Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2008 októberében született...

2008 októberében született babátokat mi köti le, mekkora, milyen a napirendje, mit eszik?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
24-én volt 16 hós:) néha elvan, néha nehéz:) most épp a mágneses rajztáblával játszik, valamit cirkál és letörli, majd integet, hogy szia, eltűnt. Sok könyvet néz, mindent mutat ha kérdezed, ritkán beszél, inkább ö-ö, nyüsz-nyüsz! Zenélőbizgentyük nyomkodása még mindig menő, néha tologatja a kisautóit. Kint szeret lenni a legjobban. Ittbent néha sok vagyok neki:) főzi/gyümi/joghurt/tejpép a kedvenc, néha eszik virslit, májkrémes kiflit, husit töm, kis rizst, palacsintát. Akaratos nagyon, tud visitani ezerrel:€
2010. febr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A fiam,08.10.29én született

Amit nagyon szeret:a tvshoppos reklámot,és amúgy is,mindent ami reklám.Ha egész nap menne,se lenne gond.Van egy plüss hintalova,egy éves szülinapjára kapta.Mostanában úgy egy,másfél hónapja lett a sláger.Egyedül felül,leszáll és hintáztatja magát.Amellett szereti a szájharmonikát,sípot fújni-persze csak pillanatokra.Van egy olyan játéka,amibe 4golyót kell kis kalapáccsal beütni,és az alján kijön.Ez is újabban egész jól leköti.És a kismotor.Egyenlőre csak a lakásban.és ez még nem tökéletesen megy neki.

Amellett imád mindenhova felmászni,megmászni.És a virágcserép vizébe pakolni :-(

És természetesen érzéke van a távkapcsoló használatához,imád a merő/főzőkanalakkal játszani,mostanában a fazekak kipakolása van soron :-)

Kint még mindig nagy sláger a hinta,és újabban mióta megy,és nincs hó a kavicsok fel szedése,és átpakolása más helyre.

Nagyon érdekli a világítás is.Akárki jön,annak megmutatja a lámpát...

Napirend:

Átlagosan fél 7-7körül kezdődik a nap.Akkor majszol egy kis kenyeret,vagy kiflit,kekszet....majd 9körül egy bő 40perces-órás séta,ez idő függő is(babakocsival,mert babás vagyok és így könnyebb)Közben majszol sajtos kiflit,iszik teát(mézzel cukor nélkül),fél 12körül ebéd,ami mostanában tarhonyás hús.Vagy amit épp eszünk mi is.Majd dél 1körül elalszunk-én is vele-ez átlagban fél 2-fél 3ig tart,attól függően mennyire volt fáradt.Magunkhoz térünk,és újra sétálunk egyet.Kb egy órát.Aztán játék,hancúr bent olyan fél 6-fél 7ig,fáradtság függő.Fél 6körül vacsi,ami szintén főtt kaja(átlagban az ami ebéd volt)vagy 2ü gyümölcs;joghurt...

Utána nem sokkal fürdés,majd eszik egy vagy két pohár krémtúrót és iszik 150ml vízből babatejet vagy tápszert.És alvás.Ami max fél 8ra megtörténik.

Éjejl csak ha fogzik ébred meg,átlagban hajnalban olyan 4körül hozom át magam mellé,akkor megissza a pohár tápot,és vissza alszunk.

Olyan 82-84cm között van(nem tudom pontosan,és 11300g

ja és még álmában sem áll meg,állandóan mozog.

2010. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2.vagyok:

felismeri,és mondja mutatja a kutyát(vau vau),cicát,autót.mint élőben,mint képen.És a múlt héten mondta ki,hogy "abuka"-apuka.intenzíven "rajzol" vonalakat.A kimondott fiús játékok,mint az autók nem nagyon érdeklik még.Szeret építeni,mint kockából,mint lego szerűséggel.

2010. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 2008. november 3-án született... egy pár nap ide vagy oda...:-)

Imád maga után húzogatni tárgyakat, mindegy hogy apának nadrágszíjja vagy a formabedobós teknős. Még mindig imádja a PET palackokat pakolgatni, leldönteni, hurcolászni. Rámolja ki a fiókokat, elrejt bennük nem odavaló tárgyakat. Ha a konyhában vagyunk, rámolja ki a szekrényből a műanyag keverőtálakat, adok neki fakanalat és ő is főz. Pakolgatja szét és egymásba vissza. Konzervekből épít tornyot és imádja lerombolni. Szereti a hűtőmágneseket. Szeret kotorászni és pakolászni zsebekben, táskákban. Kedvenc zenéjét ha meghallja rádióban vagy a telefonomon bekapcsolom, akkor táncol.

