom minek vannak a Földön.

Próbáld meg nekik elmagyarázni, hogy neked milyen nehéz másnap mikor ők nincsenek ott és ráadásul minden héten újra és újra kezdődik előlről.

Ha meg annyira makacsak akkor meg meg sem érdemlik, hogy ők hozzáérjenek a kicsihez.

2008. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi a véleményeket! Kedves, jo emberek egyébként, csak nagyon eltéro a természetunk, ami neheziti a helyzetet. A multkor mikor azt hittem, vérig sértettem oket, masnap eljott az anyosom, a parom unokatestvérével, és olyan kedves, nyájas, stb volt, mintha mi sem tortént volna, és persze a gyerek csak karon volt, mindent o akart csinalni. Nem tudom, hogy ez a rokonoknak szolt-e,hogy szupernagyi, vagy eldontotte, hogy ignorálni fog. Ezt a viselkedést én tolakodásnak érzem. Azt hiszem, megprobalok az o stílusában kiállni magamért)
2008. aug. 31. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!