Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám csak hason szeret...

A babám csak hason szeret aludni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ez a 856-ik ilyen kérdés, de tényleg nem tudom mit csináljak. Mindenki mást mond, minden weboldal mást ír....


Babám (1 hónapos) hason szeret aludni, nemreg jöttünk csak ra. Eddig oldalt altattam, kitamasztva. Igy képes akar egész éjszaka (!) mocorogni, nyoszorgni, hallom ahogy erőlködik, nem kényelmes neki. Egyszer aztán hasra tettem, hat minden hang nelkul elaludt. Hozza kell tenni, hogy hasfajos, amiatt is sokszor erőlködik, de hason az is hamarabb elmúlik. Most hason altatok, sokkal nyugisabb de félek igy nagyobb a bölcső

halál kockázata. Van legzesfigyelonk. A gyerekorvos kifejezetten hason alvás parti, a koraszülött osztályon minden babat hason altattak, ott is azt mondtak hogy nincs jelentősége. A vedono pártatlan, viszont a neten meg a csapból is az folyik, hogy éjszaka ne aludjon hason a gyerek... Ti mit tennetek?


Masik kérdésem: éjszaka tisztába kell tenni a babat? Sokan azt írjak pl itt is, hogy ok nem szoktak ,csak ha nagyon tele a pelus. De honnan tudom ,h nagyon tele? En sokszor nem erzem, főleg ha csak nagyon pisis.


2015. máj. 26. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Mit csinálj? Semmit. Ha úgy szeret aludni, akkor úgy szeret aludni.

A bölcsőhalál nem a hason alvás miatt van.

2015. máj. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

A végén kezdem: ha pisis, és nem ázott át, ráér reggel, de az anyatejes kakitól se lesz semmi baja, viszont ugye ki szeretne kakiban aludni... Ha tisztába is teszed, ne kapcsolj villanyt max egy kis éjjeli fényt, ne beszélgess vele, csak halkan a lehető leggyorsabban intézd el.


A hason alvás csak egy a SIDS rizikófaktorai között, nincs bizonyított összefüggés, hogy okozója lenne. Nyugodtan altasd hason ha úgy szeret, főleg hogy légzésfigyelő is van... Sokkal fontosabb, hogy tudod-e, mit tegyél, ha a jelez a készülék.

2015. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

ha hason alszik, a bölcsőhalál fenyegeti, ha háton, akkor visszafolyik a tej, ha bukik és ebbe hal bele, ha az oldalán alszik, akkor a csípője megy tönkre... csak lebegve szabadna aludniuk :)

nyugodtan altasd hason, akár nappal is, viszont a légzésfigyelőt is mindig kapcsold be! örülj, hogy megtaláltad a babád egy számára a legkényelmesebb pozíciót!

éjszaka én csak akkor cseréltem pelenkát, ha bekakilt, vagy nagyon pisis volt a pelus, amit pl onnan veszel észre, ha a combja közepéig leér és kemény.

2015. máj. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem mind a 3 gyerekem hason alvó mint én

születéstől úgy aludtak a legjobban :-)


éjjel csak akkor ha kakis ...

pisit simán kibírja a pelus - 5-8dl folyadékot képes elnyelni egy 3as méretű ! ennyit nem pisil egy baba sem azért éjjel


altasd úgy ahogy szereti és akkor cserélj éjjel ha kakis ...

2015. máj. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat! Akkor igy járok el... Hasonlóképpen gondoltam en is egyebkent. De az aggódás mindig ott van...
2015. máj. 26. 10:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ahogy a babának kényelmes, úgy aludjon. Kisfiamat 4 hétig nem mertem hasra rakni mert a védőnő és az orvos sem javasolta, majd amikor a 4. héten kibukva írtam ide a gyakorira hogy mit csináljak a gyerekemmel nem alszik éjszaka, azt javasolta mindenki hogy rakjam hasra, ne foglalkozzak senkivel, próbáljam ki. Utána rögtön nyugodtabb éjszakáink lettek, csak 1-2szer kelt a fiam enni és könnyebben is vissza aludt hason. Ma már 2 éves, még mindig hason szeret aludni, sőt a fél éves lányom születése óta is hason alszik.

Ha van légzésfigyelő akkor meg végképp kár aggódnod.

Éjszaka akkor kell tisztába rakni a babát ha bekakilt. Normális esetben ha este kap tiszta pelust elalvás előtt akkor egy éjszakát, mondjuk hajnalig-reggelig ki kell bírnia még akkor is ha közben eszik a baba. Fiamat piciként többször tisztába raktam éjszaka mert ezt írták a neten, aztán rájöttem hogy tök felesleges, max ha bekakilt. Pár hét és rájössz hogy mikor van már igazán tele a pelus, konkrétan akkor akkora mint ha 5 pelenkát adtál volna a gyerkőcre. :)

Minden jót.

2015. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont igy voltam en is. Mindig oldalt altattam,aztan kb.4hetes volt mikor rajottem,h neki hason jobb.

a peluscseret is ak hagytam el ejszaka. 10p szoptatas,es alszik,mint a bunda. Mikor pelenkaztam ejszaka,ak neha 1.5orat is ebren volt.igy utolag nem is csoda. 6Honapos mar,es neha hason alszik,neha haton,ahogy epp fordul.

2015. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!