Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki 1 évesen elkezdte a tejet...

Aki 1 évesen elkezdte a tejet adni milyet adott? (fajta és dobozos házi zacskós hosszantartó stb) és milyen módon és mennyit?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a piacon vettem, hűtőkocsiból, rendes tehén tejet, azt hígítottam először 2/3-1/3, majd fele-fele arányban (először ugye a víz volt több, értelemszerűen.


Mondjuk célszerűbb először az ételekbe keverni, pl: spenót, krumplipüré, ilyesmi, hogy szokja, aztán már lehet neki adni pár hét múlva csak úgy, hígítva a tejet is.


Én tejbegrízt főzök belőle neki, mert magát a tejet önmagában nem fogadja még el.

Illetve rizspelyhet szoktam még forró tejhez keverni - mintha tejberizs lenne, csak nekem így egyszerűbb, hogy nem kell órákig főzni egy adag miatt a rizst - ezt nagyon imádja.


Nincs allergiás a családunkban, nagyon remélem, hogy nem is lesz, úgyhogy én nyugodt szívvel kezdtem el bevezetni a tejet.

2010. febr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én sima boltit adtam, először a tápszerhez keverve, fokozatosan növelve a tej arányát. kb 2 hét alatt lett 100%-osan tej.

Nekem a tartós 2,8%-osat ajánlotta a gyerekorvos, mert ezt mivel hőkezelt,már forralás nélkül is lehet adni. A sima, nem tartósat mindig forralva adtam.

2010. febr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én dobozos de nem hosszan tartós (valamiért azt a doki nem javasolta, de már nem emlékszem pontosan miért) tejet adtam, forralva. Lányom nagy tejes volt/van, pár nap kóstolgatás után ki is váltottuk a tápszeres evéseket, 2,5-2,5 dl-t ivott reggel este.
2010. febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,nálunk a védőnő azt javasolta hogy 2 doboz babatej után zacskós nem hosszantartó tejet adjak 11 hós és van még egy doboz tápszer utána babatej aztán tej így mondta na én kíváncsiságból 2,8-as ilyen tejet adtam neki a minap(mivel kajákba már régebb óta kap)és 60-at evett belőle kakaóéként hát másnapra pöttyös lett tejterméket és kajába tejet már 7 hós kora óta kap(4 hósan kezdtük a hozzátáplálást)és most beijedtem persze ezt nem meséltem el a védőbe csak anyukámnak szerinte elsőre nehéz volt neki lehet forralnom kellett volna vagy higítani vagy tápszerhez keverni?
2010. febr. 28. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen szerintem is tápszerhez kellett volna keverned,nem önmagában adnod.Bár én még tápszert adok az 1 éves fiamnak,de a minap kérdeztem a védőnőt,és ő így ajánlotta:

Tápszerhez keverjem,elöször 30ml,majd a köv. nap 40ml és így tovább.Tehát a kész tápszerhez adjam,ja és egy mokkáskanál cukrot is,mert így jobban fel tudja dolgozni a veséje a fehérjét.Forralni kell,2,8as tejet mondott,zacskósat.Azt mondta felesleges vizel hígítani,mert nem a zsírtartalomtól fájhat a pocakjuk,vagy lesz kiütésük hanem a tejfehérjétől mert nehezebben emészthető.Remélem tudtam segíteni!:)

2010. febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 8 hótól eszik savanyított tejtermékeket,18 hós korától próbáltam a tejet,de nem kellett neki.Tejes ételeket is régóta eszik.24 hósan próbáltam a vizezett bolti tejet,de megfogta a hasát.25 hótól kap házi tejet vizezve(120 tej,80 víz)ezzel nincs gond.A tápszeres tejet nekem nem ajánlotta a védőnő,mert szte az túl tömény a veséjének.Én arra figyelek,hogy tejből napi 500 ml-nél ne kapjon többet.
2010. febr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!