Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött öltöztetése?

Újszülött öltöztetése?

Figyelt kérdés

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy újszülöttet hányszor kell egy nap átöltöztetni? Odáig tudom, hogy kifolyt a pelenka tartalma, lebüfizte magát, de az napi kb hány alkalom? Azért kérdezem, hogy hány rugit, illetve bodyt vegyek neki mielőtt megszületik.

Az előke mennyire "védi meg" az átöltöztetéstől?


2015. jún. 1. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Hú.. ez nagyon baba függő. Az én gyerekeimet az első néhány hétben volt, hogy napi háromszor át kellett öltöztetni. Az esti fürdés után is mindig tiszta ruhát kaptak. Persze, ha előtte egy órával cseréltem le akkor nem. :) Előkét én nem használtam ilyen esetekre, de egy próbát megér, hogy szopizáskor ráadod és ha büfizett meg minden, akkor leveszed.
2015. jún. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a bukások egy részétől megvédi,de nem mindtől. peluscserét meg a bodyk szoktak megsínyleni. lehet,hogy 2,lehet,hogy 4 átöltözés lesz,nehéz megmondani.
2015. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Volt olyan nap, hogy kompletten 4 garnitúra cucc kellett , volt olyan hogy 2. Volt hogy majdnem minden pelenkázásnál cserélni kellett a bodyt,egy nap 6x, de a rugi még jó volt, és forditva is előfordult, hogy csak a rugit büfizte le, a body még maradhatott.

Nekünk minimum 10-12 body és rugi kellett az elején és igy is gyakran mostam.

2015. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm szépen, ezzel nagyon sokat segítettetek!
2015. jún. 1. 11:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi vettünk 16 bodyt és 12 rugit... Még sok is volt :D Minden nap mostam. :)

2015. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon babafuggo. Az en babam szinte soha nem bukott, egy kezemen meg tudom szamolni kb, az is csak par csepp volt szinte, a pelusbol sem surun folyt ki a cucc, szoval napi 1 szett kellett nekunk
2015. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám, hogy több bodyt, rugit szerezzetek be. Az én kisfiamat is van, hogy 4x öltöztetem kak, büfi miatt.

Egyébként este, fürdés után adok rá tiszta ruhát, de ha előtte akár 2 órával cseréltem, és tiszta, akkor marad az.

most 3 hónapos, és éjszaka úgy öltöztetem hogy body, kisnadrág, pizsamanadrág, azt pedig 3-4 nap után cserélem, ha addig nem piszkítjuk össze:-)

Előkét én nem használok.

2015. jún. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.Lemaradt, hogy csak a pizsi alsót hagyom több napig, a bodyt minden nap cserélek. Én nem mosok minden nap, hanem heti 2x, vagy 3x.

Én kapásból vennék 12-12 bodyt, rugit. Ha minden nap mosol, és egyből be tudod vasalni, akkor nem kell annyi. De nálam ez nem működik.

2015. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én is így számolgattam, hogyha többször öltöztetek, jó lenne, ha nem kéne minden nap mosni, sikerült olcsón vennem ruhákat meg kaptam is, eddig 20 db van összesen (body, rugi, napozó vegyesen).


Azt én is gondoltam, hogy erre egyértelmű szabály úgy sem lesz :) Majd kitapasztalom.


Minden jót Nektek.

2015. jún. 5. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!