Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldottátok meg, mikor a...

Hogy oldottátok meg, mikor a babátok kezdett helyet változtatni?

Figyelt kérdés

Az enyém már pürüg, forog, kúszik, és mindig kevés neki a játszómatrac, a pléd, amit leteszek neki. Úgyhogy folyton rohangászok őt elkapni és visszatenni a pléd közepére, hogy ne másszon le. De így nem mehet folyton, előbb utóbb nem lesz neki elég.

De linóleumunk van, nincs szőnyeg. 3 dologtól tartok:

1. hogy megfázik ha a csupasz földön fog feküdni, sokszor a fejecskéjét, arcát is leteszi...

2. hogy túl nagyot fog koppanni a kis feje, mert néha nagyon nagy lendületből képes magát odébbdobni, és azért a pokróc valamennyit fölfog belőle...

3. mindent megnyal, eszi az anyagot maga alatt... a szobában meg azért járkálunk, stb., nem túl steril...


Ti hogy oldottátok meg? Mit tapasztaltatok?


2011. márc. 3. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem fog megfázni, sokszor koppant feje és igen, mident megnyalt.

Sokszor kint kommandózótt a konyhában, ahol kő van.

2011. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is körbekúszta az egész lakást - laminált padló vagy járólap van mindenhol.

Egy réteggel több ruhát adj rá.

És igen, mindent megnyal és a szájába vesz, de ettől lesz immunrendszere. Nálunk az udvarban szerintem nincs olyan kavics, ami ne lett volna a szájában....

És igen, néha koppant a feje, beütötte magát ide-oda, sőt, hányszor elesett... de ezeket a dolgokat is meg kell tanulniuk - a határaikat, mennyit bírnak, megtanulnak elesni, stb.

Nem szabad túlfélteni őket! :))

2011. márc. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kislányomnak hiába terítettem le jó nagy helyet, ő mindig odament ahol nem volt pléd. Ő is nyalta, nem lett semmi baja és hamar leszokott a padló nyaldosásról. Én mindig adtam rá harisnyát, zoknit, nadrágot, bodyt és pulóvert. Egy ideje már mászik és ő is bejárja az egész lakást, a konyhában is gyakran üldögél a járólapon, de max. 1-2 percig , én úgy gondolom ennyi időt alatt nem fázik fel. 9,5 hónapos és még eddig nem volt beteg (kopp-kopp).
2011. márc. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hány hónapos a drágád?

Az enyém 5,5 és már én is azon gondolkodom,hogy amit csináljak.Ráadásul csak a hálóban ahol ő is alszik velünk ott van a legmelegebb,majd a nappali(20-21)és a konyha ott viszont még én is van,hogy fázok.hely szempontjából a nappaliban férnénk jobban a háló kicsi,ahhoz,hogy még a gyerek is mászkáljon.

2011. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát tudom, hogy nem kell túlfélteni, de meredeknek tűnik a gondolat, hogy a földön fog feküdni, és a linóleumot nyaldossa...

Mennyi az ésszerű takatítás ebben a helyzetben? Mennyit porszívóztok, mostok föl? És mikor? Reggel, este? Hogy csináljam?

2011. márc. 3. 14:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Naponta felseprés, 3 naponta felmosás. Természetesen cipővel nem mentünk oda be, ahol a gyerek mászkált.
2011. márc. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és mindig akkor csináltam, mikor még vagy már aludt - reggel vagy este, lényegtelen ebből a szempontból.
2011. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6 hónapos. Családi házban lakunk. Eléggé fűtünk, így hideg nincs, ha leülök mellé a pokrócra, de azért a csupasz padlón nem kellemes. A legtöbbet a nappaliban vagyunk, ami egyben van a konyhával, de az egész házban ilyen a padló.
2011. márc. 3. 14:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 5 hósan kezdett kúszni, és 9 hónaposan mászni, szóval addig hernyó mód közlekedett a lakásban. Nálunk járólap van a konyha-nappaliban, napközben itt voltunk legtöbbször. Mióta fűteni kell, harisnya, melegítőnaci van rajta. Néha plusz zokni. A takarítás? Hát tökmindegy, milyen gyakran takarítok, a gyerek mindig tiszta kosz. Nem tudom, hogy csinálja. NYalogatja a padlót? ó, a kisfiam egyszer teregetés közben megtalálta az acélbetétes bakancsomat, és azt "dédelgette" vagy 10 percig. Tiszta sár lett a lába.

Mindezzel együtt még megfázva sem volt, most már mindenben feláll, nyitogatja a szekrényeket, rámol, és már nem csak a cipőket nyalogatja...burogatja a macskák vizesedényét, lopkodja a száraztápot, szétszórja a dvdket...lassan már hiányzik, amikor "csak" kúszott.

Kitartás, ne légy paramami:)

2011. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Bakancs és száraztáp :) Ez aranyos :)

Hát majd meglátjuk mi lesz nálunk.

Köszi a biztatást!

2011. márc. 3. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!