Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabások, melyiket választan...

Kisbabások, melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
nemsokára megszületik a babánk, és két lehetőség van. Egy kicsi (30nm)lakás egy szobával, a lakás kissé zajos, van 1-2 zűrös szomszéd, de jó környéken van, nagyon jó a közlekedés, és közel vannak a nagyszülők, így bármikor tudnak segíteni. Vagy egy csendesebb lakás két nagy szobával, de a harmadikon, lift nélkül. A környék már nem annyira jó, és a szülők is messzebb lennének. Melyikek a fontosabb szempontok egy babával?
2015. máj. 27. 09:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
2.
2015. máj. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt semmiképp. A másodikat attól függ, hogy mit értesz nem annyira jó környék alatt. Ha nagyon gáz a környék akkor inkább keresnék harmadik lehetőséget.
2015. máj. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hosszabb távon a második. Mi egy garzonban lakunk a most 16 hónapossal. A legelején nagyon jó volt a pici lakás, de kb egy éves korától már jó lett volna egy külön szoba neki. Szóval ha nem gond, hogy nemsokára újra kell költözni, akkor az első, ha maradnátok tovább, akkor a második.
2015. máj. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
1 szobásba nem szülnék.
2015. máj. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

Mi elköltöztünk a 30nm-es lakásból egy hónappal a szülés előtt, mert nem fértünk el, így utólag nagyon jó döntés volt.


Viszont ha nincs lift, akkor a babakocsit felejtsd el, legalábbis ha egyedül indulsz el. Szerezz be egy hordozókendőt.

2015. máj. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
második, a csend felbecsülhetetlen kincs. A zajos szomszédok meg agyrém. A szülőknek meg ha unokáról van szó nincs távolság. :))) És kell a két szoba.
2015. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
a liftet mérlegled, h mikor elmész bevásárolni és a kicsivel babakocsiban leszel, bírni fogod e a terhelést, cipekedés! Én "lánykoromban" a szülői házban 4. emeleten lift nélkül laktam. Katasztrófális volt minden nap megjárni kb 300 lépcsőt, főleg nyáron, nagy pakkal! Terhesen már nem is mentem anyuékhoz, ők jöttek hozzánk. (liftes házban lakunk) .. Tehát ezt mérlegeld!
2015. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Mindkettő átmeneti lenne, a baba 1-2 éves koráig. Én is érzem, hogy nagyon kicsi lesz a mostani, és mennék, de a lift hiánya és az, hogy a nagyszülők messze lennének, ha bármi van, az kissé visszatart, csak nem tudom, ez mekkora hátrányt jelent. Meg nagyon szeretjük a mostani környéket, sok a zöld, a park, a másik helyre ez nem jellemző.
2015. máj. 27. 11:02
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Ha ideiglenes úgyis, akkor maradnék a helyedben. Amíg kisbaba nem rossz a kis lakás, kevés a takarítás, mindig látod a gyereket. Nekünk bevált az elején a garzon, most költözünk egy két szobásba, ahol nincs lift, már nem nagyon fogunk babakocsizni úgyse. 3-as voltam.
2015. máj. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi is most vagyunk költözőfélben, aminek az egyik oka a kicsi lakás (40 nm galériával együtt), a másik a lift hiánya volt.

A férjem kora reggeltől késő estig dolgozik, a fiam nagy baba, én 50 kg (ő ruhástól, plusz hordozó kb 14), plusz a szatyrok, mert nekem kell általában vásárolni és mire felcaflatunk a millió lépcsőn, úgy érzem menten összeesek... babakocsit meg én gyerekestől már végképp nem bírok le meg felcibálni, újszülöttként meg azért volt nehéz, mert császároztak és ha emeltem, feszült a seb...

Szóval lift nélkülibe, gyerekkel még egyszer biztos nem mennék...

2015. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!