Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem annyira babás kérdés, de...

Nem annyira babás kérdés, de mégis. Volt munkahelyetek szülés előtt? Mikor mentek vissza dolgozni és milyen munkakörbe? Jártok valami tanfolyamra gyes/gyed alatt? Van ötletetek mivel lehetne foglalkozni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék ki-mit dolgozott szülés előtt, mivel foglalkozik esetleg a babája mellett. Nekem egy tanári diplomám van, de sajnos nem tudtam elhelyezkedni, mert mindenhol gyakorlatot kértek ami ugye nincs. Ennek már 6 éve, hogy diplomát szereztem, közben elmentem egy bankhoz bedolgozni egyéni vállalkozóként. Mikor terhes lettem, a munkahelyemről is elküldtek más okok miatt. Most ott tartok, hogy nem tudom mi legyen. 1 éves a kislányom, szerencsére sok segítségem van így lassan elkezdhetnék dolgozni csak azt nem tudom mit.:( A szakmámban esélytelen elhelyezkednem, más munkakörhöz nem igazán tudom a diplomámat használni, a régi munkámat szerettem, de sajnos oda nem tudok visszamenni. Maximum multihoz tudnék elmenni eladónak, esetleg vendéglátásba, de azt csak ha már nagyon más nincs akkor csinálnám. Teljesen kilátástalannak érzem az egészet, nincs valami ötletetek, hogy milyen tanfolyamtot lehetne elvégezni amivel nagyobb eséllyel tudnék elhelyezkedni, vagy esetleg vállalkozóként lehetne csinálni?
2015. ápr. 10. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Könyvelő OKJ pl, azt otthon is tudod csinálni, de akár alkalmazottnak is elmehetsz ezer helyre. Ha beszélsz nyelveket, akkor SSCben is dolgozhatsz, nem olyan rossz, mint a híre.
2015. ápr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tanári szakon anno nem volt kötelező tanítási gyakorlat? Plusz ötletként utána nézhetsz annak is, nincs-e levelezőn továbbképzés a szakodból. Ingyen munkára meg mindig van igény iskolákban (szakkör, korrepetálás) és máris lesz gyakorlatod.

Nézhetsz okj-s szakmákat, de azért az a fontos, hogy mihez lenne tehetséged illetve ott is csak alapokat kapsz, amihez még fontos az önképzés, gyakorlat, ügyfélkör... és ez mind plusz idő és pénz.

2015. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Volt tanítási gyakorlat, de az sajnos elég kevés. A legtöbb iskolában 3-5 év szakmai tapasztalatot kérnek és még akkor is nagyrészt protekcióval, ismerős által, stb kerülnek be. Nézegettem a tanári állásokat, de 6 év után elég esélytelen főleg, hogy szakmai önéletrajzot kérnek mindenhol ott meg nem mutat valami szépen az a pár hónap tanítási gyakorlat.:( A könyvelőn gondolkodtam én is, vagy valami munkaügyhöz hapcsolódó szakmán.
2015. ápr. 10. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!