Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kaphat a baba Canderel stevia...

Kaphat a baba Canderel stevia edesitot a teaba?

Figyelt kérdés
4 szemet dobok bele neki. Naponta issza.ez nem art ugye?

2015. máj. 26. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
nem kaphat
2015. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miert nem?
2015. máj. 26. 14:03
 3/9 anonim ***** válasza:
En nem adnék neki.
2015. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért mert három éves korig csak cukrot szabad adni.
2015. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mennyi teába teszed? Nem lesz túl édes? Én ha kettőt teszek egy bögre teába, már borzasztó édes íze lesz.

Én xillitet teszek/tettem az italukba, natúr tejpépükbe, de csak éppen csipetnyit.

A sok cukor nem csak a fogak, és a fölösleges szénhidrát bevitel miatt káros, hanem a túlzott édes ízhez való hozzászokás miatt sem szerencsés, ez pedig áll a cukorhelyettesítőkre is.

2015. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
15 honapos. Kb ket honapja adom neki,mert jobban issza mint a vizet. ( vizet is kap,de abbol annyit nem iszik meg) cukrot nem akarok neki bele tenni,edesitot plane,mezet meg nem merek,gyumolcscukor hamar felviszi a vercukorszintet,igy a steviat probaltam ki. Ugy tudom novenyi alapu edesitoszer.most viszont valamiert eszembe jutott hogy talan ezt sem kene . megprobalom csak citrommal a teat,de h valaki tudj miert nem jo,azt megkoszonnem,ha informalna!
2015. máj. 26. 14:11
 7/9 A kérdező kommentje:
Kb fel liter teahoz.
2015. máj. 26. 14:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Magamat sem mérgezném ilyen bionak eladott sz.. ságokkal.
2015. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, egyébként megoszlanak a vélemények, van aki azt mondja, keveset, de lehet, van aki azt mondja nem lehet.

Az igazság az, hogy természetes édesítőszer, tehát elméletileg nem gondolnánk, hogy káros, de specifikus, csecsemőkre, babákra fókuszáló vizsgálatot nem végeztek, így nem tudni, az ő szervezetük hogyan reagál rá. (nyilván hatásmechanizmusa ugyanaz, mint a felnőtteknél, hisz az anyagcsere az anyagcsere, de a mennyiség fontos lehet)

8-asnak üzenem, a "bio" és a "természetes" nem szinonimái egymásnak. A stevia is csak akkor bio, ha bio minősítésű gazdaságban termesztették, állítottak elő belőle termékeket. A stevia egy növény, a belőle előállított édesítőszer természetes édesítőszer, amelynek előnye, hogy fogyasztása után nincs nagy inzulinválasz, nem emeli meg hirtelen a vércukor szintet. Jelentősebb, káros mellékhatása nem ismert.

A kijelentése kb. olyan butaság volt, mintha a kamilla teára mondta volna, hogy nem mérgezi magát ilyen "bio" szrsággal.

Nem árt néha tájékozódni.

Egyébként mi a párommal mindketten cukorbetegek vagyunk, így nálunk nincs itthon cukor, xillitet, eritritolt, steviát használunk. A gyerekeknek eleinte kevés xillitet tettem az ételeikbe, tényleg csak csipetnyit.

A nagyobbik mos már simán eszi, ha sütök sütit, készítek tejbegrízt, madártejet, gyümölcslevest xillittel, dzsemmet stb. De néha kap sima bolti édességet is, egészséges szervezetnek a sima répacukor mértékkel nem árt, semmi baja nem lesz tőle.

2015. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!