Mostanában nincs túl jó étvágya, javában bújnak ki az örlőfogak. De azért nagyon szereti a sütőtököt, a leveseket, tejfölös ételeket, tésztákat, nagy kedvenc a póréhagymás vajkrém, a túrórudi, tejszelet, krémtúró, nudli. Az utóbbiba próbálja beleszúrni a villáját és teszi a szájába, kisebb-nagyobb sikerrel.

Egyébként 81cm és 11,5kg.

Reggel fél 6 és fél 7 között kelünk, attól függően, éjszaka volt-e ébredés. Reggel én gyorsan megfőzöm az ebédet, addig pakol és utána megyünk levegőzni, barátokhoz, vagy játszóházba. 12-kor szigorúan ebédelni kell, 1 órakor teszem le aludni. Kb 40-50 percet alszik, esetleg ritkán vissza tudom altatni még 10-20 percre. Elrágcsál pár szem háztartási kekszet, abonettet, hamlettet vagy fornettit és megyünk ki megint sétálni.

6 körül vacsora, 7 körül fürdés és 8-fél 9 között alszik el.

És nálatok? Hogy zajlik a napotok? Mit szeret a babád?

2010. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat. A kislányom 7 körül ébred, akkor szopizik, fél kilenc körül gyümölcsöt kap 7 gabona pehellyel. Délelőtt házimunka, amiben ő is részt vesz, majd 11 körül alszik 1,5-2 órát. Közben főzök, neki még külön, mert több zöldséget használok a főzelékeibe. Ha felébredt, akkor ebédel, aztán játék, háromkor megyünk sétálni, előfordul, hogy elalszik a babakocsiban fél órát. Aztán hazajövünk, uzsonnázik, ami tejpép, joghurt, vagy általam készített túrókrém. Estig eljátszik, csak tudjon a közelében valakit. Fél nyolckor vacsorázik, ami újra gyümölcs vagy sütőtök gabonapehellyel. Nyolckor fürdés, utána szopi, 9 körül alvás reggelig. Neki is jönnek az örlő fogai, ritkán megébred éjszaka. Játszani hűtőmágnessel, telefonnal, mágnestáblával palackokkal szeret, inkább a konyhai dolgok érdeklik, a játékai nem kötik le annyira. 11,5 kiló és 84 cm. Jár szépen de kicsit nógatni kell, az utcán ereszkedik a térdére, nem szereti még a cipőt a lábán. Most bújik a 12-ik foga. Néha sajnálom, mert úgy érzem, hogy unatkozik, de nem tudok már kitalálni újat. Szeret még bújócskázni, Halász Juditra, Kolomposra táncolgatni pár pillanatig, széket tologatni, pöszöket felszedegetni, és ideadni. Sokat izgulok azon, hogy jól nevelem-e hogy sikeres felnőtt legyen. Kívánom mindenkinek, hogy egészséges babája legyen, aki felnőttkorában is megállja a helyét. Sok sikert ehhez, és türelmet.
2010. febr. 26. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:
ugyan azt mint az elso irt egy az egybe. :))
2010. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolso,ja csak 28an lesz 16honapos
2010. febr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, közben fürdött és evett egyet, húzza már a lóbőrt:) amugy 8 körül kel, akkor tápizik majd játék ,2 óra elteltével eszik a reggelimből egyre jobban, mostanában hogy melegebb van, mikor 11 körül kimegyünk sétálni, bealszik, pedig korábban 2- ig is elvolt. Ha elaludt( persze igy ebéd nélkül), simán álmában levetkőztetem és lefektetem a kiságyába, ott alszik 2-2,5 órát. Felkel farkas éhesen, jól beebédel, kis játék, házimunka, aztán kimegyünk normálisan sétálni vagy mamáék jönnek, vagy barátnőm a kislányával, vagy anyósomhoz sétálunk, vagy uszodába megyünk. Aztán hatkor eszik egy adag kaját, átalában gyümis főzeléket vagy tejpépes gyümit, itthon játszunk, apa is hazatalál ekkorra, majd fél kilenc-kilenc köruül fürdés, fekvés előtt 240 tápi, igy fél tizre kidől:)
2010. febr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!