Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babák anyukák,...

Koraszülött babák anyukák, lenne pár kérdésem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Babám 35 hétre szuletett, most ket hónapos. Nem igazán hozza a ket hónapos babakra jellemző tulajdonságokat. Pl nem gogicsel, nem igazán mosolyog, egyelőre meg nem "társas lény". Mivel nagy súllyal szuletett es nagyon szépen gyarapszik ezért a vedono hajlamos elfelejteni azt az ot hetet, tőletek kérdezném hogy ez is számít igaz? Valószínűleg kis elmaradása lehet a koraszulottseg okán? Vagy hogy kell ezt nézni a kora babáknál?

A masik kerdesem, hogy vigyem e valamilyen komplex vizsgálatra? Pl fejlődés neurologiara? Vagy egyéb helyre? Ti vittetek a babatokat es ha igen, akkor hova? Koszonom!


2015. jún. 11. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy úgy válaszolok, nem vagyok kompetens a témában. A kisebbik lányommal kellett dévény terápiára járnunk, és ott sok koraszülött baba megfordult. Mindig panaszkodott, mikor az anyukák aggódtak, hogy a védőnők, gyerekorvosok sokszor elfelejtik, hogy ezeknek a gyerekeknek a korrigált korát is nézni kell, így belefér egy kis "lemaradás" a születéséhez képest. Nyilván, ha van konkrét gyanú, hogy valami nem stimmel, érdemes továbbmenni szakemberhez.

Ahol én szültem ott a koraszülött, rizikóbabákat és azokat, akikkel probléma volt születés után (mint a lányom), alapból utánkövették a neonatológusok egy éves korig. Kontrollra jártunk, és az alapján irányítottak tovább szakemberekhez, ha kellett, többek között fejlődés neurológushoz. Azt hiszem, a koraszülött babák is alapvetően rizikóbabák, így szerintem ha elviszed neurológushoz, hogy ránézzen, nem vesztesz semmit, és indokolni sem kell különösebben, miért szeretnéd.

2015. jún. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az en ikreim 32+1 hetre szulettek. Most 10 honaposak es szinte teljesen felzarkoztak a teljes idore szuletett babakhoz. A kislanyom picit kisebb, de nagyon eros, maszik, babanyelven beszel, felall - tamasz mellett persze - uldogel, tapsol, integet, tancol :). Kisfiam nagyobb, o is maszik, ul, felall. O kicsit felenkebb, igy nem tapsol, nem integet, viszont mar odaadja a jatekokat, es neha mutogat is.


2 honaposan az enyemek nagyno picik voltak, es nem is vartam el toluk, h barmit is csinaljanak. 4 honapos koruk kornyeken kezdtek el reagalni a kulvilagra, onnantol viszont nagyon gyorsan fejlodtek, es szinte minden heten volt vmi uj :) En nem aggodnek a helyedben.


Mi kulfoldon elunk, itt nincs Deveny torna, de sokat hallottam rola, hogy az jo. A Deveny-tornat szerintem erdemes megprobalnod, valamint vegyel neki ADAMO hintat, mivel az kulonosen koraszulotteknek nagyon jo! Mi meg visszuk a mieinket babauszasra is, mert az is nagyon jo a koraszulotteknek. Bar a tied 2 honaposan meg picike, de ha idosebb lesz par honappal, akkor azt is probald meg! :) Es ne aggodj, fejlodik o, csak kicsit lassabban. Nekunk azt mondtak, hogy a koraszulottek 6 honapos, de legkesobb 2 eves korukra zarkoznak fel teljesen. :) Irj nyugodtan, ha van kerdesed meg :)

2015. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom, lesz meg kerdesem csak most épp etetek :) késobb leírom összegyűjtve
2015. jún. 11. 14:06
 4/4 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok megint. Irhatsz priviben is :)
2015. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!