Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 4 hónapos. Anyósomék...

Kislányom 4 hónapos. Anyósomék és sógornőm már 3 hónapos kora óta azzal nyaggatnak, hogy adnom kellene neki kecsketejet. Én nem akarok. Miért nem értik meg?

Figyelt kérdés
Apósom vett is ezért 3 kecskét!!!:-((((Már nem is akarok velük találkozni,mert kész vagyok tőlük.Ráadásul tegnap ismét ez volt a téma és már a férjemmel is összevesztünk,mert azt mondta,lehet,hogy adhatnék neki.Pedig megbeszéltük,hogy ebben egyetértünk,hogy nem. Nagyon elkeseredtem,hogy így nekem támadnak.Most jobb nekik ha nem viszem hozzájuk a gyereket?
2008. szept. 1. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
megértelek. nekünk is vannak ilyen problémáink, pedig még a terhesség ideje alatt elkezdtem párom szüleit "nevelni" hogy én vagyok az anyja, minden úgy lesz ahogy én akarom. nálunk annyiban más hogy együtt lakunk velük. most 7 hetes a lányom sokszor rájuk kell még szólni persze finoman, de szerencsére veszik a lapot.
2008. szept. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Ha még szopizik a lányod, akkor semmit ne adj neki, esetleg egy kis gyümölcsöt. Kecsketejet pláne ne! Van kecsketej alapú tápszer, én olyat adok majd neki, ha kell, de direktbe a kecskétől? Azt még én sem iszom meg. Ha nem értik meg, én nem vinném a gyereket. Ami a baj, ha a párod is anyósod pártján van. Sajnállak! A pároddal kéne beszélni hogy a családjával a helye és inkább támogatnia kéne Téged, hogy mindent szuperul csinálsz!
2008. szept. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Mondtad is ezt már apósodéknak, vagy csak magadban őrlődsz? Mert szerintem, ha te erélyesebben felemeled a hangodat, akkor kell hogy legyen valami haszna. Szerintem magyarázd meg, hogy miért nem akarod, és igen, ha kell, azt is mondd meg, hogy akkor nem viszed hozzájuk a gyereket .( amúgy én is adok a gyereknek három hónapos kora óta, én is kaptam csecsemő koromban, mert sok a pollenallergiás a családban, és mivel a kecske az egyedüli ami lelegeli a parlagfüvet, az ellenanyag bekerül a tejbe, és így át a szervezetedbe. Szóval ebből a megfontolásból adtam én is. Bár én sem szeretem, de a többiek szerint jó íze van.) Na de most nem erről van szó, hanem, hogy a te akaratodat nem tartják tiszteletben. Légy erélyes és állj a sarkadra, sok sikert, puszi.
2008. szept. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
én biztos megmondanám nekik, hogy ameddig nem látom, hogy ők azt isszák a gyereknek sem adok. Ha annyira jó, hát igyák meg! Ráadásul nem teljesen veszélytelen. Ha emlékszel rá itt Zalában ahol lakom többen kórházba kerültek a kecsketjtől, mert a "meki" beteg volt. Még a híradóban is volt. Én is félnék adni a gyereknek közvetlenül a a kecskétől.
2008. szept. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Add oda ezt a cikket a férjednek. Nem azért találtad ki, hogy ne igyon kecsketejet, mert haragszol az anyósodékra, hanem mert a legjobbat szeretnéd a gyermekednek.

[link]


Az én anyósomék is ilyenek, nekik is van 3 kecskéjük :-(, de a legfontosabb, hogy a férjed melléd álljon. Anélkül semmi esélyed. Viszont a férjedet csak észérvekkel tudod meggyőzni. Az anyósodékkal ne foglalkozz, csak a férjed a fontos. Nem csak ebben a kérdésben. Nálunk például a bölcsi is feljött ilyen ügyként, mert anyósom, ezért külön előnyugdíjaztatta magát, hogy majd ő vigyázz inkább a gyerekre. Ne hagyd magad! Ha a férjedet meggyőzted, akkor nyert ügyed van.


Kitartás, sok mindenben nem fogtok még egyetérteni, míg felnő. De megértéssel és érvekkel menni fog.


Írj egy listát az ellene dolgokról, és kérd meg a férjedet, hogy gyűjtsön mellette szóló érveket. De ne fórumokat hozzon fel, hanem cikkeket! (Az én párom, egy csomó öregasszony hozzászólását probálta meg bevetni ellenem, de semmi hivatalos cikket nem nézett meg :-( )

2008. szept. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Szerintem a mig van tejed, és elegendő is a babódnak felesleges neki adni.

Másik, hogy én még akkor sem fogok adni neki. Inkább a tápszer.

2008. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Én csak azt tudom mondani , hogy a kecsketej jó a kis kecskéknek ,de a babáknak nem, súlyos vérszegénységet is okozhat a mi doktor nénink szerint.Véletlenül se adj a babádnak.
2008. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válasz nem igaz, ott a doktor néni erősen félre van tájékozódva.Nem szeretnék itt most orvosbiológiába belemenni, de a kérdésedre válaszolva azt tanácsolom, hogy érd el, hogy a te szavad legyen a családban a szent és sérthetetlen, mivel te vagy a gyerek anyja.Emeld fel a hangod, és igen, azt is megteheted , hogy nem viszed oda többé a gyereket, ha nem képesek elsőrendűnek tekinteni a véleményedet.
2008. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!