Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire durva amit...

Tényleg ennyire durva amit csinálok?

Figyelt kérdés
Egy hetes újszülött babámat a köldökcsonkja miatt nem fürdetem konkrétan ,azaz nem teszem kádba ,hanem minden este alaposan olajjal és vizes vattával alaposan megmosdatom ,hajlatait többször is ,majd szárazra törlöm.Igazán annyira jobb lenne ,ha 2 percre beletenném a fenekét 10 cm vízbe ,majd utána végezném el ezt a műveletet?Csak mert úgy néztek rám egyesek mikor ezt elmondtam ,mint egy utolsó igénytelen emberre.Első babám ,még megtartani is nehéz mert állandóan mocorog.Én is már várom hogy leessen a csonk ,de mindenki annyira a fejembe verte a kórházban is hogy még véletlen se érje víz.
2015. jún. 4. 19:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Nem igazán van még mit mosni ekkora babán.

Két-három naponta hajlatokat töröld át. A tokáját érdemes naponta a befolyó tej/tápszer/nyál miatt.

A fenekét pedig úgyis nedves törlőkendővel áttörölgeted pelenkázásnál, annyi bőven elég.


Egy éves a lányom, tehát nagyjából ilyenkor született tavaly. Én is így csináltam. Nem igazán izzadnak még, koszban nem járkálnak. Semmi baja nem lesz a ritkább tisztogatástól.

Másnak meg ne mondogasd, így beszólni se lesz lehetősége.

2015. jún. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Én minden nap fürdetem a fiamat onnantól fogva, hogy megszületett, akkor is, amikor még megvolt a köldökcsonkja. Csak azt víz nem érte. Tehát volt valamennyi víz a kis kádban, a karomra tettem, beletettem a vízbe és a többi részét érte a testének a víz, a hasát nem. Nagyon szépen le lehet mosdatni így is a picit.
2015. jún. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Így van, ahogy az első mondta, nem kell mindenkinek mindenről tudni. Semmit nem csinálsz rosszul.


(Külföldön egyébként nem baj, ha a csonkot víz éri, szép óvatosan szárazra kell itatni, esetleg hajszárítóval megszárítani. Tilos alkoholozni meg a mérgező hexaklorofénes hintőporral kezelni, mert annál később esik le. Ebben is csak mi, magyarok vagyunk száz évvel lemaradva...)

2015. jún. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
igazából csak párom szüleinek meséltem mert nyaggattak hogy szeretnék nézni az elképzelésük szerint hatalmas fürdetést (elég idősek már ,párom az egyetlen gyermek ,a gyerekünk az első unoka ,szerintem nem is igen emlékeznek rá hogyan is megy ez) ,szóval elmeséltem hogy van ez most nálunk és nagyon csúnyán megszóltak ,azóta is bánt főleg így kezdő anyukaként.szeretnék mindent a legjobban csinálni és az ilyen dolgok miatt állandoan bőgök ,mert mindenki mást és mást mond ,ahogy én logikusnak és jónak találom az csak sz.r lehet.
2015. jún. 4. 19:52
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
En kulfoldon elek, es igen, itt tenyleg nem kell semmivel kezelni a csonkot. Az en babamnak egy hetesen le is esett, szep koldoke lett. Alkohol meg hintopor csak lassitja a folyamatot, sokszor olvastam, hogy meg a 3 (HAROM!!) hetes babanak mindig nem esett le a koldokcsonk. Itt amugy tenyleg az sem gond, ha vizes lesz, fel kell itatni a vizet es kesz. Azt meg kifejezetten nem ajanljak, hogy minden nap furdessunk egy ujszulottet (kimarad a korhazban a szules utani furdetes is, csak megtorolgetik oket). Nem csinalsz semmit sem rosszul, ne aggodj :)
2015. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
teljesen jól csinálod nyugi :) mi anno a férjemmel együtt fürdettük a picit. nagyon kevés kb 5cm es víz volt a kádban, és locsolgattuk. nekem így alaposabb volt, de az is elég ahogy te csinálod. :)
2015. jún. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

5.válaszolo, mintha csak én irtam volna a kommentedet :D

itt is megtorolgetik a babákat a szulés után, és abszolut nem probléma, ha viz éri a koldokcsonkot. (nem is hallottam még eddig errol, hogy nem érheti viz)

a javaslat szerint kétnapont kell a babákat furdetni..jaaa, és nem annyi vizben mint otthon (hogy éppen csak éri a fenekét a viz), hanem rendesen lebegtetni kell oket a vizben.

2015. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

én esetleg az olajról beszélnélek le ha lehet :) ilyen melegben borzasztó kellemetlen tud leni az olajos bőr, egyébként se ajánlják már a hajlatok olajozását, de ha mégis, azt fürdés előtt, szóval leázik.

és a vatta helyett egy puha textilpelussal szerintem sokkal egyszerűbb lenne letörölgetni a bőrét :)


én fürdettem minden nap, de az igazság, hogy a te módszered lehet hatékonyabb :D tök béna voltam, semmi segítség, kiengedtem a vizet, egyik kezemmel a baba fejét fogtam, másikkal a popsóját, beleengedtem úgy, hogy persze csak a köldökét lestem, és persze egyből rájöttem, hogy 2 kezem van, szóval ki is vettem a vízből és ennyi volt a fürdés hétköznap :D

2015. jún. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Kíváncsi vagyok, ki lehet az igazság magányos tudója, aki lepontozott mindenkit, aki leírta, hogy külföldön nem kezelik a köldökcsonkot, de ahhoz már gyáva volt, hogy meg is indokolja.
2015. jún. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
arra a fürdetésre még várhatnak. nekem 2-3 hónapos koráig ordított a kiskádba. eleinte utálják még idő mire megszereti
2015. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!