Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2008. októberében született...

2008. októberében született babákra lennék kíváncsi, hogy mekkorák? Miket tudnak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia, az én babám szept végén született, talán még belefér ebbe a kategóriába :). Jelenleg 72.5 cm és 7.8 kg. A kislányom faros volt, és úgy hallottam, hogy mozgásilag lassabban fejlődnek a faros babák, mint társaik, úgyhogy valszeg más ilyen idős babák már többet tudnak nála.

Egy fél hónapja fordult először hasra egyedül, vissza még nem tud. Tapsikolni tud, élvezi a kukucs játékot, eljátszik egyedül is a játékaival. Foga még nincs, de szerintem hamarosan kijön az első. A hozzátáplálással kínlódunk, eléggé elutasító mindennel, de azért nem adom fel :). Dióhéjban ennyi. A te babád miket tud?

2009. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia, nekem 6,5 hónapos a kisfiam, elég nagy srác: 72cm és 9600g körül van:) Ő rengeteget forgólodik hasáról hátára és vissza, szóval egyedül már nem lehet hagyni sehol:)

Kb. 1 hete jött ki az első foga és most küzdünk a másodikkal.

Rengeteget kacarászik,gagyarászik, ő is szereti a kucsulós játékot, két kézzel fogja a tárgyakat, egyedül iszik üvegből. Nagyon érdeklődő mindent tudni szeretne.

Küzdünk mi is a hozzátáplálással, hol jobb napjai vannak hol kevésbé. Most a fogzás miatt kevésbé:(

Kedvencei: őszibarack, sütőtök, sárgarépa-krumplibpüré, szereti a csirkehúst is:) Röviden ennyi...

2009. máj. 4. 10:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom 2008. szept. 29 - én született, 2500 g - mal és 47 cm- rel. Most 70 cm, 7,3 kg, segítséggel megül és kb. 1 percig áll is. Forogni nem nagyon akaródzik neki, mikor, milyen kedve van hozzá. Ha hasra fordul mászni szeretne, de még nem tudja négykézlábra emelni magát. ő is faros volt, kicsit gyengébbek az izmai, a héten kezdjük el vele a tornát. Tapsikolás megy neki, kukucskálást is élvezi. Folyamatosan halandzsázik, mesél a játékainak. Már elég jól megérteti magát, mit szeretne. Hirtelenjében ez jutott az eszembe.

7 hós anyuka

2009. máj. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10:11 - es vagyok. Foga még nincs, hozzátáplálással meg úgy vagyunk, hogy ebédre megeszik 7 - 8 kanál főzit ( krumpli, répa, karfiol, alma - ezek külön - külön vagy keverve) utána szopizik, de más napszakban még nem kell neki semmi sem.
2009. máj. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Okt 31-én született, 53 cm 2980 g volt, kislány.

Minden irányba fordul, segítséggel üldögél (muszáj, mert hisztizik érte). Remekül hallgat a nevére, egy-két szót felismer már (pl a "pá-pá"-t már próbálja mutatni). 2 foga van, lábát megfogva gurul oldalra, direkt ledobálja a játékait (anya úgyis felveszi) és hangosan kacag hozzá! Gyönyörűen tud hisztizni, egyik kézből másikba áttenni dolgokat, lábról zoknit leszedni, akaratát érvényesíteni. :D Egyebet nem igazán. Mit kéne még tudnia?

Ja, 3 napja újra átalussza az éjszakát (kop-kop), szépen eszik kanállal, a nem túl nehéz cumisüveget megtartja.

Jelenleg kb 7 kg, 68 cm. Tanácsadásra szerdán megyünk, tehát pontos adatokkal akkor tudok csak szolgálni. :)

Egyébként le vagyunk maradva? Tiéd mit csinál?

2009. máj. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10:17-es vagyok.

Látom, mire bepötyögtem telefonnal, már írtatok többen. :)

Nálunk a gyümölcs nagyon jól megy, a zöldség kevésbé. A karfiolt, sütőtököt pl kifejezetten utálja (pedig én szeretem).

Mászna, de nem tudja még megemelni úgy magát.

Sikít, kiabál, "beszélget", "panaszkodik".

Ennyi.

2009. máj. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam szept. 22- én született, 3400 gr és 51 cm-el. Most 8200 gr és 66 cm. Hozzátenném, hogy én is csak 155 cm vagyok.

Tud már mindkét irányba forogni, négykézlábra áll, néha a térdét felemeli, a fenekével meg az égnek pucsít, ilyenkor néha felborul, hátra felé kúszik, egy-egy négykézlábazás is összejön, de csak hátra felé. Ha fogom a kezét, vagy megkapaszkodik valamibe fel is áll, de még gyenge hozzá és le is csücsen rögtön.

Sajnos egyedül nem szeret játszani és sokat sír ha nekem dolgom van, de gondolom ez idővel majd csak jobb lesz. Szeret nagyokat aludni, nappal 2-szer 2-3 órát is, de éjjel még háromszor szopizik. Nagyon jókedvű és imádja a nővérkéjét. Ha hagynám, naponta több órát is nézné a tv.-t. Kedvenc időtöltése, hogy kiteszek egy plédet a fűre és ott a pici kezével bogarászik a fűben. Mindenkinek ló egészséget kívánok!

2009. máj. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.Okt.29.-én született 4kg-val és 53 sm-vel a lányom.Most kb.68cm és 7kg.Mosolygós,kiegyensúlyozott baba.

Forog hátról hasra és vissza,be nem áll a szája(gagyog,ha csikized kacag),egyedül megül pár percig,ha felültetjük,muszáj,mert különben nyüglődés van .A játszószőnyeg letéphető játékait 2 másodperc alatt letépi.Ivás közben fogja a cumisüveget velem,meg úgy amúgy mindent ami a keze ügyében van.Térdelve rugózni is szeret.Szeret kanállal enni,2x eszik szilárdat,3x szopizik,az éjszakát átalussza.Imád pancsolni este.Nagyon érdeklődő.Fogunk nincs még.Szeret kapaszkodni a hajamba .Most próbálkozik az apróbb tárgyak fogásával pl.medál a nyakláncon

2009. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes babáitok vannak! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok mindenkinek!

10:11 - es anyuka

2009. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!