Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párom az öt hónapos babának...

A párom az öt hónapos babának tojást akar adni. Mert Kínába ez a szokás, hiába mondom neki hogy allergiás reakciót okozhat meg nem tudja megemészteni. Ti mernétek adni az öt hónapos piciteknek, csak hogy szent legyen a béke?

Figyelt kérdés
Szerinte a baba ettől lesz erős....és a neten néztem hogy itt tényleg az a szokás.

2015. ápr. 5. 15:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
20%

Semmi baja nem lesz tőle a babának. Csak nálunk mondják mindenre, hogy allergiát OKOZHAT. NEM azt, hogy okoz, csak okozhat.

Én már 4 hónaposan kaptam tojást, és semmi bajom. Holnap leszek 80 éves.

2015. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Gratulálok és boldog születésnapot :) holnap adunk neki egy kis sárgáját vízzel hígitva, hát igen régen nem paráztak ennyire mindenen és mégis felnőttek az emberek légzés figyelő, elfordulásgátló párna, szoptató párna, babavíz és társai nélkül is....
2015. ápr. 5. 15:47
 3/30 sandrachnologic ***** válasza:
68%
A legtobb allergén étel nem azonnal csinal allergiás reakciót, hanem esetleg évekkel kesobb vagy csak felnott korban. Nekem is tejat adtak anyámék taoszer helyett 23 eve, 16 évesen derult ki a tejallergiam. A fiam is tejallergias, de neki melle tojás es szoja allergiaja is lett. Pedig minden taplalasi szabályt betartottunk, es megis. A tejallergiaja veleszületett, a tobbi jott hozza. Nem kívánom senkinek sem a diétát es az ezzel járó plusz aghodalmat, munkat es kiadásokat. Nem minden allergiás reakció csak nehany pittyi-pottyibol áll, ami majd elmúlik, nekunk a tojastol pl. Fullad a gyerek... En nem adnék, de ez mas kerdes, mindenki azt es akkor ad a gyerekének amikor akar..m
2015. ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező, ugye nem gondoltad komolyan, hogy az első válaszoló az nem kamu volt!

Meg ha te is így gondolkozol, akkor lehet te is kamuzol, vagy valami nagyon nagy hiba van veled!

Nem, nem adnék tojást az 5 hónapos gyereknek!

És hagyjuk már végre ezt a régen mi is kaptunk ezt, vagy azt, mégsem volt bajunk tőle! Persze, akkor nem, de nézzél már körbe, hogy hány ember szenved allergiában, különböző emésztési problémákkal küszködve! Én 27 éves vagyok, de 2 fajta gyógyszert szedek rendszeresen az emésztésemre, mert különben rosszul lennék. Ki mondja meg, hogy nem azért, mert annak idején ideje korán egy csomó olyan dologgal tömtek, ami nem tett jót!

Vannak dolgok, amiket valóban túlspiláznak a mai világban, de azzal igen is egyet értek, hogy nem mindenhez érett még a babák gyomra, hogy kellően megeméssze, így igen is a fokozatosság elvét jó követni és megvárni, míg elég érett lesz a baba gyomra és emésztése ahhoz, hogy nehezebb dolgokat is ehessen.

Sőt, ha belegondolok, hogy nagyon sok felnőtt ember a főtt tojástól kikészül, konkrétan fáj a hasa tőle és mondjuk egész nap fel van puffadva, rossz lesz tőle az emésztése, akkor ennek még egy 5 hónapos babát kitenni???

Nincs eszénél az ilyen ember, az is biztos.

Amúgy meg bizonyos országban a kutyát, meg a macskát is megeszik, meg bizonyos állatnak a szemét, a méhlepényt, akkor tegyük mi is azt?...

2015. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Nah, utolsó pont jónak írtad a kutyát :)
2015. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
48%
Semmi szüksége a tojásra.
2015. ápr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk 11 hónaposan elég csúnya allergiás reakciót okozott néhány pici falat tojásrántotta, még az egyik szeme is feldagadt, rohantunk a kórházba (persze hétvégén). Aztán 15 hós oltás előtt kellett neki adni, mert állítólag az oltóanyag is tartalmazhat tojás fehérjét, ezért a doktornő mondta, hogy jó keményre főtt tojás legyen, mert ha még mindig nem bírja, akkor kórházban felügyelet mellett oltják csak.

Akkor már nem volt tőle semmi baja, de kifejezetten mondta, hogy minimum 10 percet főjön.

Ebből okulva én nem adnék semmiképpen.

Ezt mindig le szoktam írni a tojásos kérdéseknél ha látom, mert ez tényleg kőkemény saját (negatív) tapasztalat.

2015. ápr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 sandrachnologic ***** válasza:
100%

Utolso valaszolonak, akkor a kullancsoltasnal is figyeljetek majd, ha keritek, mert az is tojásos.


Nekunk asztmás rohamot okoz a tojás, köhögést okoz napokra ha mar olyan ételt eszik, ami akar csak nyomokban tartalmazza, meg az oltokozpont sem vállalta az oltasat, pedig szerettük volna, mert sokat kirándulunk.


Nem tudom egyebkent, hogy egyes emberek miert nem tudjak elfogadni, hogy nagyon sok dolog változik a gyereknevelesben az irányelvekben. Mindig csak ez a "regen mi is ... Es megis itt vagyunk/tuleltuk/semmi bajunk!". Persze, hat a barlang is jo volt, de azert csak jobb most a lakasban/hazban elni. 😊

2015. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Minden nemzet genetikai állománya más. Ami egy kínai babánál lehet, hogy nem okoz gondot, az egy magyarnál okozhat! És fordítva is. A japánok egyáltalán nem tudják megemészteni a tejet és az alkoholt is nehezen bontják le, ezért nagyon kevéstől már berúgnak.

Én nem engedném a tojást. Akkor sem, ha félvér a gyerek. Veszélynek teszed ki őt ezzel.

2015. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Köszi kedves 8-as, azóta már 3 éves is elmúlt, és kutya baja a tojástól, de ez "jó" lecke volt annó.

Az is fontos, hogy jól meg legyen főzve, mert lehet a kemény tojás nem okozott volna gondot, de a félig nyers rántotta kiverte a biztosítékot nála.

Le is cseszett a doktornő, hogy 1 éves kor alatt adtam tojás fehérjét (pedig már 11 hónapos volt).

2015. ápr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!