Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitol vannak ilyen oriás...

Mitol vannak ilyen oriás bébik?! 7 honapos 13 kg,1,5 éves 16,5 kg?

Figyelt kérdés
Ezek az anyukák miért nem figyelnek oda, hogy a gyerek sulya hatalmas és egyáltalán nem arányosan "husisak"? Miért várják meg, hogy ennyire elhizott babájuk, gyerekuk legyen? Pláne az anyuka, akinek a kislánya 1,5 éves és 16,5 kg.. normálisak ezek a nok?

2015. jún. 12. 21:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

A stílusod ítélkező. TE személy szerint hogyan próbálsz meg segíteni nekik, hogy rájöjjenek, ez sok? Vagy csak fújolsz a hátuk mögött, kiírsz ide egy ilyen rosszindulatú kérdést, és keresel még 10 embert, akik szidják őket? Ez kinek jó? Nekik nem, akkor csak neked. Hogy ez miért tesz téged boldoggá, nem tudom, neked kell tudnod.


A gyerekeket látja védőnő, gyerekorvos, ők majd tájékoztatják az anyákat a kivizsgálások menetéről, és a megfelelő táplálásról.

2015. jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk durvább a 13 kg-s 7 hónapos, mint a 16,5 kg-s másfél éves. Mindkettőhöz volt szerencsém, és a másfél éves pont nem volt annyira vészes mint a kisebb baba. Ebben sok minden szerepet játszik szerintem. Mindenki azzal nyaggatja ugyebár a szülőket, hogy hízik-e a baba, eszik-e eleget, emellett sokakban él a kép, hogy az egészséges baba husis, és szerintem a kicsi korban történő rohamos hízás hátterében itt van a mértéktelen szoptatás, amit sokan igény szerintinek gondolnak, habár nem az. És minderre rájön az anyai vakság és elfogultság és persze egy nemtörődöm védőnő és gyerekorvos.
2015. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Egy lehet,hogy oda figyel ő csak kitudja,lehetséges,hogy valami hormonális gond van a picinél.


Vagy kettő, anyuka is elég igénytelen és ő sem figyel oda arra,hogy mit eszik,mikor,mennyit,így a gyermekére sincs tekintettel.

2015. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"A stílusod ítélkező." - egyet értek ezzel.


"A gyerekeket látja védőnő, gyerekorvos, ők majd tájékoztatják az anyákat a kivizsgálások menetéről, és a megfelelő táplálásról."


a probléma az, hogy nem adnak tájékoztatást, ha adnának, akkor nem várnák, meg, hogy egy 7 honapos baba 13 kg legyen..vagy éppen egy 1,5 éves 16,5 kg.

2015. jún. 12. 21:32
 5/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy naiv vagyok, de nekem a 7 hónapos 13 kilós csecsemő nem hihető...
2015. jún. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Ez az én tavalyi kérdésem. Azóta frissítettem. Nem volt semmi ok vagy hiba az etetésében. Annyit kiderítettünk, hogy nincs szervi baja, és onnantól az orvosok is vállat vontak. Ilyen alkat, de ez nem jelenti azt, hogy a szülők nem törődnek a súlyával.

Én is millió helyről megkaptam, hogy miért nem vettem észre? Konkrétan fél éves koráig csak azt hallottam, hogy ne aggódjak majd, lemozogja. Aztán egy éves koráig, majd ha járni kezd, lemozogja. Onnantól kapkodott a védőnő is, hogy 'hű ez így nem lesz jó'.

Végül elértük, hogy nem fogyott, de egy éve tartja a súlyát, és nőtt majd' 10 centit. Azóta a 'jaj, de sovány lett! Kap enni rendesen?!' megy.

Tehát nem minden esetre illik ez rá, ne ítélkezzünk olyan hamar.

2015. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Wiky93 ***** válasza:
63%

Ezt én sem értem, bár nem foglalkozok más életével, de ami kiakasztó, hogy a sógornőm lánya aki 4nappal idősebb az én lányomtól (most 5,5 hónaposak) elég kövér, 4hónaposan volt 8250gr (szül.2500gr) míg a lányom ekkor csak 6820gr..(szül.3710gr) Tényleg kis kövér, de mindent tudok mostmàr róluk, hogy miért ilyen kövér..hát az anyja össze vissza eteti csóri gyereket, már vagy 2hónapos korában adott neki néha főzelékeket stb, csokival etette, fagyival és még sorolhatnám.. Párom mondta, hogy akármikor már nyösszent egyet a gyerek már eteti is az anyja.. Én meg hiába mondom neki, hogy kell egy napirend egy babának, reggeli, 10órai, ebéd, uzsi, vacsi, ne összevissza..de inkább lehurrogott.. Nem nagyon érdekli szerintem semmi, ő is csak hízik, hízik, este is eszik össze vissza..cigizik, (terhesség alatt is+kávé) benzint szagolgatja a gyerek stb..

Szóval hihetetlen na..

2015. jún. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze ne ítélkezzünk ismeretlenül. Akkor csak arról írok, amit személyesen tapasztaltam. Egy közeli rokonom 6 hónapos korára 12 kilósra hízlalta a gyerekét anyatejjel. Az igény szerinti szoptatást úgy értelmete, hogy a baba minden igényét mellbimbóval kell kielégíteni. Szerintem nem ő az egyetlen, aki ebbe a hibába esik. Sok nagyon kövér anyatejes babát látok mostanában.

Egy másik ismerősömnek a 18 hónapos fia 18 kiló, amire az anyuka irtó büszke. A gyereknek nem ó lába van, hanem karika. Egy fél órás mondókázós program alatt, amin eleve nem kellene ételt elővenni, ő felzabáltat szerencsétlen gyerekkel annyi kaját, ami egy felnőttnek egész napra elég.

2015. jún. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Szamomra csak az a megdobbento a 7 honapos 13 kilossal kapcsolatban, hogy amikor meg csak 5 honapos volt es 'csak' 10 kilo, az miert nem tunt fel senkinek? Miert csak most, 13 kilosan kezd el gyanus lenni?


Egyebkent nagyon sok ember tomi a gyereket mindenfele szirsz.arral, mar elnezest. Az egyik baratnom epp most javasolta, hogy mar ne szoptassam a 7 hos fiamat, hanem adjak neki inkabb turo rudit meg tejszeletet, kemturot, pudingot. Na itt a problema szerintem.. mondjuk nekem mar a tejpep is necces, en azt sem adom, osszeragad a gyerek szaja, annyira cukros.

2015. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
Én is ezt a hülye igény szerinti szoptatást okolom. A gyereknek nem kell 3 ôránál gyakrabban ennie újszülöttként sem, mert nincs ideje pihenni. De a gyerek egyet nyekken és tömik holott valszeg ép más a baja.
2015. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!