Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasi műtét után hogyan tudok...

Hasi műtét után hogyan tudok foglalkozni vele?

Figyelt kérdés

Egy éves a gyerekünk, két hét múlva műtenek. Főleg az izmokat érinti a műtét, a sebész szerint két hétig ölben visznek ki a mosdóba is, annyira nem lesz hasizmom.


A gyerek ellátása meg van oldva, de azért nem szeretnék két hét teljes karantént.

A gond az, hogy eléggé birkózós természet, azonnal ránk ugrik, hason ugrál, boxol, fejjel nyomul. Egészségesen ez nem is baj, de műtét után nekem kifejezetten veszélyes lenne.


Hogy tudok úgy foglalkozni vele, hogy ne nyíljon szét a műtéti terület?


2015. jún. 6. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem egyéves gyereknek már el lehet magyarázni, hogy orvosnál voltál, most jobban kell vigyáznod magadra, hogy gyorsan meggyógyulj, ezért ezt nem szabad most.

Legyen ott veled valaki, aki le tudja fogni vagy el tudja vinni, ha mégsem hallgatna rád.

Egyébként műtéttől függetlenül, nem normális, ha egy kisgyerek ilyen verekedős.

2015. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen mütétröl még nem hallottam, ahol két HÈTIG nem tudsz semmit sem csinálni, esetleg két NAP még jogos lenne.


Egyébként mire hazaengednek, addigra már nem fordul elö, hoyg szétnyílna a heg.


A gyerekre meg idöben rá kell szólni, akkor nem ugrál rajtad.

2015. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem verekedős, birkózik. Odanyomja a fejét, rátenyerel az ember hasára és rugózik a kezére támaszkodva. Egészségesen ez nem fájdalmas, nem kényelmetlen.


10-15 cm hosszan felvágják a hasamat, ugyanilyen hosszan varrják a hasizmot, hálót is beépítenek, plusz egy sérvet raknak rendbe, valamint a köldököt is körbevágják. A hosszú belső és külső heg miatt kell ennyi ideig kímélni. Az izom kisebb feszítésre is elengedhet a varrás mentén eleinte.

2015. jún. 6. 17:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet. Nekem mondjuk kisebb műtétem volt, és nem ilyen hosszú volt a felépülés. Amit tudsz tenni, hogy valaki ott van veletek, így ha akcióba lendül, akkor leállítja, és ha szerencséd van, akkor pár nap után nem csinálja. Ha nincs szerencséd, akkor végig kell a testőr. De megpróbálhatjátok, hogy már most nem engeditek neki, de nem hiszem amúgy, hogy sikerülne. Az én fiam is ilyen volt, egyszerűen imádja az embert gyűrni, terepralizni rajta, felmaszni, lemaszni stb. Ezért is én a műtét utáni első nap gyerek nélkül voltam itthon, szüleim vigyáztak rá, hogy nehogy baj legyen.
2015. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem tudom, csak gyanítom, de azért érdekelne, hogy te az Anyuka lennél!? És ez milyes sérvműtét lesz?

A köldöködtől te szeretnél megszabadulni, vagy az orvos mondta ezt a hülyeséget, hogy körbe kell vágni? (Mert annak a folytatása az lesz, hogy nem lesz köldököd! Szomszédasszonyunk is így járt, neki nem szóltak róla, hogy nem lesz utána köldöke, rutinszerűen vágták ki, most meg sírná vissza.)

2015. jún. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az egyenes hasizom szétnyílása a köldök alatt kezdődik és felette folytatódik. Nem kivágják a köldököt, hanem mellette is fut a metszés majd. Ráadásul köldöksérv, így azon a területen is kell dolgozniuk.

Valamit nagyon félreértettél.

2015. jún. 10. 09:29
 7/9 A kérdező kommentje:
És igen, az anyja vagyok, a terhesség miatt adta meg magát a hasizmom, azt teszik most rendbe. Alacsony vagyok, a hasam hatalmas volt, a hasizmom meg a leggyengébb láncszem.
2015. jún. 10. 09:30
 8/9 A kérdező kommentje:

Hogy egyértelműbb legyen: Balra egy egészséges hasfal, jobbra pedig nagyjából az, ahogy most az enyém kinéz. Ezt a rést zárják, és ahogy látni, a köldök is beleesik az érintett területbe. Mivel a köldök körül csak kötőszövet van (ami elvékonyodott a hasűri feszítés miatt), sérv is kialakult, ami idővel kizáródhat, ha nem műtik meg.


A teljes szétnyílás mentén is lehetséges későbbi sérv az elgyengült, elvékonyodott inas kötőszövet miatt, ezért mindenképpen rendbe kell tenni az egészet.

2015. jún. 10. 09:35
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]


Pardon, a fotó lemaradt.

2015. jún. 10. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!