Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mernétek úgy vállalni második...

Mernétek úgy vállalni második babát hogy hulla fáradtak vagytok nap végére?

Figyelt kérdés

Türelem meg szeretet, minden van, de nap végére bedőltök az ágyba, és ennyi. És ennek is örültök :D

2 éves most az első, de én olyan 3-4 éves korára gondoltam tesót, a párom hamarabb szeretné, de úgy érzem hogy így nem jó ötlet hogy ennyire fáradt vagyok, vagy már mindig fáradt leszek? Vágyok másodikra, de emiatt picit félek is.


2015. máj. 26. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. máj. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én is hasonlóan érzek. mármint a fáradtságot illetően. bár nekem még csak 10hós a fiam, de én már szeretnék második babát.

amúgy én hogy fáradt vagyok a saját hülyeségem, viszonylag jól alszunk akár 6 órát is egyben :) de napom annyira össze vissza van, hogy biztos ott rontok el valamit, hogy sok minden összesűrűsödik és én általában agyilag vagyok fáradt. tehát én örömmel lennék terhes már. a fiam is egy angyal, ha nem érzi rajtam hogy kezdek megzavarodni :)

2015. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igazán kipihent nem mostanában leszel :) Nálunk is 2 év van a két gyerkőc között, és hasonló érzéseim voltak nekem is. De úgy voltam vele, hogy majd ezt is megszokja a kis testem, ebbe is belerázódok :) Bár a párom nagyon sokat segít, az eleje nem volt egyszerű. De nem éreztem magam sokkal hullábbnak esténként, mint az egy gyerek mellett. :)
2015. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Én a helyedben megvárnám amíg ovis lesz a nagy. Nyilván túlélnéd valahogy, ha most lenne második, de nem jobb lenne, ha élvezni is lenne időd? Ha csak nincs valami különleges ok (pl. életkor v betgegség) akkor várjatok még.

Férjed meg ha annyira erőlteti, akkor bízd rá egy hétvégére a gyereket és menj el pihenni valahova. 2 egyedül átvészelt nap után tuti neki se lesz annyira sürgős:)

2015. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 5 év a korkülönbség, a kisebb most 6 hetes, és eszméletlen fáradt vagyok! Pedig a nagy már okos, értelmes, napközben oviban van, délután elvan sokszor egyedül is és önálló. Mégis baromira ki tudnak fárasztani...

El sem tudnám képzelni, hogy egy kicsi gyerek mellé szüljek még egyet. Jobb a nagyobb korkülönbség, legalábbis nekem.

2015. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

"Mernétek úgy vállalni második babát hogy hulla fáradtak vagytok nap végére?"


Igen:) Most is tök fáradt vagyok estére. 6hós lesz a lányom. Nem jött még meg a menzeszem,és hát.. benne van a pakliban,a szívem mélyén örülnék egy kisbabának.De én lehet mazochista vagyok:)

2015. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
13 honapos a fiam...és sajnos teherbe estem. egyértelmu, hogy nem tartjuk meg... idegileg nem birnánk. (mindketten dolgozunk, szulés után pedig 16 héttel nekem vissza is kellene mennem dolgozni)
2015. máj. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves a babám és múlt héten kicsit aggódtam, hogy mi lenne ha terhes lennék. Nem mintha nagy esély lenne rá, de kicsit aggódtam. Én úgy érzem, hogy mikor teherbe estem (első baba) a lehető legjobitt voltam, edzettem, nyugis melóm volt amit szerettem, tele voltam energiával, egészséges voltam. Szülés után ez teljesen megváltozott. Most, hogy 1 éves a babám azt érzem, hogy 0-án vagyok. Nem azért, mert fáradt vagyok hanem ,mert szoptattam az rengeteg vitamint kivett a szervezetemből 3 mindig arra figyelek, hogy a bbaámnak meglegyen rendesen a reggelije, rendes ebédje, uzsi, vacsi, stb + folyamatos jelenlétet kíván és magamra szinte alig van időm. Néha elmegyek barátnőkkel stb, de a mindennapokban van hogy este jut eszembe, hogy ja én ma még nem is ettem. Szóval én nem a fáradtság miatt ne vállalnám be, hanem mert úgy érzem a szervezetem nincs kész arra, hogy egy babát kihordjak, lehet hülyén hangzik de félek nem kapna elég vitamint a szervezetemből. + maradt is rajtam 15 kiló plusz, amit le akarok dolgozni a következő baba előtt, mert tudom ha újra terhes lennék a terhességem végére megint jönne fel + kiló és az már nem lenne egészséges, így is van rajtam plusz kiló rendesen. Szóval elég sokmindentől függ. 3-4 év az jó olyan szempontből, hogy beadhatod bölcsibe-oviba és a babával otthon tudsz lenni, de én pl. a két gyerek között szeretnék dolgozni, beindítani egy vállalkozást amit a második gyerek mellett később rugalmasan tudok mellettte is csinálni.
2015. máj. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen :D Én is hullafáradt vagyok estére 20 hónapos a lányom, és tervezzük a kistesót, igaz csak nyár végén állunk neki a babaprojektnek, mire megszületik addig majdnem ovis lesz a nagy és tudom hogy nehéz lesz, de annyira szeretném már, egész nap rá gondolok, nem gondoltam hogy ez a varázs a második babánál is meglesz. :)
2015. máj. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!